Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #64

X-Factor #64

Postacie
Cytat

Opal: "Bobby! Hiro! Don't!"
Hiro: "Opal, keep back!"
Bobby: "This is between us!"

Streszczenie

Mariko złości się wiedząc, że w tej chwili będzie musiała toczyć wojnę z klanem Tatsu, dopóki nie zginie ona lub Tatsuo. Bobby nie słucha ani jej, ani Jean, lecz jedynei głosu swego serca. Jean nie udaje się powstrzymać go od pościgu za porywaczami. Po jego odejściu Marvel Girl mówi do Mariko, iż nawet jeśli Bobby tak myśli, nie wejdzie sam do twierdzy Tatsu.


Tymczasem na prośbę Opal, jeden z cyborgów, Hiro, który zbliża się do niej od jakiegoś czasu, decyduje się jej opowiedzieć jak zginął jej ojciec. Lata temu Tatsu nakazał mu poślubić Amiko i zawrzeć małżeństwo klanowe. Ten nie miał wyjścia, bał się bowiem iż Shizuko zostanie zabita. Odesłał ją więc, pomimo iż była w ciąży. Lecz po śłubie z Amiko zginął w trakcie jednej z walk, najprawdopodobniej nie chcąc żyć bez Shizuko. W ten sposób Tatsuo pozostał bez dziedzica. Tymczasem Shizuko nie zdradziła nikomu imienia ojca swego dziecka, choć rodzina zesłała ją na prowincję, aby ukryć przed światem wstyd, jaki na nich spadł wraz z nieślubną ciążą ich córki. Wreszcie mała Opal została wysłana do kuzynów w USA, aby Shizuko zgodnie z rodzinną tradycją mogła poślubić bogatego głupca. Opal złoszczą feudalne zwyczaje, oraz fakt że nikt nie może postępować wbrew tradycji. Hiro został wojownikiem, bo tak nakazywało giri, a nie poetą tak jak chciał. Opal nazywa go wyzutą z uczuć maszyną do zabijania, nie chcąc i nie mogąc zrozumieć zwyczajów swego rodzinnego kraju.


Hiro wchodzi do cyberlaboratorium, gdzie cybernetycy badają jego systemy uszkodzone podczas walki na macie, a zwłaszcza jego elektro-pięści. Cyborg zastanawia się czy Opal nie ma racji i nie stał się pozbawioną uczuć maszyną.


W tymczasie Opal próbuje ucieczki, lecz chcwyta ją Tatsuo. Wściekła wyrzuca mu, to czego dowiedziała się od Hiro. Tatsuo oznajmia jej, iż Hiro poniesie karę, za to iż zdradził jej tę opowieść. Oznajmia także, iż jego cierpliwość się skończyła.


Wkrótce cyber-samuraje cieszą się, iż ich pozycja wzrośnie kiedy Hiro zginie. Wowczas wybucha mur otaczający fortecę Tatsu. Gdy pędzą zawiadomić o ataku Icemana swego pana, zastają tam ku swemu zdziwieniu Hiro. Tatsuo daje mu ostatnią szansę. Jesli chce przeżyć musi pokonać Amerykanina, a potem zaatakować klan Yashida i odebrać życie Mariko. Shizuko podaje głowie klanu herbatę, przypominając mu iż lekarze zabronili mu się denerwować.


Cyber-samuraje ruszają do walki w stronę, z której nadchodzi Iceman, nie wiedząc iż po przeciwnej stronie twierdzy Marvel Girl telekinetycznie przerzuca na drugą stronę ninja Yashida. Wraz z Mariko spotykają Shizuko, która oświadcza że otruła właśnie Tatsuo, a następnie prowadzi ich w stronę celi, gdzie trzymana jest Opal.


Hiro zostaje nagle zaatakowany przez swoich dwóch towarzyszy, ktorzy oznajmiają iż honor nie pozwala im, aby ktoś taki jak on służył Lordowi Tatsuo. Szybko go obezwładniają, lecz w chwili gdy zamierzają go zabić atakuje ich Iceman. Zamraża ich obwody, za co Hiro mu dziękuje, a następnie oznajmia iż bedzie musiał go zabić, gdyż tak nakazuje mu honor. Tymczasem ninja prowadzeni przez Shizuko ratują Opal mordując jej strażników. Gdy dziewczyna dowiaduje się od swej matki, że Tatsuo posłał cyborgi aby zabiły Icemana, zaczyna biec w tamtą stronę, zastanawiając się o czyje życie obawia się bardziej - Hiro czy Bobby'ego. Dobiega do miejsca w którym walczą, widząc iż żaden nie jest w stanie zdobyć przewagi. Energia Hiro neutralizuje lód Icemana. Jak wyjaśnia Opal Jean żaden z nich nie przestanie walczyć, ponieważ tego nie chcą. Bobby proponuje Hiro aby walczył z nim bez użycia mocy, na co Japończyk się zgadza. Szybko przy pomocy niewiarygodnie szybkich ciosów bije Bobby'ego, zas Opal przekonuje Jean aby powstrzymałą tę walkę, bowiem maszyneria jest nieodłączną częścią ciała Hiro i nie może on walczyć bez swoich zwiększonych umiejętności. Słysząc to Hiro znowu rozbrzmiewają w uszach słowa, iż jest jedynie maszyną, co daje Bobby'emu czas na zadanie mu silnych ciosów. Hiro pada i uznaje się za pokonanego. Przestał walczyć, aby udowodnić Opal iż wciąż jest człowiekiem. Wszyscy odchodzą, zaś Hiro pozostaje na zgliszczach, nie mogąc ich opuścić z powodu giri.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.