Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #115

X-Factor #115

X-Factor #115

"Reaching Out Yesterday"

Postacie
Cytat

Wild Child: "Oh, that was smooth Mystique, Forge is goin' to love hearing about this one!"
Mystique: "Spying on me Wild Child? How deliciously like you"

Streszczenie

Alex wspomina przełomowy dzień swego życia, gdy wraz z rodzicami i bratem leciał samolotem. A gdy nad nim pojawił się statek Shi'ar, który uszkodził samolot, matka chwyciła stary spadochron, który przypięła Scottowi do pleców. Wepchnęła mu w objęcia Alexa i wypchnęła z samolotu. Spadochron szybko zajął się ogniem, a Alex obserwując znikający za górskimi szczytami uszkodzony samolot zaczął krzyczeć. Scott niegdy nie odpowiedział, lecz tego dnia ocalił mu życie...


Teraźniejszość. Do siedzącego na alaskańskiej ziemi Havoka podchodzi jego brat, wyjaśniając zaskoczonemu Alexowi iż cokolwiek się z nim dzieje przejdą przez to razem.


W Wirginii, w nowej bazie X-Factor do komputera podchodzi Forge. Prosi o wyświetlenie schematów inhibitora Raven, a gdy komputer prosi o hasło Indianin zaczyna zwijać się z bólu i zmienia w Mystique. Inhibitor Forge'a zgodnie ze swym działaniem po 30 sekundach zmusił ją do zmiany przyjętego kształtu członka X-Factor bądź X-Men. Tym razem jednak Rahne udało się otrzymać kształt o 2 sekundy dłużej. Wszystko obserwował Wild Child, który z sarkazmem stwierdza, iż z radością opowie o tym zdarzeniu Forge'owi. Raven podchodzi do niego i znienacka kopie, mówiąc iż wie dużo o przeszłości Kyle. Grozi mu, iż jeśli on zdradzi to co zaszło komukolwiek, zdradzi swą wiedzą pozostałym członkom X-Factor. Następnie udaje się na poszukiwania Indianina, który zniknął pośród swych hologramów.


Forge medytuje pośród hologramu swej rodzinnej pustyni, gdy nagle pojawia się jego dawny mentor, Naze. Oznajmia mu, iż nadszedł czas aby powrócił i stał się tym, kim miał zostać. Znaki wskazują iż zło powraca. Forge nie pojmuje co się dzieje, bowiem Naze zapewnia iż jest prawdziwy. Gdy pojawia się Raven znika, a Forge kończy hologram. Nie rozumie co się dzieje, bowiem Naze jest przecież martwy.


Na Alasce Scott ogląda dom, który Alex zbudował w tajemnicy nieopodal miejsca, w którym lądowali na spadochronie. Usiłuje nawiązać rozmowę o problemach jego brata, i faktem iż nie jest w stanie poradzić sobie z kontrolowaniem własnej mocy. Alex wskakuje na motor, oznajmiając iż nie ma ochoty o tym rozmawiać i pragnie być sam. Scott nie zamierza mu na to pozwolić.


Raven usiłuje wyciągnąć z Forge'a co go tak przestraszyło w wizji Naze'a. Indianin zamiast odpowiedzi uruchamia hologramy przedstawiające jego przeszłość, ukazujące po kolei wojnę w Wietnamie i rytuał szamana. Gdzieś w tej przeszłości leżą wskazówki prowadzące do przyszłości. Uruchamia się także wizja Destiny i jej ostatnie słowa skierowane do niego przed śmiercią, których Raven dotąd nie słyszała [Uncanny X-Men #255]. Zszokowana Mystique widzi Irene przepowiadającą Indianinowi, iż będzie razem z Raven. Wściekła Mystique oznajmia, iż Irene jest martwa, a jej słowa zginęły wraz z nią.


Na Alasce w podrzędnej spelunie Alex żąda od brata aby dał mu spokój i przestał opiekować się młodszym braciszkiem. Scott oznajmia, iż niegdzi esię nie ruszy, bowiem nie jest to kwestia opieki, lecz faktu że nigdy nie pozwoli mu samemu mierzyć się z kłopotami. Wówczas stają nad nimi miejscowi wyraźnie szukający zaczepki. Bracia Summers nie zamierzają pozostać dłużni.


W Wirginii Raven pyta Forge'a czemu szuka zagadek, tam gdzie ich nie ma. Usiłuje odkryć czy przepowiednię Destiny łączy coś z pojawieniem się Naze'a, nie mogąc zaakceptować iż może po prostu chodzić o fakt, iż będzie z nią związany.


Na Alasce bracia Summers rozprawili się z awanturnikami. Scott przypomina Alexowi, iż przeszłości nie da się cofnąć. Otrzymali swe moce i ewoluują wraz z nimi, lecz zawsze jeden z nich będzie miał drugiego, aby mogli sobie nawzajem pomóc.


W nieznanym miejscu mocodawca Fatale, którym okazuje się Dark Beast zakończył właśnie przemianę Randoma. Nakazuje mu sprowadzić do siebie Havoka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.