Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #132

X-Factor #132

X-Factor #132

"X-Factor Underground" - part 1: "Breakaway"

Postacie
Cytat

Shard: "You were send to spy on me?"
Wild Child: "I don't know if it was exactly spying"

Streszczenie

Polaris i Forge przybywają do Waszyngtonu, gdzie mają przekazać Mystique zatrzymaną podczas próby zabicia Graydona Creeda rządowi. Przed drzwiami prowadzącymi do gabinetu człowieka od którego przyjmuje rozkazy Val Cooper znajdują się rządowi agenci, informujący iż przesyłka została dostarczona. W gabinecie szef Val mówi do niej iż teraz Raven zostanie nauczona słuchać rozkazów. Zdziwiona Val słyszy, iż problem ten nie będzie jej dotyczył. Mężczyzna nakazuje przekazać więźnia agentom, lecz wówczas Forge używa na nich siły swej metalowej ręki. Mężczyzna żąda od Val wyjaśnień, lecz Forge oznajmia zimnym głosem iż dr Cooper nie ma z tym co się dzieje nic wspólnego. X-Factor przybyli oznajmić iż zrywają swe stosunki z rządem USA i odchodzą.


Na cmentarzu Arlington Madrox stoi na swoim własnym gronie, zastanawiając się jak sprawy mogły potoczyć się w taki sposób. Od chwili gdy umarł wszystko zmieniło się na gorsze. W trakcie gdy uciekał przed rządem X-Factor stali się rządową milicją, Havok stał się przestępcą, Quicksilver odszedł, zaś Guido zapadł w śpiączkę. Madrox zastanawia się czy trzymanie na wszelki wypadek zapasowego duplikatu aby przetrwać za wszelką cenę jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem. Pojawia się Shard, a Madrox stwierdza że to dziwne stać na własnym grobie. Shard stwierdza, iż jeszcze bardziej dziwny jest fakt, iż jej grób pojawi się dopiero za jakieś 60 lat. Madrox zastanawia się głośno co ma dalej uczynić, gdy stwierdza iż ktoś ich śledzi. Zaczyna duplikować się, na co Shard oznajmia iż w XSE nauczono ją raczej działać niż gadać. Strzela energią w miejsce gdzie ukrywa się szpieg i chwilę później zza jednego z nagrobków wychodzi Wild Child.


Forge oznajmia iż to koniec. X-Factor odkryli Program Ogar i mieli go usunąć, a Forge doskonale zdaje sobie sprawę iż oni byliby następni. Wie także, iż to rząd usiłował włamać się do bazy w Fall's Edge [X-Factor #123], a także z jakiego powodu przesłuchiwał ich Bastion. Do ich składu na siłę dokoptowano Sabretootha, zaś na polecenie Bastiona aresztowano Xaviera. W takich okolicznościach X-Factor nie zamierzają dłużej pracować dla rządu, a Forge przekazuje CD, zawierające warunki ich odejścia, akcentując pozostanie Creeda i Raven z grupą. Szef niszczy CD, stwierdzając iż X-Factor nie mogą odejść i nie pozwoli im na to, zaś Raven zostanie oskarżona o udział w zabójstwie Creeda. Nakazuje agentom zatrzymać trójkę mutantów, lecz Polaris magnetycznie blokuje ich broń. Forge wręcza kopię CD, oznajmiając iż warunki odejścia nie podlegają negocjacji, zaś od 5 minut X-Factor nie są już rządową grupą. Opuszczają budynek, zaś Polaris odlatuje do Fall's Edge wykonać plan Forge'a. Za Indianinem i Raven wybiega Val, pytając czemu nie uprzedzili jej o swych planach. Forge brutalnie stwierdza iż jej nie dotyczą, bowiem nie jest mutantką. Wewnątrz budynku szef informuje Bastiona o tym co zaszło.


Na cmentarzu Shard rząda wyjaśnień od Kyle'a czemu ją śledził. Ten zaczyna się nerwowo tłumaczyć, mówiąc iż wcale tak nie było, zaś widząc w czym rzecz Madroxy całują Shard w policzek i odchodzą. Shard i Kyle usiłują rozmawiać.


Forge w samochodzie oznajmia Raven iż zdecydował jej wreszcie uwierzyć, iż w rządzie powstał jakiś tajemniczy spisek z udziałem Bastiona. Zamierza zacząć słuchać jej sugestii. Na jej prośbę wiezie ją do domu, w którym z opiekunami mieszka Trevor Chase. Mystique przemienia się ku zdziwieniu Forge'a w Raven Darkholme. Na miejscu dowiaduje się, iż Trevor został porwany przez nieznanych ludzi i obiecuje małżeństwu pomoc w odzyskaniu chłopca.


Shard i Kyle podążają na motorze w kierunku Fall's Edge, a Kyle słyszy iż siostra Bishopa nie może się z nim związać, bowiem jest fotonem który jeszcze się nie narodził. Wjeżdżają do bazy, gdzie kontaktuje się z nimi Polaris mówiąc iż czekają na nich z Sabretoothem. Pora wykonać plan. Rozmowę podsłuchują rządowe oddziały otaczające bazę, które zaraz do niej wkroczą.


Forge zastanawia się kim dla Raven jest tajemniczy Trevor, gdy dzwoni telefon. Głos w słuchawce pragnie rozmawiać z Mystique i informuje ją iż popełniła błąd, bowiem powinna pozostać z dala od chłopca, Creeda i X-Factor. Ceną za życie Trevora, jest jej śmierć. Ma natychmiast wyjść przed dom, bądź chłopiec zginie. Raven odkłada słuchawkę i opuszcza dom, a wówczas padają strzały. Forge powala ją na ziemię ratując życie, a gdy Mystique usiłuje się wyrwać przyrzeka iż ocalą Trevora.


W chwili gdy X-Factor gromadzą się w bazie następuje wybuch. Fall's Edge przestaje istnieć. W tej samej chwili ostrzeliwany samochód Raven i Forge'a spada z mostu i eksploduje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.