Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #35

X-Factor #35

X-Factor #35

"Go To The Orphan Maker!"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Who are you? Why did you steal my son?"
Nanny: "Your son? That does make things more difficult!"

Streszczenie

Beast i Iceman niosą pomoc mieszkańcom Nowego Jorku, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przedmioty ożywają, niektóre zmieniają się w dziwne bestie. Nawet Hank nie znajduje wyjaśnień tego fenomenu. Wszystko przypomina mu działanie czarnej magii, zupełnie jakby ktoś rozciągał nad miastem zły czar.


W Nebrasce Scott i Jean docierają do sierocińca, w którym Cyclops się wychował po stracie rodziców. Zalewa go fala wspomnień, a o niektórych rzeczach myśli po raz pierwszy od wielu lat. Z niepokojem stwierdza lukę w swojej pamięci i jakieś wydarzenia związane z sierocińcem, których nie może sobie przypomnieć. Pozostawia rozwiązanie tej zagadki na później i wraz z Jean wkrada się do środka, zastanawiając się kto i w jakim celu sprowadził tu jego syna. Nadmierna ostrożność Scotta zdumiewa Jean, ten jednak zdradza jej, iż pod sierocińcem znajduje się szkolne ambulatorium, które z jakiegoś powodu go niepokoi, choć nie może sobie przypomnieć, co działo się w czasie jego pobytów tamże. Jean obserwuje dzieci w sierocińcu i dociera do niej, iż wszystkie są mutantami, zaś ich moce zostały w jakiś sposób zablokowane. Dzieci boją się ciemnej piwnicy, co natychmiast przypomina Scottowi słowa Destiny, iż jego syn znajduje się w głębokiej trumnie. Znowu ogarniają go niezrozumiałe wspomnienia, kogoś o imieniu Nathan kto wyzywając Scotta, doprowadził do ujawnienia się jego mocy i odstrzelenia przez chłopca dachu. Cyclops jest jednocześnie pewien, iż jego moce ujawniły się dopiero wiele lat później, nie może pojąć tych sprzecznych wspomnień. Wraz z Jean podąża w stronę ambulatorium. Jednocześnie nad sierocińcem pojawia się latający pojazd, a Niania dokonuje odprawy. Orphan Maker i kilkoro z dzieci-mutantów mają zejść na dół i wyprowadzić stamtąd wszytkich małych mutantów.


Na dole Cyclops i Marvel Girl opuszczają się na dół szybem zaawansowanej technologicznie windy, której obecności Scott nie może sobie przypomnieć. Znowu opadają go wykluczające się wspomnienia. Przypomina mu się jego brat, błagajacy aby go uratował, lecz Scott nie mógł się wówczas poruszyć. O ile jednak Cyclops pamięta, to gdy przebudził się ze śpiączki spowodowanej skokiem ze spadochronem, po spotkaniu samolotu jego rodziców z pojazdem Sh'iar, Alexa nie było już w sierocińcu, bowiem został oddany do adopcji i bracia nie spotkali się przez wiele lat. Jean niepokoi inny fakt, wyczuwa na dole coś dziwnego. Cyclops zastanawia się czy nie oznacza to, iż jej telepatia powraca. Wreszcie docierają do podziemnego laboratorium, gdzie mijają ich przypominający zombie strażnicy, którzy zdają się ich nie zauważać. Cyclops nie rozumie czemu nikt jeszcze nie usiłował ich zatrzymać, kiedy stają przed wielkim inkubatorem. Widzą przed sobą setki pojemników, w kórych zahibernowane są niemowlęta i małe dzieci. Scott nie ma pojęcia jak rozpozna swego syna, jednak Jean prowadzi go do jednego z pojemników, gdzie coś najwyraźniej ją wzywa. Staje nad dzieckiem które wyczuła, a Scott unosi w górę swego odnalezionego syna. Nathan Christopher został ocalony, lecz Cyclops i Marvel Girl postanawiają uratować także resztę dzieci.


Nad sierociniec przybyły jednak demony N'astirha, przysłane tutaj po specjalne dziecko. Wdzierają się w głąb budowli, ciesząc się iż ich władca zwiódł strażników tego miejsca i jego twórcę. Na dole Niania i jej ekipa wdzierają się do laboratorium, gdzie stają na wprost Cyclopsa i Jean. Niania rozkazuje wyeliminować kolejnych rodziców, tym razem jednak Orphan Maker napotyka trudności, bowiem Scott odpowiada na jego atak optyczną salwą. Jean usiłuje powstrzymać walkę, która może zranić dzieci, niespodziewanie rozpoznaje jednak jedną z osób towarzyszących Niani. Stoi przed nią Gailyn, córka jej siostry Sary, która została pozbawiona pamięci i jej nie poznaje. Niania analizuje Jean i odkrywa, iż dziewczyna posiada niewielki poziom telepatii. Chwilę później Marvel Girl atakuje maszynę i telekinetycznie przenosi walkę poza obręb pomieszczenia, w którym znajdują się dzieci. Scott ma problemy, bowiem jego strzały rykoszetują dookoła, odbijając się od ścian. Walka przenosi się wyżej, a Niania zdradza iż dzieci staną się jej kolejnymi żołnierzami, takimi jak Orphan Maker. Razem ocalą innych małych mutantów przed złym światem, bowiem taki jest cel misji maszyny. Niania nie słucha żadnych argumentów i wraz z Orphan Makerem atakuje Cyclopsa i Marvel Girl, co obserwują przyczajone w pobliżu demony. Wykorzystując zamieszanie udają się na dół, gdzie odnajdują Nathana Christophera, po kórego wysłał je N'astirh, aby wręczyć go Goblin Queen. Walkę pomiędzy Nianią i X-Factor przerywa siostra Jean, zawiadamiając maszynę o pojawieniu się demonów. Nie mogąc stawić czoła kolejnym przeciwnikom Niania zarządza ewakuację. Marvel Girl nie może ścigać latającego pojazdu, aby ocalić Gailyn, bowiem w jej głowie rozlega się głośny krzyk Nathana Christophera, którego demony unoszą w stronę Nowego Jorku. Dziecko ma zostać złożone w ofierze, więc Marvel Girl i Cyclops pędzą w pościgu za demonami w stronę Manhattanu. W stronę prawdziwego piekła. W stronę Inferna...

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Factor #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.