Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #65

X-Factor #65

X-Factor #65

"Endgame" - part 1: "Malign Influences"

Postacie
Cytat

Psynapse: "Girl? Gimme a break! Find the right way ta say BOO!"
Apocalypse: "Confidence is virtue Psynapse. Overconfidence is quite something else"

Streszczenie

Scott przygotowuje trening dla swej grupy, ustawiając poziom trudności na najwyższy, aby X-Factor byli odpowiednio gotowi jeśli zajdzie potrzeba wsparcia dla X-Men, ktorzy wyruszyli w kosmos na ratunek Xavierowi [Uncanny X-Men #273]. W trakcie programowania statek doświadcza nagłej utraty mocy, lecz po chwili wszystko wraca do normy. Diagnostyka nie wykazuje niczego, zatem grupa przystępuje do ostrego treningu. Nie mają pojęcia, iż spadek mocy związany był z wtargnięciem do sytemów statku Apocalypse'a, bowiem kóry obserwuje wraz ze swą nową grupą, Mrocznymi Jeźdźcami postępy zespołu. Wybiła bowiem godzina zemsty na X-Factor oraz statku. Każdy z Mrocznych Jeźdźców został przygotowany aby stawić czoła poszczególnym członkom X-Factor. Foxbat zmierzy się Cyclopsem, Gaunlet z Beastem, Tusk z Archangelem, buńczuczny Psynapse z Marvel Girl, zas Barrage z Icemanem. Ostatni z członków zespołu Harddrive opuszcza systemy statku, nim ten wykryje jego obecność. To właśnie on będzie celem grupy, zdrajca który zapłacić musi za uniezależnienie się od swego pana.


Ćwiczenie X-Factor dobiega końca, lecz Scott nie jest zadowolony z postepów swej grupy. Napomina ich po raz kolejny, iż nie działają zespołowo, na co Iceman wytyka mu iż to jedynie ćwiczenia, a zawsze sprawdzali się w prawdziwej walce. Cyclops stwierdza jednak, że jeśli byliby bardziej efektywni, być może udałoby im się uniknąć niektórych ofiar.


Po skończonej walce Archangel kieruje się w stronę Brooklynu, rozmyślając o wydarzeniach, które zmieniły jego życie od kiedy założył X-Factor, a szczególnie o tym, co uczynił mu Apocalypse. Skrzydła instynktownie ratują go przed helikopterem, którego w zamyśleniu nie zauważa. Dociera wreszcie do mieszkania Charlotte, z którą przez chwile rozmawia, aż wreszcie zaczynają się całować.


Tymczasem Scott zdradza Jean przyczynę swego rozdrażnienia. Po wydarzeniach w Genoshy zaczął tęsknić za starymi prostymi czasami, gdy ich życie było łatwe, a ich przeciwnikami byli Blob czy Unus. Teraz lista jest nieskończona, są tam Marauders, Reavers i inni, ktorzy stają się tym potężniejsi, im bardziej są silniejsze X-grupy. Jean przypomina mu jednak, iż ich życie nigdy nie było łatwe, zwłaszcza od chwili pierwszej walki z Magneto, zaś marzenie Xaviera warte jest swej ceny.


Bobby dociera do Opal, aby zabrać ją na lunch, bowiem ich związek rozkwitł na dobre. W tymczasie Hank suszy swe futro suszarką i nagrywa kolejną kasetę z reportażem Trish, która wciąż podróżuje po świecie, a obecnie przebywa w Arabii Saudyjskiej. Scott otrzymuje od niego wiadomość, iż diagnostyka statku wciąż nie wykryła niczego dziwnego, lecz wówczas następuje wybuch w jego górnych partiach. To impakt uderzeniowy pojazdu Mrocznych Jeźdźców, którzy dokonali właśnie abordażu. Cyclops i Beast docierają w tamto miejsce i zostają zaatakowani. Gaunlet rozpoczyna swymi mikropociskami atak na Hanka, który nie jest w stanie ich uniknąć. Jean biegnie do Nathana, kiedy drogę zastępuje jej Psynapse wnikając do jej pozbawionego wraz z telepatią obrony umysłu. Przenosi ją na plan astralny, gdzie zaczyna szydzić z faktu, iż utraciła dawno temu swą moc. Przerażona Jean czuje się znów jak dziecko, jak w chwili śmierci swej przyjaciółki Annie... i tak samo jak wtedy bariera w jej głowie pęka i nagle rozbrzmiewa w niej telepatia, utracona w chwili skanowania przez sondę Fantastic Four [X-Factor #1 - czy ktoś to jeszcze pamięta? :-)]. Krzyk Marvel Girl rozbrzmiewa w głowach reszty zespołu. X-Factor znowu zostają połączeni psychołączem, jak w dawnych czasach, gdy byli X-Men. Zresztą są nimi nadal, bowiem Hank walcząc uświadamia sobie, iż po raz kolejny tak o nich myśli. Przyciśniętym do muru przez Jeźdźców Cyclopsowi i Beastowi z pomocą przychodzą Archangel i Iceman, którzy uslyszeli w swych głowach wezwanie. Jednocześnie na planie astralnym Psynapse przekonuje się jak niebezpiecznym jest rozdrażnienie telepatki tej klasy co Marvel Girl. Chwilę później przychodzi ona z odsieczą reszcie zespołu, powalając telekinetycznie pozostałych Jeźdźców.


Lecz w tej chwili triumfu, pojazd abordażowy wypuszcza mechaniczne macki które wbijają się w statek. Harddrive rozpoczął jego infekowanie i dotarł już do jądra systemu. Odłącza po kolei uzbrojenie i zaczyna przejmować kontrolę nad statkiem wciąż go zarażając.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.