Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #49

X-Factor #49

X-Factor #49

"Judgement War" - part 6: "Power Struggle"

Postacie
Cytat

Beast: "You may not recall this Iceman my friend, but I've been riding ice trails with you for years"

Streszczenie

Rask daje Seerze ostatnią szansę: zaakceptować związek ich genów, co wyniesie go do władzy. Seera usiłuje go powalić, jednak założono jej urządzenie blokujące jej moc. Odrzuca ofertę Lorda, ten więc oznajmia Archangelowi, iż jeśli przegra z Icemanem księżniczka zginie. Arena jest już gotowa do walki, choć otacza ją już pięciu kosmicznych bogów. Wybrani żartują maskując swój niepokój, iż nawet bogowie są zainteresowani pojedynkiem. Przyjmowane są zakłady, a wszyscy zastanawiają się kto zasiądzie na tronie obok Najdoskonalszego Palika, gdzie do tej pory siedziała Seera, bowiem krążą pogłoski o jej zdradzie. Wówczas Rask wprowadza Seerę na gzyms, do którego ją przykuwa. Tymczasem Wybrani zastanawiają się czemu ich naukowcy pozwalają żyć Dwójnym, którzy są przecież pół-zwierzętami. Taki też będzie ten pojedynek. Lev udaje się do Icemana, któremu nie podoba się myśl, że ma kogoś zabić dla uciechy gawiedzi. Dziewczyna przypomina, mu, że po tym jak pokonał Raska reprezentuje honor Dwójnych i nie może przegrać. Jego wygrana wyniesie pozycję Dwójnych na równą z Wybranymi. Bobby mówi że zabije zatem swego przeciwnika, całując Lev ku jej zaskoczeniu.


Kanałami do miasta przedostaje się grupa uderzeniowa, prowadzona przez Beasta i Agroma. Komentują lądowanie kolejnego kosmicznego boga. Niespodziewanie orientują się, że tuż przed stacją energetyczną, do której się kierują, chcąc pozbawić miasto mocy, znajdują się strażnicy i naukowcy. Grupa przypuszcza atak i wówczas okazuje się, że walczą z Cyclopsem i Mistykami. Nieporozumienie zostaje wyjaśnione. Cyclops przybył po Nathana, a Agrom wie gdzie ten się znajduje. Celem Beasta było odcięcie dopływu mocy dla miasta i ocalenie Archangela. Teraz sytuacja się zmieniła. Pozbawiony pamięci Iceman będzie walczył z Archangelem, zaś Jean oszalała. Zebrani zastanawiają się co uczynić.


Archangel znajduje się przed wejściem na Arenę, gdy zbliża się doń Palik. Oznajmia Archangelowi, że naukowcy potwierdzili jego słowa. Zarówno Palik jak i Rask wiedzą, że Archangel i Iceman przybyli z innego świata. Przez Warrena pozycja Raska bardzo wzrosła, a każdy zakład postawiony na Archangela wzbogaca go. Palik nie zamierza dopuścić, aby Rask przejął władzę, bądź Dwójni stali się równi Wybranym. Z jego palca tryska promień, który odbiera Archangelowi wzrok. Gdy zginie na Arenie, autopsja wykaże że dokonali tego Dwójni, którzy zostaną zepchnięci z powortem do getta. Zadowolony Palik odchodzi, nie mając pojęcia że ze stroju Warrena wyskakuje malutki Dwójny. Biegnie szybko do Lev, powiększając swe rozmiary, bowiem na polecenie Lev miał podsłuchiwać, czy Rask nie szykuje jakichś brudnych sztuczek. Ma nadzieję, że zdąży nim Iceman wyjdzie na Arenę. Za późno jednak... gdy dociera do Lev Iceman jest już na Arenie, nie mając okazji dowiedzieć się, że wraz z Archangelem przybył z innego świata. Oślepiony Warren zostaje rzucony na Arenę, a narkotyki którymi był nafaszerowny przestają działać. Zamierza dosięgnąć Bobby'ego i przypomnieć mu kim jest, na razie nie ma jednak okazji. Rozpoczyna się walka i zostaje zaatakowany przez Icemana. Lev krzyczy do Icemana, ten jednakże nie słyszy... wysoko nad Areną, przykuta do gzymsu Seera obserwuje pojedynek z brakiem nadziei w oczach.


Ziemia. Z podziemnej cytadeli pod Mount Everest Apocalypse obserwuje sytuację na świecie. Niepokoją go dziwne sojusze, jakie zaistniały - Kingpin i Dr Doom, Magneto i Red Skull... zastanawia się co mogło popchnąć te osoby do zawarcia porozumienia. Czyżby nadchodziło przewidziane przez niego starcie między ludźmi a mutantami?


Cyclops wydaje rozkazy. Agrom, Dykon i Beast udadzą się na Arenę, aby przerwać walkę. Scott z pozostałymi uratuje Jean, Christophera i zniszczy źródło zasilania Areny. A gdy wszystko się zakończy zjednoczeni X-Factor odbiją statek z rąk kosmicznych bogów. Statek podąża w stronę planety, na którą udają się Celestianie. Ściągnęli go tu, wydobyli zeń wszystkie informacje, a następnie puscili wolno, dlatego że ewoluował. Jeśli tego nie uczynią mieszkańcy planety zginą podczas nadchodzącego sądu.


Na Arenie Archangel zaczyna przegrywać, gdyż nie udaje mu się w żaden sposób przywrócić Bobby'emu pamięci. Palik uśmiecha się, widząc jak Warren spada w piach. Wówczas grunt pod Areną sie rozpada i wyskakują stamtąd Agrom, Dykon i Beast. Hank skacze na Icemana. Palik rozkazuje Raskowi coś uczynić, ten zaś udaje się do Seery. Strzela do niej swą mocą, oznajmiając że skoro go zrujnowała, musi umrzeć. Wówczas uderza Lev, a ognisty podmuch strąca Raska na Arenę. Lev uwalnia Seerę, ta zaś używa swej telepatii wywołując potężny wstrząs u Icemana, któremu pod wpływem szoku wraca pamięć. Czwórka staje nad Raskiem, ktory wydaje rozkaz ataku strażnikom.


Ziemia. Apocalypse jest już pewien, że ktoś stoi za wydarzeniami, jakie miają ostatnio miejsce. Jakby na potwierdzenie jego słów, na jednym z ekranów ukazuje się człowiek w zielonym garmiturze, któy zeskakuje na podest. Stojąc przed Apocalypse'm oferuje mu sojusz, pragnąc aby stanął na czele jego Aktów Zemsty...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.