Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #25

X-Factor #25

X-Factor #25

"Judgment Day!"

Postacie
Cytat

Apocalypse o ludzkości: "They will perish by War, by Famine and Pestilence! And finally Death shall have them for his own!"

Streszczenie

Na wielkim ekranie Apocalypse ukazuje schwytanym X-Factor Jeźdźców, którzy atakują Manhattan. Jednocześnie nadal przekonuje grupę o nieuchronności nadchodzącego konfliktu ludzi i mutantów, zwłaszcza że ci ostatni są zagrożeni eksterminacją.


Beastowi udaje się uwolnić Icemana, który wyzwala z kajdan pozostałych. Apocalypse ukrywa Calibana w polu siłowym, sam zaś przygotowuje się do starcia z X-Factor. Trafienie go jest niezwykle trudne, o czym przekonuje się Scott, którego promień przebija statek i wyzwala niekontrolowaną reakcję. Ku uciesze Apocalypse'a statek powoduje zaciemnienie na Manhattanie, pobierając zeń całą energię elektryczną. Prastary mutant przekonuje X-Factor, iż jedynym sposobem aby go powstrzymać jest dołączyć do niego. Jako iż ci nie chcą słuchać, Apocalypse zaczyna działać. Kiedy podłoga się zapada Beast w ostatniej chwili łapie Icemana, jednak Cyclops i Marvel Girl wypadają ze statku na zewnątrz. Wisząc dzięki telekinezie nad Manhattanem widzą zniszczenia powodowane przez Jeźdźców. Podążając za Głodem docierają do Central Parku, gdzie postanawiają się rozdzielić. Na odchodnym Scott całuje Jean, po czym obydwoje ruszają do walki.


Marvel Girl atakuje Głód, używającą swej mocy na przechodniach. Jean również gwałtownie chudnie, jednak udaje się jej zniszczyć mechaniczny pojazd Jeźdźca. Ten z kolei zostaje wyteleportowany wprost na spotkanie z Kapitanem Ameryką [przedstawione w Captain America #339].


W międzyczasie Scott walczy z Wojną. Kieros atakuje pomnik ofiar wojny, a Cyclops niewiele może mu zrobić, bowiem jego promienie wciąż odbijają się od mechanicznego stwora. Wreszcie udaje mu się strzelić wprost do środka pojazdu, co powoduje jego eksplozję. Marvel Girl łapie telekinetycznie Scotta i szybuje z nim nad niszczonym miastem. Jasne staje się dla nich, dlaczego ludzie tak bardzo nienawidzą mutantów.


Na statku Hank i Bobby walczą z Apocalypsem. Ten kpiąc z nich cały czas ukazuje im swą wizję. Rozwścieczony Beast zaczyna niszczyć maszynerię, co sprawia iż uszkadza statek. Ten traci stabilność i maskowanie. Ukazuje się wszystkim nad Manhattanem i zaczyna niszczyć domy. Cyclops i Marvel Girl podążają w stronę statku decydując się pozostawić powstrzymanie Jeźdźców innym superbohaterom. Wtem na ich drodze staje Śmierć. Chwilowa potyczka sprawia, iż Jean i Scott nie mają już szans dotrzeć na czas do statku, który uderza w Empire State Building. Marvel Girl chwyta telekinetycznie odpadający czubek budynku, na horyzoncie pojawia się jednak Zaraza. Mutantów ocalają niespodziewanie członkowie Power Pack, którzy strącają Zarazę z jej pojazdu. Chwilę później nadlatuje Śmierć, niszcząc czubek ESB swymi skrzydłami. Odłamki spadają wprost na Power Pack, Cyclopsa i Marvel Girl.


Na statku Apocalypse walcząc z Beastem i Icemanem z uznaniem stwierdza, że są jeszcze potężniejsi niż przypuszczał, lecz nawet to nie wystarczy aby go pokonać.


Na Manhattanie Power Pack przygotowują się do odparcia ataku Śmierci, kiedy ten niespodziewanie znika, a wraz z nim pozostali jeźdźcy. Scott i Jean orientują się, iż zostali wyteleportowani z powrotem na statek, czym prędzej więc i oni się tam udają. Przybywają w samą porę, bowiem Śmierć atakuje właśnie Icemana, a Jean może go telekinetycznie osłonić przed zabójczymi piórami. Beast radzi sobie z ich unikaniem sam, a w trakcie gdy Cyclops usiłuje trafić Warrena Bobby wpada na pewien pomysł. Marvel Girl rzuca Wojną o ścianę, zaś Śmierć dostrzega Icemana, na którego spada z powietrza przaecinając jego lodowe ciało w połowie. To wprawia go w szok i niespodziewanie efekty prania mózgu znikają.


Rozwścieczony Warren atakuje Apocalypse'a, nie wiedząc iż nie zabił Bobby'ego, a zniszczył jedynie przygotowaną przez niego lodową rzeźbę. Teraz piątka mutantów atakuje Apocalypse'a, który odpiera ich ataki bez trudu. Zabierając ze sobą Calibana opuszcza statek i odlatuje informując, iż na razie pozostawia go X-Factor. Zdaje sobie sprawę, że pojazd kóry omal nie zniszczył miasta jeszcze bardziej podsyci nienawiść ludzi do mutantów. Wie również, iż opanowanie statku będzie dla X-Factor prawdziwym egzaminem.


Apocalypse odlatuje nad Atlantyk, a statek zaczyna spadać na Statuę Wolności. Icemanowi udaje się zamrozić jego silniki, w rezultacie czego statek wywraca się miażdżąc siedzibę X-Factor. Czwórka mutantów może wreszcie odetchnąć, niestety Śmierć odmawia powrotu do drużyny. Oznajmia, iż Angel rzeczywiście nie żyje, bowiem trucizna Apocalypse'a zbyt głęboko zatruła duszę Warrena. Rozmowy przerywają dziennikarze, którzy pojawiają się na kadłubie statku. Grupa wychodzi do nich i zostaje rozpoznana jako X-Terminators, choć dziennikarze nie rozumieją czemu źli mutanci walczyli z Jeźdźcami i czemu wraz z nimi jest Śmierć. Scott udziela więc wywiadu, w którym zdradza wreszcie wszystkim prawdę o X-Factor, X-Terminators i łowcach mutantów. Wszystko to mają okazję obserwować miliony ludzi.

Autor: Fallen Kumos

Galeria numeru

X-Factor #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.