Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #5

X-Factor #5

X-Factor #5

"Tapped Out!"

Postacie
Cytat

Vera: "O, Hank! You look fantastic! Like Elvis Costello with Muscles!"
Bobby: "I don't know! He kinda looks like what if Magilla Gorilla attended a rock concert!"

Streszczenie

W Kaliforni niejakiego Michaela Nowlana ściga grupa mutantów, pomiędzy którymi są Tower i Frenzy, Time Shadow z którym kontaktowali się poprzednio, oraz mutantka Stinger. Nowlanowi udaje się uciec samochodem, co złości Stinger, która wykrzykuje iż bez źródła wkrótce zacznie się regresja, jednak Tower stwierdza że nie będzie problemów z odnalezieniem zbiega.


Na Manhattanie członkowie X-Factor odprężają się ćwicząc na siłowni i strojąc sobie żarty. Jean po raz kolejny zastanawia się czy łowcy mutantów nie powodują narastania histerii i fali nienawiści skierowanej przeciw homo superior.


Tymczasem Nowlan dzwoni do swojej byłej żony Suzie prosząc o pomoc, ta jednak rzuca słuchawką, a po namyśle postanawia skontaktować się z X-Factor, których reklamę zobaczyła właśnie w telewizji.


Wezwanie do bazy przerywa zakupy Hanka, Bobby'ego i Very, usiłującej ubrać Beasta w mniej poważne ciuchy.


W budynku X-Factor Rusty zastanawia się co gryzie Cyclopsa, a w odpowiedzi Arthur ukazuje mu Phoenix i Madelyne.


Jean po raz kolejny usiłuje wyciągnąć z Angela odpowiedź na pytanie co ukrywa przed nią Scott, jednak chwilę, w której zbliżają się do siebie przerywa im Cameron Hodge wzywający pozostałych członków zespołu na naradę. Tam informuje ich o telefonie Suzie, mającej problem ze swoim byłym mężem Michaelem, narkomanem. Co ciekawe zadawał się on ostatnio z grupą mutantów, których opis wskazuje na Towera i Frenzy.


W trakcie kiedy zespół leci do Kalifornii ich wrogowie chwytają Suzie.


W San Diego członkowie X-Factor przybywają pod adres wskazany przez kobietę. Jean na rozkaz Scotta otwiera telekinetycznie zamek, co bardzo się jej nie podoba. W środku znajdują będącego pod wpływem narkotyków Nowlana. Ten, po ocuceniu, rozpoznaje w nich łowców mutantów i przerażony uaktywania swoje moce. Zdolności piątki ulegają gwałtownemu powiększeniu i przestają je oni kontrolować, jednak widząc kim X-Factor są naprawdę Nowlan się uspokaja. Nie mając innego wyjścia Scott zdradza Michaelowi prawdę o X-Factor, a grupa przebiera się w swoje kostiumy. Nowlan opowiada swoją historię: jako uzależniony od narkotyków weteran z Wietnamu został umieszczony na oddziale detoksykacyjnym. Tam spotkał pacjenta-mutanta i okazało się iż dotykając go jest w stanie zwiększyć jego moce. Był to Time Shadow, członek grupy Alliance of Evil, która uwięziła Michaela i trzymając go pod wpływem narkotyków czerpała z niego jak ze źródła, aż wreszcie nie była w stanie się bez niego obejść. Rozmowę z Nowlanem przerywa wtargnięcie do budynku członków Alliance. Tower grożąc zabiciem Suzie zmusza Nowlana aby zwiększył ich moce. Dochodzi do nierównej walki, w której Frenzy powala Beasta, Stinger poraża prądem Icemana, Tower ogłusza Angela zaś Timeshadow poruszający się z milisekundową prędkością zajmuje się Marvel Girl. Kiedy i Cyclops zostaje powalony, członkowie Alliance zabierają Nowlana do swojego "mistrza". Ten informuje Michaela, iż wkrótce zakończy na nim eksperymenty i stworzy rasę super-mutantów, których poprowadzi na wojnę z ludzkością, albowiem zowie się Apocalypse.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.