Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #40

X-Factor #40

X-Factor #40

"Dust To Dust"

Postacie
Cytat

Iceman: "That's Nanny, Cyke? I expected she'd be more... formidable!"
Orphan Maker: "Nanny don't hafta look form... formid... what you said! 'cause I'm the one that's got the gun!"

Streszczenie

X-Factor opuszczają kościół, w którym odbyła się msza żałobna Madelyne Pryor. Jej ciało skremowano, a jedynymi uczestnikami pogrzebu była piątka pierwszych X-Men i mały Nathan. Był to tydzień smutku, gdyż choć świat został ocalony, życie, oprócz Goblin Queen, straciła także Candy Southern. Mutanci nie wiedzą, że obserwowani są przez Nianię, której latający pojazd unosi się nad cmentarzem. Wraz z Orphan Makerem zamierza ona odebrać Nathana Scottowi, a także wszystkie niemowlęta porwane w trakcie Inferna przez demony, które to dzieci po ocaleniu przez X-Terminators znalazły się na statku X-Factor. Niania i Orphan Maker postanawiają zaczekać, aż opuszczą one tę bezpieczną kryjówkę.


Na statku X-Factor witają najmłodsi wychowankowie, do których dołączył teraz także Wiz Kid, a także rodzice Jean. Państwo Grey cieszą się wnukiem, lecz zadają także pytania o siostrę Jean i jej dzieci. Marvel Girl unika odpowiedzi, nie chcąc sparawiać rodzicom bólu wiadomością, iż jej siostrzeńcy są w rękach Niani [patrz X-Factor #35]. Mutantów żegnają Leech, Artie i Taki, wracający do letniej szkoły. Obserwują to Orphan Maker i Niania, nie podejmują jednakże żadnych działań, bowiem los niemowląt jest dla nich ważniejszy. Reszta X-Terminators pozostaje na statku, bowiem po incydencie w college'u w trakcie Inferna, szkoła nie chce przyjąć ich z powrotem. Beast obiecuje Rusty'emu porozmawiać o nim w Waszyngtonie z władzami, co być może pozwoli uniknąć mu powrotu do więzienia. X-Factor wraz z niemowlakami wyruszają bowiem do stolicy, aby przekazać dzieci włądzom federalnym, które nastepnie oddadzą je żyjącym rodzicom.


Za samolotem X-Factor podąża pojazd Niani, który w pewnym momencie go chwyta. Cyclops chcąc zobaczyć co ich zaatakowało wybija promieniem dziurę w dachu, co otwiera drogę do środka Orphan Makerowi. Scott nie wdając się z nim w dyskusję strzela do Niani, podczas gdy Orphan Maker otwiera ogień z karabinu. Archangel natychmiast spycha Icemana z linii ognia, wystrzeliwując w stronę napastnika salwę z piór. Zbroja Orphan Makera okazuje się niestety odporna na przebicia. Na szczęście odbijające się od niej ostrza łapie telekinetycznie Jean, nie pozwalając aby dzieciom stała się krzywda. Na Nianię spada Beast, którym maszyna rzuca przebijając ścianę. Henry uderza w statek Niani i przerywa przewody, wyraźnie go uszkadzając. Orphan Maker traci koncentrację, dzięki czemu Iceman może go zaatakować. Na usiłującą opanowac sytuację Nianię wpada Archangel, przecinając ją swymi skrzydłami. Niania krzyczy przeraźliwie, a do X-Factor dociera nagle, że wcale nie walczą z maszyną jak im się wydawało. Wraz ze zranieniem Niani, jej statek zaczyna spadać, ale Marvel Girl ratuje sytuację, sadzając oba pojazdy telekinetycznie na ziemi. X-Factor podbiegają do rannej Niani, a Orphan Maker wyjaśnia kim ona jest w rzeczywistości.


Niania była nukowcem, pracującym dla The Right. To ona zaprojektowała technozbroje, w których walczyli członkowie organizacji. Kiedy odkryła, do czego służą jej projekty usiłowała podjąć działania. Cameron Hodge schwytał ją i na zawsze zamknął w zbroi cyborga, będącym jednym z jej nowych projektów, aby Niania mogła mu nadal służyć. Ta jednakże uciekła, by zająć się ratowaniem dzieci porywanych przez Hodge'a. Pierwszym uratowanym był Orphan Maker, którego zamierzał wyeliminować Sinister, bowiem obawiał się iż nie mógłby go kontrolować z powodu zbyt wielkiej mocy. Potem razem ratowali kolejne dzieci przed złym światem...


Marvel Girl posługując się swą nadal niewielką telepatią, odnajduje za ścianą dzieci "uratowane" przez Nianię, w tym swoich siostrzeńców, poddanych praniu mózgu. Wówczas Niania i Orphan Maker teleportują się, pozostawiając statek w rękach X-Factor. Wraz niemowlakami i ocalonymi dziećmi zostaje on przekazany Freedom Force. Blob informuje, iż rodziców dzieci udało się już odnaleźć, zaś Mystique oznajmia, że sprawa Rusty'ego została poddana rewizji. X-Factor powracają na statek, gdzie państwo Grey cieszą się z odnalezienie kolejnych wnuków. Wciąz nie wiadomo jaki los spotkał Sarę Grey, Jean zamierza jednak to odkryć za wszelką cenę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.