Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #108

X-Factor #108

X-Factor #108

"Promised Vengeance"

Postacie
Cytat

Guido: "Hey 'lex... remember in the old Bugs Bunny cartoons, when Fudd'd fall fer somethin' stupid, an'he'd turn into lollipop with the word sucker across his face?"
Alex: "...yeah?"
Guido: "That's us"

Streszczenie

Nie tak dawno temu ścigana Raven na oczach Forge'a, Rogue i Nightcrawlera skoczyła w dół z wodospadu [X-Men Unlimited #4].Teraz, w siedzibie X-Factor Rogue jest wściekła iż musi te zdarzenia przechodzić raz jeszcze za sprawą hologramu uaktywnionego przez Forge'a. Nie zamierza po raz kolejny patrzeć na śmierć swojej matki. Jak jednak stwierdza Forge'a, na tym właśnie polega problem. Indianin ma wątpliwości, czy Mystique rzeczywiście zginęła. Rogue oznajmia, iż Forge zbyt zagubił się w swych wirtualnych symulacjach, lecz on oznajmia iż gdy Raven przebywała wraz z nim w Eagle Tower zdążył poznać jej psychikę. Wydaje mu się, iż mogła upozorować swą śmierć, aby wszyscy myśleli iż jest martwa. Kurt oponuje, przypominając że gdyby mieli choć cień podejrzenia zaczęliby jej szukać. Forge prosi, aby zaczęli myśleć tak jak Mystique, a zwłaszcza Rogue, wychowana w braku poszanowania dla prawa. Słysząc to mutantka oznajmia, że ma już dość paranoicznych teorii Forge'a, podobnie Kurt nie ma ochoty poszukiwać śladu Mystique. Gdy oboje opuszczają bazę X-Factor nie osiągnawszy porozumienia przybywa Val Cooper. Stwierdza, iż nawet jeśli Mystique przeżyła, to używając swych mocy zamaskuje się w sposób uniemożliwiający jej odnalezienie. Nie zgadza się z tym Nick Fury, który właśnie przybył. Pokazuje obojgu taśmę nagraną w ambasadzie Izraela, na której jedna z pracownic w tym samym czasie pojawia się w dwu różnych miejscach. Biorąc pod uwagę, iż zarezerwowała ona lot do Izraela dla Avalanche, nikt nie ma już wątpliwości kim mogła ona być w rzeczywistości.


Wkrótce Havok i Guido pojawiają się w miejscu, w którym namierzyli baze Avalanche'a. Po chwili pojawia się on sam, a członkowie X-Factor żądają od niego odpowiedzi na pytanie gdzie jest Mystique. Rzecz jasna Avalanche na widok dwóch mutantów używa swej sejsmicznej mocy, tak że Guido nie może doń podbiec, zaś Alex wycelować swej plazmy. Gdy otrząsają się, okazuje się iż Avalanche zniknął.


Forge zbiera cały zespół informując iż sprawa jest poważniejsza, niż poczatkowo sądzili. Raven badała bowiem w ambasadzie historię Gabrielle Haller i jej syna Davida. Forge i Wolfsbane spotkali go już w przeszłości, zaś pozostałym historię Legiona naświetla Val Cooper. David Haller posiada trzy rozszczepione osobowości - pirokinety, telepaty i telekinety. Podczas ataku Reavers na wyspę Muir Legion zabił Destiny [Uncanny X-Men #255], a od czasu bitwy z Krolem Cieni pozostaje w śpiączce. Najprawdopodobniej Mystique pragnie zemścić się zabijając Legiona, za to co zrobił jej przyjaciółce.


I rzeczywiście. Raven jest już Tel Aviwie, gdzie kieruje się w stronę szpitala w którym leży Legion. Opiekująca się nim pielęgniarka ma dziwne wrażenie, iż pogrążony od dawna w uśpieniu chłopak się poruszył.


Do szpitala przybyli już X-Factor, zaś Val Cooper przekonuje Gabrielle Haller, że ich celem jest schwytanie terrorystki, a nie próba wykorzystania jej syna. Nagle Wolfsbane alarmuje pozostałych, wyczuwa bowiem w szpitalu zapach Mystique. X-Factor ruszają w stronę pokoju Legiona, zaś Gabrielle biegnie zawiadomić ochronę.


Raven ukrywa się jako mężczyzna, a widząc X-Factor w szpitalu złości się iż jej dywersja nie powiodła się, bowiem Blob porywający samolot i Avalanche mieli odwrócić uwagę X-Factor od jej działań.


Forge znajduje się w pokoju Legiona i przez chwilę rozmawia z Gabrielle, podczas gdy X-Factor przeszukują teren szpitala. Gdy Indianin wychodzi Gabi która okazuje się być Raven, przygotowuje się do dania Legionowi śmiertelnego zastrzyku. Wówczas pojawia się prawdziwa Gabrielle i rzuca się ku Raven, krzycząc iż jej syn jest niewinny. Raven oznajmia, iż jest mordercą, a gdy przybywają Wolfsbane, Val Cooper i Forge zamierza dać smiertelny zastrzyk Davidowi. Nagle jej ręka zostaje telekinetycznie odrzucona, a strzykawka leci na ścianę. Legion otwiera oczy i przebudzony oznajmia, iż oczekiwał przybycia Raven.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.