Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #127

X-Factor #127

X-Factor #127

"Darker Destiny"

Postacie
Cytat

Bastion: "I assume I can count on your full cooperation Dr Cooper?"
Val Cooper: "Yes Bastion, as always"

Streszczenie

Trevor Chase ucieka w panice wśród zaułków Waszyngtonu. Zastanawia się gdzie teraz jest Raven Darkholme, która zapewniała go iż nikt nie dowie się o tym, że jest mutantem. Ci którzy go ścigają doskonale o tym wiedzą, bowiem Friends of Humanity osaczyli go właśnie w jednym z zaułków, zamierzając wykończyć kilkunastoletniego mutanta. Trevor nie zamierza się poddać, usiłuje użyć swej mocy zakłócenia rzeczywistości. Trafia go jednak w głowę rzucony kamień, a oprawcy podchodzą bliżej. Trevor słyszy, iż ktos bardzo ważny, kto nie lubi mutantów, kazał mu przekazać iż to, co go spotka jest od Raven. Bity kijami Trevor myśli o Raven, która obiecała mu iż wszystko będzie w porządku.


24 godziny później Val Cooper spogląda na X-Factor, którzy zostali wezwani przez rząd na przesłuchanie celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji dotyczącej tajemniczej Shard. Widzi jednak tylko czwórkę członków grupy, pyta strażnika gdzie podziała się Mystique. Gdy ten wyjaśnia, iż zaprowadzono ją do toalety, Val rzuca się biegiem w tamtą stronę. Zgodnie z przewidywaniami Raven uciekła, lecz na szczęście nie zabiła pilnujących jej agentek. Val zabrania zawiadamiać o tym fakcie X-Factor i nakazuje zamknąć cały budynek. Mystique jest jednakże już na zewnątrz.


W szpitalu nad łóżkiem nieprzytomnego Trevora Chase'a, lekarz rozmawia z pielęgniarką. Kobieta wyjaśnia, iż rodzice chłopca zostali zabrani przez policję na przesłuchanie, lecz z tego co wie za pobicie odpowiadają Przyjaciele Człowieczeństwa. Stwierdza, iż nie dziwi jej to w kontekście udziału mutantów w zniknięciu super-bohaterów podczas walki z Onslaughtem. Po jej wyjściu lekarz zmienia się w Raven, która stwierdza iż Trevor zostanie pomszczony.


Trwa przesłuchanie Wildchilda. Głos niewiodcznej osoby pyta go kolejno co sądzi o członkach X-Factor, oraz o dowództwie grupy. Kyle sprytnie unika zastawionych pułapek, a zapytany o Shard stwierdza iż nie ma pojęcia o kogo chodzi.


Do policjanta prowadzącego sprawę pobicia podchodzi sekretarka komendanta, prosząc go o akta sprawy. Jak wyjaśnia szef pragnie je przejrzeć, bowiem burmistrz naciska na wyjaśnienie pobicia. Detektyw podaje jej akta, a gdy chwilę później pojawia się ta sama sekretarka prosząc o akta, policjant nie może wyjść ze zdumienia. Mystique opuszcza komisariat z aktami.


Polaris wyjaśnia iż czuje się już dobrze, po tym jak Havok zaatakował ją plazmą i chętnie weźmie udział w misji mającej na celu go schwytać. Nie zamierza opuszczać X-Factor, choć się nad tym zastanawiała. Nie ma pojęcia kim jest Shard.


W kryjówce Friends of Humanity sprawcy pobicia stwierdzają, iż policjanci nic na nich nie mają. Wówczas gaśnie światło i pojawia się Raven. Oznajmia, iż dość ma już podążających za głosem Graydona Creeda. Odkłada pistolet zamierzając rozprawić się z nimi gołymi rękami.


Sabretooth przedstawia przesłuchującym swe pogardliwe opinie o członkach X-Factor. Zapytany o Shard stwierdza, iż Forge nie mówił mu o nikim takim.


Raven pacyfikuje członków Friends of Humanity żądając odpowiedzi na pytanie kto kazał pobić Trevora Chase'a. Osiłki rzucają się do ucieczki. Jeden z nich orientuje się po dłuższej chwili, iż uciekający z nim kompan to Raven. Mystique zmienia się w wielkiego potwora i rzuca się na niego żądając odpowiedzi na zadane pytanie.


Forge nie zamierza zdradzić kim jest Shard, a przesłuchujący stwierdza iż rozmowa potrwa dłużej. Wówczas pojawia się Val informując iż Mystique zbiegła i X-Factor muszą ją schwytać. Forge udaje się wydać rozkazy, wyrażając przy okazji swe zdanie o przesłuchującym. Po jego wyjściu z cienia wynurza się przesłuchujący, którym był Bastion. Oznajmia, iż jego X-Factor czekają zmiany.


W szpitalu nad łóżkiem Trevora Chase'a Forge odnajduje Mystique dzięki nadajnikowi w jej implancie. Zapytana o chłopca Raven wyjaśnia iż jest jej rodziną. Oznajmia, iż powróci do Fall's Edge bez walki. Gdy Forge odwraca się, Raven spogląda z nienawiścią w telewizor i spot wyborczy Graydona Creeda. Szepcze, iż Creed jest już martwy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #127

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.