Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #84

X-Factor #84

X-Factor #84

"Tough Live"

Postacie
Cytat

Beast: "Then we get Cable"
Strong Guy: "Oh good. Including HBO? And maybe Disney Channel for Rahne..."
Havok: "Quiet. You're embarrasing me"

Streszczenie

W Arizonie Sam decyduje iż Shatterstar, Rictor, Boom Boom i Feral udadzą się wraz z nim do Nowego Jorku, gdzie postarają się wpaść na jakiś trop Cable'a, który wg informacji dokonał zamachu na Xaviera. Skonfundowani X-Force nie wiedzą co o tym myśleć. Warpath ostrzega Sama, że prawdopodobnie pakują się wprost w pułapkę.


Xavier walczy o życie, a lekarze zabierają go na salę operacyjną zaś do szpitala wpadają X-Factor. Jeden z sanitariuszy usiłuje ich zatrzymać, lecz gdy Rahne pokazuje mu swą wilczą formę rezygnuje. Uspokojona przez Alexa dociera wraz z pozostałymi do miejsca gdzie Ororo i Bishop oczekują na wynik i operacji. X-Factor nie pozostaje nic innego jak przyłączyć się do oczekiwania. Polaris i Jamie udają się piętro wyżej, gdzie pogrążony w śpiączce leży pobity w Central Parku Taylor. Są tam także Prodigal i X-Patrioci, którzy zwiedzali Nowy Jork, dyskutujący o czymś zawzięcie. Okazuje się, że nie podoba im się, iż uciekając przed prześladowaniami z Genoshy na końcu swej podróży znaleźli śmierć. Pietro zaczyna rozumieć, czemu w takich sytuacjach homo superior uważają, że Magneto miał rację. Lornie nie podoba się ten pogląd, lecz u Prodigala znajduje zrozumienie. Tymczasem na dole w szpitalu pojawia się Strong Guy z Briquette, a Alex wścieka się iż nie odpowiadał na wezwania. Jak się okazuje wyłączył komunikator na prośbę dziewczyny. Havok poleca mu wraz z Rahne udać się na miejsce zamachu i sprawdzić czy nie pozostały jakieś ślady.


Archangel w depresji przeklina swe skrzydła, które nie ocaliły Xaviera przed zamachowcem. Stwierdza, iż skoro nie udało mu się ocalić życia odbierze je dzięki nim Cable'owi a potem Apocalypse'owi który wysłał swych jeźdźców.


W Central Parku Rahne stwierdza, że nie rozpoznaje zapachu Cable'a, lecz jakiś inny, znajomy. Guido dostrzega podchodzący do lądowania pojazd i ukrywa się wraz z Wolfsbane. Po chwili widzą jak na miejscu pojawia się X-Force. Guido zawiadamia Alexa, który natychmiast zbiera swych ludzi. Ororo i Bishop mają pozostać przy Xavierze i ochraniać jego życie w wypadku kolejnego zamachu. Grupa w parku ma oczekiwać na wsparcie reszty X-Factor, lecz plan ten bierze w łeb gdy Rahne dostrzega Rictora. Wita się z Samem i Tabithą, po czym całuje Rica. Feral stwierdza, iż nie znalazła zapachu Dayspringa i powinni się stąd wynosić, wówczas pojawia się Guido oznajmiając iż X-Force są aresztowani. Sam próbuje powstrzymać wiszącą w powietrzu awanturę, a Rahne na propozycję Rica aby poszła z nimi odmawia ze względu na Alexa. W chwili gdy Feral zamierza odejść do pojazdu Guido łapie ją za ogon, co sprawia iż atakuje go pazurami. Rzuca się nań Shatterstar, zaś Rahne w stronę Feral. Sam wykrzykuje do Marii aby nie raniła Wolfsbane, lecz to Rahne okazuje się groźniejsza bowiem w ataku furii rzuca się na Feral. Shatterstar zadaje cios szablą Strong Guyowi, ta jednak znika w chwili zadania ciosu w pierś. Odpowiedzialny za to jest właśnie przybyły Quicksilver, na którego skacze teraz Shatty. Sam widząc że Rahne za chwile zagryzie Feral rzuca się jej na ratunek, lecz zostaje trafiony plazmą Havoka, który wraz z Polaris przybył latającym pojazdem X-Factor. Strąca go z nieba falami sejsmicznymi Rictor, lecz Alex i Lorna wyskakują zaś latynos otrzymuje silny cios od Guida. Shatterstar usiłuje trafić Pietra.


Tymczasem w szpitalu lekarze operujący postrzelonego Xaviera natrafiają na coś dziwnego.


W Central Parku walka rozgorzała na dobre. Cannonball kieruje się w stronę Havoka, zdając sobie sprawę iż to on jest najgroźniejszy, lecz jego lot zakłóca magnetycznymi falami Lorna sprawiając iż Sam wbija się w ziemię. Za Tabithą pojawia się kolejny przeciwnik, a ta rzuca fajerwerkami orientując się po niewczasie iż trafiła Madroxa, który dzięki temu zaczyna się duplikować. Widząc co się dzieje Sam startuje wywracając Quicksilvera i zarządza ewakuację. Poraniona Feral słucha natychmiast, w locie Sam łapie Boom Boom, zaś Shatterstar nieprzytomnego Rica. Uciekają do uprowadzonego pojazdu SHIELD, który odlatując zostaje trafiony plazmą Havoka. Alex zaczyna twierdzić, iż taki był jego plan, bowiem ślad uszkodzeń doprowadzi ich do X-Force. X-Factor kpią z niego, lecz przystaje na to Logan, kóry wraz z niebieską formacją X-Men pojawił się właśnie na miejscu. Zamierzają dopaść Cable'a, a jednocześnie informują X-Factor o porwaniu Scotta i Jean.


Jeźdźcy Apokalipsy dostarczyli ich właśnie przed oblicze swego pana, który po ich odejściu okazuje się nie być jednak Apocalypse'm. Zmienia się w Mr Sinistera.


Lekarze przedstawiają zebranym w szpitalu swą diagnozę. Xavier został postrzelony technowirusem, który zmienia jego organizm w maszynę. Nie mają pojęcia jak powstrzymać rozszerzającą się infekcję.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Factor #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.