Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #39

X-Factor #39

X-Factor #39

"Ashes To Ashes"

Postacie
Cytat

Cyclops: "And Xavier dream, Storm? What of that?"
Storm: "Dream's don't die"

Streszczenie

Sinister poraża Longshota swym promieniem i śmiejąc się oznajmia, że zawsze wie wszystko o swoich wrogach i zdaje sobie sprawę z faktu, że Longshot utracił swoje olbrzymie szczęście, kiedy jego niewinność została mu odebrana przez zło. Bezsilny Longshot patrzy jak Malice przygotowuje się do zabicia X-Men, na co przybywa Beast. On także pada ofiarą promienia Sinistera, z czego Malice się śmieje. Wtedy zostaje porażona salwą optyczną Cyclopsa, który rusza na Sinistera nakazując mu puścić Jean. Trafiony promieniem Scott zdaje sobie sprawę, że moc Sinistera jest mu skądś znajoma. Tymczasem przytomność odzyskują również Rogue i Psylocke. Betsy natychmiast atakuje telepatycznie Sinistera, ten jednak powala ją własną mocą. Rogue skacze na niego i dotyka go, absorbując jego zdolności, Sinister jednakże jest silniejszy i opanowuje ciało Rogue. Powala Scotta, usiłującego przerwać ich dotyk, pytając czy głupi Summers nigdy się nie nauczy. I wtedy wspomnienia Scotta wracają.


Przypomina sobie, że po skoku ze spadochronem z samolotu swych rodziców wcale nie znalazł się w śpiączce. Jego moc ujawniła się w szpitalu, gdzie leżał gdy odstrzelił dach. Wówczas stał przed nim Sinister... Fala wspomnień płynie do Scotta niczym rzeka. Przypomina sobie, że to Sinister rozdzielił go z Alexem, zabrał do sierocińca w Nebrasce, a tam sprawdzał granice jego mocy. Potem, gdy Scott trafił pod skrzydła Xaviera, nadal go obserwował. Wreszcie po śmierci Phoenix na księżycu, zastawił nań pułapkę w postaci Madelene Pryor, bowiem zależało mu na dziecku będącym połączeniem genów Summersa i Grey, których kombinacja stworzy jego zdaniem doskonałego homo superior. Sinister powraca do swego ciała i krępuje Scotta telekinetycznie, na co Havok trafia go pełną mocą swej plazmy, wykrzykując że odebral mu już dwie kobiety, które kochał, nie pozwoli więc aby odebrał mu także brata. Sinister odwraca się, jakby zupełnie nic nie poczuł i oznajmia Alexowi, że niegdyś odesłał go, ponieważ nie miał takiego potencjału jak jego brat. Rozkazuje Malice powstrzymać Havoka, a ta krępuje go metalem. Na rozkaz swego pana zaczyna zabijać Alexa, wówczas spod gruzu wynurza się Colossus. Malice dzięki swej magnetycznej mocy zaczyna nim rzucać na lewo i prawo. Cyclops widząc to, usiłuje zaatakować Sinistera, ten jednak patrzy nań z politowaniem. Przypomina mu jak trenował go w sierocińcu w Nebrasce, umieszczając w jego umysle hipnotyczne komendy i blokadę, uniemożliwiającą mu użycie swych zdolności na nauczycielu. Wówczas Scott wydawał się mu jednym z najbardziej obiecujących mutantów, teraz jednak jest jego syn.


Tymczasem Logan podczołguje się do Storm i budzi ją, a ta z kolei ocuca cicho Psylocke. Na rozkaz Ororo Betsy ustanawia psychołącze pomiędzy leżącymi wśród gruzów X-Men. Wszyscy się budzą i opracowują plan ocalenia Marvel Girl i Cyclopsa. Logan zauważa, że Sinister zapewne nie bez powodu zablokował moce Scotta, najwyraźniej się ich obawia. Alex oznajmia, iż wie jak uwolnić swego brata spod mentalnej kontroli. Plan zostaje opracowany i X-Men ruszają do ataku.


Archangel wzbija się w powietrze i pikuje na Sinistera strzelając piórami. Ten z łatwością strąca go z nieba swą mocą, oznajmiając że neurotoksyna Apocalypse'a nie jest w stanie zrobić mu krzywdy. Lecz to nie on był celem, a Malice. Zakoczony Sinister odwraca się, a wówczas atakują go Logan, Colossus i Rogue, pod których ciosami upada, podczas gdy wiatr Storm porywa z jego ramion Marvel Girl. Chwilę później Ororo trzyma przyjaciółkę w ramionach, a ta powoli zaczyna odzyskiwać przytomność. Tymczasem Sinister zostaje zamrożony przez Icemana. Logan zamierza użyć swych pazurów, kiedy spod gruzów wyskakuje Sabretooth. Wolverine marszczy brwi, gdyż coś mu nie gra, jako że już dwukrotnie zabił Creeda od kiedy stał się on członkiem Marauders. Teraz czyni to po raz trzeci. W tym czasie Dazzler powoli uwalnia swym laserem Havoka z metalowych więzów, aż wreszcie podchodzi Beast i po prostu je rozrywa. Teraz Alex może zająć się swym bratem.


Uderza nań całą mocą swej plazmy, głośno wyśmiewając się z jego bezsilności i żałosności. Skrępowany wciąż telekinetycznie Scott słucha z niedowierzaniem, jak Alex szydzi z niego, że nie był w stanie ocalić własnej żony, a teraz nie jest w stanie pokonać Sinsitera. Moc brata jak zawsze ładuje jego własną. Tymczasem Sinister wydobywa się spod lodu, a wszyscy X-Men atakują go swymi mocami. Longshot rzuca ostrzami, lecz widzi że jego szczęście zostało wypaczone, bowiem celujący w niego Sinister trafia Marvel Girl. Chwyta ją na powrót w ramiona. Alex wykrzykuje do brata, że Sinister ma ją znowu, a Scott może się domyślać co z nią uczyni. W chwili gdy Sinister całuje Jean, wizjer Cyclopsa zaczyna się jarzyć złowrogim światłem. Beast w ostaniej chwili wyrywa Marvel Girl z rąk Sinistera, którego chwilę później moc Cyclopsa roznosi dosłownie na strzępy.


Inferno dobiegło ostatecznie końca. X-Men i X-Factor stoją w ruinach szkoły Xaviera. Malice niestety zniknęła. Scott dziękuje swemu bratu i obaj ściskają się mocno. Storm i Cyclops spoglądają na siebie, zastanawiając się co dalej z marzeniem Xaviera. Szkoła została zniszczona, lecz marzenie nie zginie, tak długo jak walczyć będą o nie studenci profesora. Gateway teleportuje X-Men do Australii, a na miejscu pozostaje piątka X-Factor. Znowu razem na dobre i złe, zamierzają tak jak obiecali profesorowi lata wcześniej, sprawić aby jego sen się spełnił.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Factor #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.