Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #29

X-Factor #29

X-Factor #29

"Fame!"

Postacie
Cytat

Statek: "No HUMAN may enter my environs. And were you a card-carrying mutant mr Murphy you would still be excluded. I saw what you wrote about me in New York Post"

Streszczenie

Tajemnicza kobieta, która postanowiła zawładnąć statkiem X-Factor nosi imię Infectia. Znajduje się w pomieszczeniu ze stworem Haroldem, który ucieszony dziękuje jej za to, że uczyniła go mutantem. Infectia cierpliwie tłumaczy mu, że mutantem trzeba się urodzić, ona zaś jedynie zmieniła jego strukturę genetycznę dajac mu moce podobne mutantom, jednak nie powinien ich wyczerpywać. Harold jest niepomny ostrzeżeń i chwilę później przygniata go szafa, którą trzymał w rękach. Infectia zapomniała go uprzedzić, iż zjawisko nie trwa wiecznie. Poirytowana stwierdza, że będzie musiała znaleźć nową ofiarę.


Na molo, przy którym przycumowany jest statek zgromadził się spory tłum mieszkańców Nowego Jorku, oskarżających X-Factor o niebezpieczeństwo jakie stanowi ich nowy dom dla mieszkańców miasta, co pokazały ostatnie wydarzenia. Iceman i Cyclops wyjaśniają okoliczności, jednak tłum nie chce uwierzyć w zapewnienia, że mutanci i ich pojazd nie stanowią zagrożenia, a wręcz przeciwnie. Nagle molo zapada się pod ciężarem ludzi. X-Factor szybko zaczynają działać: Cyclops niszczy spadające odłamki, a Jean wraz z Iceman i Beastem wyciągają dzięki swym mocom ludzi z wody. Ku zdziwieniu obecnych do akcji ratunkowej włącza się sam statek i w szybkim tempie odbudowuje zniszczone molo, przekonując zebranych o swych dobrych intencjach. Jednocześnie oznajmia, iż aby przekonać mieszkańców NY, X-Factor zamierzają przemieścić go na Atlantyk. Nie podoba się to Infectii, która ogląda wydarzenia w telewizji w jednym z barów. Kobieta daje głośno wyraz swemu pragnieniu, na co siedzący obok niej pijany mężczyzna oznajmia, iż gdyby posiadał moc mutanta oddałby statek w jej ręce. Infectia natychmiast przejmuje inicjatywę zapraszając mężczyznę do siebie.


Na nabrzeżu Scott ma już dość odpowiadania na idiotyczne pytania dziennikarzy i wraca do statku, a zaniepokojona Marvel Girl udaje się za nim. Pole energetyczne statku powstrzymuje ludzi chcących wejść do środka. Na zewnątrz pozostają jedynie Beast i Iceman, a przedstawiciele mediów nacierają na McCoya, kpiąc z niego i pytając czy uczęszczał do szkoły. Urażony Hank wycofuje się, a starania Trish Tilby aby go przeprosić za to, iż zdradziła publicznie, że traci inteligencję spalają na panewce. Iceman zapytany o los Camerona Hodge'a kontrolującego fortunę Worthingtona sprytnie zmienia temat.


Na Manhattanie Infectia sprowadza mężczyznę do swego mieszkania i pokazuje mu pozostawione przez ojca laboratorium. Mówi mu, iż jego badania genetyczne pozwoliły jej pojąć jaką moc posiada, a nastepnie zamyka go w klatce i całuje. To przemienia człowieka w stwora podobnego do Harolda.


Na statku Scott po raz kolejny widzi w telewizji migawki z wydarzeń w Dallas i Madelyne proszącą aby odnalazł ich syna. Poirytowany zaczyna się pakować, lecz Marvel Girl powstrzymuje go stanowczo, przypominając iż umówili się że wyruszą na poszukiwania razem, gdy tylko przemieszczą statek. Cyclops wyjaśnia jej, iż czuje się winny tego, że nie szukał Madelyne wystarczająco mocno, która nie zginęła wcale na Alasce, a dopiero w Dallas. Dlatego chce jak najszybciej odszukać ich dziecko. Rozmowę przerywa Iceman, który jak zwykle dowcipkuje, co irytuje Scotta i nakazuje statkowi ruszać. Operację z nabrzeża obserwuje Infectia i kontrolowane przez nią trzy stwory. Beast wspina się z Trish Tilby, ciągle usiłującą ją przeprosić, na dach pobliskiego budynku, aby mieć lepszy widok na odpływający statek. W sterowni Jean przekonuje Scotta, iż z ostatnich słów Madelyne bije hipokryzja. Ten nie chce słuchać, Jean wściekła opuszcza więc pomieszczenie zabierając ze sobą Icemana. Wówczas atakują ich stwory Infectii. Marvel Girl i Iceman odpierają pierwszy atak, a z pomocą szybko przychodzi im zaalarmowany przez statek Cyclops. Nad polem walki przelatuje Śmierć, jednakże jego celem jest Trish Tilby. Wyrywa ją z rąk Beasta, żądając informacji o Candy Southern. Trish przerażona spotkaniem z jednym z Jeźdźców Apokalipsy zdradza mu, iż Candy odkryła powiązania Camerona Hodge'a z grupą The Right, a dowody na to miała przekazać Trish, lecz wcześniej zniknęła. Rozmowę przerywa Beast, ale Śmierć paraliżuje go swoimi piórami. Trish kończy swą historię nie chcąc by Hankowi stała się krzywda: Cameron Hodge zginął w wypadku samolotu nad Atlantykiem [New Mutants #60]. Śmierć odlatuje postanawiając sprawdzić te informacje, zaś Hank podziwia jego inteligencję. Niedaleko Infectia obserwuje przez lornetkę walkę na statku. Scott i Bobby odpierają nieskładne ataki stworów w garniturach, zastanawiając się kim są napastnicy. Jean walcząc usiłuje dojść do ładu ze swoimi uczuciami w stosunku do Scotta i tego co myśli o Madelyne. W pewnym momencie dociera do niej, że Madelyne była manipulowana tak samo jak Scott, a za zniknięciem dowodów jej istnienia musi się ktoś kryć. Wściekła postanawia odnaleźć tę osobę, która tyle namieszała w życiu Cyclopsa. Jej telekineza zaczyna ciskać stworami na lewo i prawo, a stworzenia zmieniają się na powrót w ludzi, by ulec nagłej dezintegracji. Marvel Girl jest przerażona faktem, że zabiła ludzi, jednak tym razem to Scott niesie jej słowa otuchy. Jean przysięga mu, że podąży wraz z nim na poszukiwania osoby stojącej za tajemniczą historią Madelyne, prosi go tylko aby przestał się torturować. Statek dociera na miejsce przeznaczenia, a z nabrzeża Infectia obserwując Icemana wybiera go na swój kolejny cel.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.