Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #58

X-Factor #58

X-Factor #58

"Nevermore"

Postacie
Cytat

Cobalt: "The mutant called Archangel, who was once called Death will through your death, enter life eternal!"

Streszczenie

Wampiry przynoszą wciąż będącego pod wpływem halucynogennego narkotyku Archangela do opuszczonego teatru. Kładą go na scenie, spoglądając jak jego umysł jarzy się od rozmaitych uczuć. Nagle okazuje się, że w teatrze ukrył się bezdomny. Ravens wysysają z nigo bez litości całą energię.


Nad Manhattanem przemieszczają się X-Factor poszukujący swego towarzysza. Forge wyrzuca sobie, iż jego wynalazek zawiódł. Cyclops choć go nie lubi jest jak zwykle obiektywny. Inhibitor zadziałał, bowiem Archangel zaczął tracić siły, a X-Factor już go mieli, kiedy przybyły te dziwne istoty. Należy je teraz odnaleźć, bowiem Marvel Girl w jakiś sposób wyczuła, iż pragną przemienić Warrena w im podobnego.Grupa schodzi z mostu Bobby'ego obok Charlotte Jones. Rozmawiają z nią przez chwilę, a policjantka opowiada im jak istoty odrzuciły z pogardą wystrzelone do nich naboje, a także iż widziała już jedną z nich wcześniej, jak niosła nieprzytomnego Archangela. Wszystko wskazuje na to, iż stworzenia te rzeczywiście są wampirami, jak twierdził mężczyzna w szpitalu.


Cobalt, przywódca Ravens zastanawia się jak Archangelowi udało się pokonać Azure'a. Dostrzega inhibitor Forge'a na piersi Warrena. Crimson pragnie go zdjąć, lecz Cobalt przypominając włada kręgiem nie pozwala jej na to. Nakazuje znaleźć ofiarę o odpowiedniej gamie uczuć, która stanie się pierwszym posiłkiem Archangela po przejściu rytuału transformacji. Crimson myśłi o Charlotte, którą wcześniej spotkała. Wraz z Cerise i Beryl wyrusza sprowadzić kobietę. Charlotte skończyła wreszcie służbę i kładzie spać swojego synka, przekonując go iż potwory nie istnieją. Wówczas w jej pokoju materializuje się trójka Ravens, którzy chwytają ją i rozpływają się w powietrzu.


Nieświadomi tego X-Factor usiłują namierzyć wampiry. Marvel Girl jest pewna, że poczuje ten sam ohydny wzór psychiczny, jeżeli znajdzie się w jego pobliżu, zatem grupa krąży nad miastem, sprawdzając ulicę za ulicą. Tymczasem Ravens rozpoczynają swój przedziwny rytuał. Przywiązany do wielkiego Ankh Warren jest wypełniany ich energią, aż sam zaczyna recytować staroegipskie rytuały. Crimson przygląda się temu chłodno, wyczekując momentu w chwili gdy przemieniany Archangel uwolni się, a ona będzie mogła wprowadzić w życie swój plan. Na rozkaz Cobalta Ravens sprowadzają Charlotte. Archangel schodzi z Ankh, a jego oczy płoną żółtym blaskiem. Aby jego przemiana dokonała się ostatecznie, musi jedynie skonsumować kobietę, co zamierza właśnie uczynić.Wówczas Ravens uderza czerwona błyskawica, w postaci optycznej salwy Cyclopsa. Do teatru wdziera się szóstka X-Men. Atakują przeważające ich liczebnie wampiry. Cobalt usiłuje zabić Cyclopsa, na szczęście Beast przychodzi mu z pomocą. Rozpętuje się regularna walka pomiędzy mutantami a 22 Ravens. Ostatnia z nich, Crimson podchodzi do opuszczonego Archangela, stojącego przed Charlotte, który pomimo magii Ravens walczy ze sobą i nie może jej zabić. Atak X-Factor przyśpieszył jedynie plany Crimson, która zaczyna wysysać psyche Warrena. Wówczas Charlotte pomimo więzów skacze do przodu, lecz wzmocniona już mocą Worthingtona Crimson uderza ją. Nie ona była jednak celem policjantki, ktora zrywa inhibitor z piersi Warrena. Wściekła Crimson atakuje obydwoje, a Charlotte stają przed oczami najgorsze wspomnienia i szepcze, aby Warren walczył. Na to Archangel zrywa się i mówiąc, iż zapomnienie które oferuje wampirzyca to szaleństwo, przecina ją swymi skrzydłami. Pada na ziemię bez życia, a Charlotte woła X-Factor na pomoc. Ci jednak są właśnie wysysani, a jako jedyna broni się tylko Marvel Girl, osłonięta telekinetycznym polem. W jej stronę podąża Cobalt, ze śmiechem oznajmiając że nie jest w stanie nic mu zrobić. Wówczas Jean ciska telekinetycznie wielkim Ankh, kóre miażdży głowę wampira przybijając ją do sciany. W tej samej chwili następuje implozja. Krąg pozbawiony przywódcy traci energię i wszystkie wampiry się rozwiewają. Forge klęka przy Archangelu i odtruwa jego ciało, co sprawia że ten otwiera pozbawione szaleństwa oczy. Dziękuje Charlotte, za to że nie opuściła go gdy nie był sobą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.