Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #123

X-Factor #123

X-Factor #123

"It Begins Again"

Postacie
Cytat

Polaris: "I can't hold it back!"
Sabretooth: "There's no stopping this guy! There's only killing before he kills you!"

Streszczenie

Sabretooth przeskakuje nad zaskoczonymi członkami X-Factor rzucając się na koszmarnego stwora który właśnie się tam pojawił. To łowca mutantów będący tworem zaawansowanej inżynierii gentycznej zwany Ogarem. Rząd nie chciał ryzykować utraty całego X-Factor, dlatego posłał do walki z nim jedynie Creeda, lecz przybycie Mystique wszystko zmieniło. Ogar rozpoznaje Raven, jako swój pierwotny cel. Gdy zaatakował ją nad wodospadem [X-Men Prime] i zranił do krwi, czyn ten zdezaktywował programowanie w jego mózgu i wyrwał się spod rządowej kontroli. Stwierdza, iż Mystique może posiadać klucz do jego przeszłości i wyjasnić mu czemu tak się stało, a także kto zmienił go w Ogara. Odrzuca z łatwością Creeda i rusza w stronę Raven. Polaris usiłuje zatrzymać go magnetyczną tarczą, lecz Ogar rozpoznaje wzór jej mocy i neutralizuje magnetyczne oddziaływanie przekraczając tarczę. Sabretooth rzucając się nań krzyczy, iż jedynym sposobem aby go zatrzymać, jest uśmiercenie Ogara. Creed zaczyna obrywac i wzywa na pomoc Wild Childa, który przygląda się jak Ogar masakruje Sabretootha. Uświadamia mu, iż jeśli istota pokona jego, los reszty X-Factor stanie pod znakiem zapytania. Nim ma szansę coś zrobić Polaris zrzuca na Ogara i Creeda olbrzymi kawał metalu, stwierdzając iż na pewno powstrzyma to ich obu. Creed uskakuje i siada na kupie gruzu, stwierdzając iż Ogara nic nie powstrzyma bowiem walczył już z nim ponad dobę, nim przybyło X-Factor. Forge i Val zamierzają dowiedzieć się do czego służy ośrodek w którym się znaleźli, bowiem Val wie jedynie iż wezwano ją w to miejsce na pomoc. Creed nie zamierza jednak na to pozwolić, oznajmiając iż takie otrzymał polecenia, a jego obroża została zdezaktywowana na czas tej misji. Wówczas spod gruzów wygrzebuje się Ogar.


Korzystając z nieobecności X-Factor do Fall's Edge wkradają się zamaskowani osobnicy, korzystający z najnowszej technologii. Zamierzają przegrać zawartość komputera Forge'a, stwierdzając iż później odszyfrują ją kryptografowie. Wówczas aktywuje się Shard, nie zamierzając im na to pozwolić. Mężczyźni otwierają ogień, ponieważ mieli nie zostawiac żadnych świadków, lecz energia Shard wyrzuca ich na zewnątrz. Tam rzucają się do ucieczki.


Forge i Val usiłują powstrzymać Ogara dzięki stworzonej na poczekaniu przez Indianina broni paraliżującej, lecz Ogar oznajmia że nie jest w stanie powstrzymać go żaden mutant ani człowiek. Masakruje Wildchilda, lecz Polaris zmienia konfigurację swej mocy magnetycznej odciągając go z tamtego miejsca. Chce wiedziec kim jest przeciwnik, ten wyjaśnia iż jest zmodyfikowanym genetycznie mutantem, którego zadaniem jest zabijanie innych mutantów. Lorna ciska nim poprzez ściany ośrodka, po czym mdleje tracąc przytomność z wyczerpania po takim użyciu swych mocy. Forge włamuje się do rządowego komputera. Stwierdza, iż Ogar został stworzony w ośrodku, a jego pierwszym zadaniem miało być zabicie Mystique. Coś poszło jednak nie tak i po powrocie do ośrodka nie wykonał wydanego rozkazu popełnienia samobójstwa. Forge widzi na ekranie nazwisko Rory'ego Cambpella, bliskiego współpracownika Moiry Mc Taggert z wyspy Muir, lecz nie udaje mu się odczytać nic więcej, bowiem celny strzał niszczy komputer. Przybyli agenci rządowi gotowi powstrzymać X-Factor, gdyby chcieli oni ujawnić tajemnicę państwową.


Sztab wyborczy Graydona Creeda odwiedza mężczyzna przedstawiający się jako Harper. Wręcza on donację na cele wyborcze od swego tajemniczego przyjaciela, prosząc aby Creed nie zapomniał o nich, gdy zostanie już prezydentem. Creed dopytuje się o postępy programu Ogar, bowiem dowiedział się że pierwszy egzemplarz, mający zabić Mystique zawiódł. Harper kpiąc z niego stwierdza, iż powinien zająć się celami wyborczymi, zaś kwestię jego matki pozostawić do rozwiązania tym, którzy są specjalistami. Wychodzi pozostawiając osłupiałego Creeda.


Gladstone, osobnik kierujący agentami rządowymi oznajmia iż intruz który zaatakował ośrodek został uwięziony, zaś jego ludzie wnoszą w klatce Ogara na pokład helikoptera. Urządzenie Forge'a dzięki któremu włamał się do rządowego komputera zostało skonfiskowane, a Gladstone każe X-Factor opuścić teren, bowiem takie otrzymał rozkazy. Nie słucha protestów Val i każe wynosić się jej wraz z X-Factor... i Sabretoothem.


2 dni później Val powraca na miejsce wraz z senatorem Kellym, na miejscu zastają jednakże farmę i mężczyznę twierdzącego, iż była tu ona od zawsze. Wściekły Kelly stwierdza, iż najwyraźniej jakaś grupa trzymająca władzę [przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :-) - Kumos], głęboko zakonspirowana wewnątrz rżadu prowadzi jakąś tajemniczą operację. Obiecuje się tym zająć. Gdy Val powraca do Fall's Edge zaskakuje ją Sabretooth, radząc aby siedziała cicho, inaczej także jej ktoś może założyć podobną jemu obrożę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.