Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #31

X-Factor #31

X-Factor #31

"Kiss Off!"

Postacie
Cytat

Rictor: "Gosh Iceman, sorry. I was just practising my powers like you guys always tell us to"
Iceman: "At two in the morning?"

Streszczenie

Iceman ma właśnie zamiar pocałować Infectię, kiedy tuż obok nich wybucha rzucony przez Boom Boom fajerwerk. Poirytowany Bobby rzuca się w pościg za dziewczyną, lecz Leech blokuje jego moce, tak że ten spada z lodowego mostu. Uciekającą Boom Boom przechwytuje Beast, który żali się jej, iż Bobby nie chce go teraz słuchać, uważając iż Hank stał się kompletnym głupkiem. Stąd też Beast nie może go ostrzec przed Infectią, która zmienia ludzi w potwory, czego był świadkiem. Słysząc to Tabitha postanawia wraz z najmłodszymi mieszkańcami statku wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się Infectią.


W Dallas Marvel Girl i Cyclops zostali otoczeni przez Freedom Force, od których domagają się odpowiedzi, co tylko rozśmiesza Crimson Commando. Wszystko wskazuje bowiem na to, iż panami sytuacji są Freedom Force. Chwilę później Jean blokuje telekinetycznie jego pistolet, a Cyclops niszczy go salwą optyczną. Dwójka X-Factor zaczyna rozprawiać się z FF, domagając się odpowiedzi na pytanie, gdzie znajduje się syn Scotta. Stonewall i Pyro padają jako pierwsi, następna jest Spiral która usiłowała zaatakować Marvel Girl. Kolejną próbę podejmują Avalanche wraz z Blobem, niesionym w stronę Scotta na fali ziemi.


Na statku Iceman zamierza znowu pocałować Infectię, tym razem nie dopuszcza jednak do tego Rictor, wywołujący wstrząsy i tłumaczący, iż ćwiczył swoje moce. Rozzłoszczony Bobby szuka z Infectią spokojnego miejsca, jednakże kolejna próba pocałunku zostaje zniweczona przez Skids, która "przypadkowo" wpada na nich uprawiając jogging. Infectii wydaje się to coraz bardziej podejrzane, zwłaszcza gdy znowu usiłuje pocałować Bobby'ego i utrudnia jej to ognisty płomień Rusty'ego. Iceman zabiera ją na najwyższą wieżę statku, gdzie wreszcie są sami, lecz tym razem kobieta wpada w przerażenie na widok jednej z projekcji Artiego. Infectia ma dość i udaje się na spoczynek. Iceman pragnie jej towarzyszyć, tym razem nie pozwala mu na to statek, zamykając dostęp do sypialni. Wewnątrz poirytowana Infectia używa swej mocy remolekularyzacji na statku, co wzbudza w nim panikę, bowiem przypomina moc Apocalypse'a. Kobieta uprzedza pojazd, co może się z nim stać jeśli będzie się wtrącał.


Tymczasem w Omaha w Nebrasce, mechaniczny stwór obserwuje jak z płynów regeneracyjnych wynurza się dziwna istota. Schodzi z latającego pojazdu na dach jednego z domów, gdzie będąc wewnątrz kieruje swe kroki do pokoju w kórym śpi małe dziecko. Powietrze rozdziera dźwięk wystrzałów.


W Nowym Jorku Infectia postanawia opuścić statek i z łatwością przekonuje Icemana aby udał się z nią. Zamierza pokazać mu laboratorium jej ojca. Obydwoje odlatują na Manhattan.


W Dallas Cyclops rani Bloba, co sprawia że do pokonania zostały mu już tylko Mystique i Destiny. Irene przerywa walkę. Ma wizję i oznajmia Scottowi i Jean, iż Madelyne i X-Men są martwi, bowiem nie czuje w ogóle ich linii życia. Syn Scotta żyje, jednak jest gdzieś uwięziony, w głębokiej trumnie, zaś rozwiązanie tej zagadki leży głęboko w przeszłości Cyclopsa, a także... Jean Grey! Destiny po raz kolejny nie widzi Marvel Girl, kóra z nieznanego powodu znajduje się poza liniami czasoprzestrzeni, w przeciwieństwie do Scotta. Przepowiada, iż wszystko rozstrzygnie się w niedalekiej przyszłości w Nowym Jorku. X-Factor decydują się powrócić do domu, choć nie do końca rozumieją to, co usłyszeli.


Chicago. Zgromadzenie ludzi w kapturach obserwuje na ekranie Śmierć, wdzierającego się do kolejnej z instalacji Worthington Industries. Mutant jak zawsze zadaje pytania o Candy Southern. Przywódca ludzi decyduje, że nadszedł czas powstrzymać istotę, znaną mu niegdyś jako Warren Worthington, tak jak oddziały tej prganizacji ścigają i tępią od jakiegoś czasu innych mutantów.


Na statku Beast coraz bardziej martwi się o Bobby'ego, zwłaszcza gdy statek zdradza mu sekret Infectii, mogącej manipulować molekułami. Hank udaje się w pościg na Manhattan, gdzie Infectia sprowadziła właśnie Icemana do laboratorium jej ojca. Bobby zostaje błyskawicznie uwięziony przez metalowe macki, a kobieta zdradza mu że wszystko po to, aby mogła go wreszcie pocałować i poddać swej włądzy. Demonstruje mu swe umiejętności na schwytanym listonoszu, którego przemienia w potwora. Wówczas ścianę przebija Beast, atakując monstrum. Hank zbiera cięgi, lecz po chwili potwór ulega dezintegracji. Infectia pochyla się, aby pocałować Bobby'ego, lecz w chwili kiedy to czyni wpada pomiędzy nich Beast. Następuje eksplozja, a niebieski jak niegdyś Hank pada w ramiona Icemana.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.