Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #18

X-Factor #18

X-Factor #18

"The Enemy Within!"

Postacie
Cytat

Jean: "Don't you think I know who you really love?"
Scott: "Listen to me Jean! I love you!"

Streszczenie

X-Factor powracają wraz z Rictorem do domu, gdzie wita ich Cameron Hodge i dzieciaki. Iceman zmienił się w zamarznięty blok lodu i nikt nie ma pojęcia co takiego uczynił z nim Loki, że Bobby był w stanie zamrozić cały budynek. Rusty'emu udaje się dzięki swym płomieniom go ogrzać i odmrozić. Niestety od razu mdleje, więc Hank ze Scottem postanawiają zbadać co właściwie się z nim dzieje. Cyclops ucina zaś rozmowę z Marvel Girl, stwierdzając, iż powstawanie z prochu jest jej specjalnością. Skids i Rusty zauważają, iż od śmierci Madelyne [X-Factor #15] ze Scottem dzieje się coś niedobrego. Niezrozumiała jest dla nich aluzja do Phoenix; jedynie Hodge tajemniczo się uśmiecha. Skids i Rusty wreszcie się całują, jednak patrząc na to co przeszli Scott i Jean stwierdzają iż lepiej, aby zostali tylko przyjaciółmi. Rictor zostaje powitany w drużynie i poznaje prawdę o X-Factor. Skids zaczyna mówić o dziwnych telefonach Hodge'a [poprzedni numer] jednakże nie udaje mu się jej skończyć.


Następnego dnia Scott trenuje z Rustym w sali ćwiczeń, a chłopak osiąga coraz większe postępy. Okazuje się, że piątka oryginalnych X-Men jest równie zdolnymi nauczycielami jak Xavier, bowiem zdołała już nauczyć najmłodszych mieszkańców bazy kontroli nad ich mocami. Rusty zachęcony opowieścią Scotta o profesorze mówi mu o swoim zauroczeniu Skids i pyta jak zaczął się jego związek z Jean. Cyclops opowiada mu o dniu, kiedy wraz ze swą ukochaną znajdował się w Nowym Meksyku, a ona telekinetycznie powstrzymała jego moc, tak że mógł zdjąć wreszcie wizjer i ją pocałować [Uncanny X-Men #132]. Rusty dziwi się, iż Jean dysponuje aż tak wielką mocą, na co słyszy iż uczyniła to Phoenix. Niestety, rozmowę słyszała Marvel Girl, która ucieka z płaczem słysząc, iż Scott nie kochał nigdy tak naprawdę jej, tylko kosmiczną potęgę. Hodge widząc to na swoich monitorach tryumfuje. Okazuje się, iż już od dłuższego czasu wpędza Scotta w obsesję wyświetlając mu holograficzne obrazy.


Wkrótce potem Scott i Cameron odbywają rozmowę, bowiem temu pierwszemu nie podoba się skierowana przeciw mutantom kampania reklamowa X-Factor. Hodge umiejętnie zmienia temat i wciąga Scotta w rozmowę na temat trzech identycznie wyglądających kobiet, które kochał: Jean, Phoenix i Madelyne. Na widok Hodge'a Rictor niespodziewanie traci kontrolę nad swą mocą i ucieka z sali ćwiczeń.


Tymczasem chory i osłabiony Iceman zamierza wyruszyć na poszukiwanie zaginionej Boom Boom, lecz Hank obiecuje iż on się tym zajmie. Scott pyta Rictora o powód jego dziwnego zachowania, ten mówi iż głos Hodge'a przypomina mu głos przywódcy The Right. Ze zdenerwowania wywołuje kolejne wstrząsy, na szczęście pojawia się Leech, który blokuje jego moc. Jean obwinia Scotta o zdenerwowanie Rictora, a ten urządza jej awanturę. Tym razem Marvel Girl postanawia z nim porozmawiać i wyjaśnić co się z nim dzieje po śmierci Madelyne.


Scott łączy wreszcie fakty w jedną całość i staje się dla niego jasne, iż Cameron Hodge od początku miał swój własny cel rozpoczynając kampanię reklamową X-Factor. W tym jednak momencie atakuje go Dark Phoenix, która zlewa się w jedno z wchodzącą właśnie do pomieszczenia Jean. Cyclops rzuca się na nią, ta jednak broni się przy pomocy telekinezy. Scott jest przekonany, iż Phoenix po raz kolejny ożyła w ciele Marvel Girl. Rozpoczyna się walka. Widząca ją Skids biegnie po pomoc. Scott z Jean demolują zaś budynek, bowiem kobieta jest wściekła iż usiłuje on sprawić, aby stała się Phoenix, którą kochał. W końcu udaje jej się go powalić, a gdy podbiega bliżej Scott łapie ją i ściąga swój wizjer. Jego oczy nie wystrzeliwują zabójczego promienia, co dowodzi iż Jean zatrzymała go instynktownie swą mocą, co może oznaczać tylko jedno: Phoenix się odrodziła. Okazuje się jednak, iż to pojawienie się Leecha zablokowało moc Scotta. Ten wściekły iż mógł zabić Marvel Girl, sprawdza komputer i odkrywa tam hologramy Camerona Hodge'a.


Tymczasem nad Manhattanem w statku Apocalypse'a leży Warren Worthington. Właśnie zawarł umowę z diabłem, bowiem zrobiłby wszystko aby móc latać. Apocalypse zamierza mu to umożliwić i w ten sposób zyskuje ostatniego jeźdźca - Śmierć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.