Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #56

X-Factor #56

X-Factor #56

"Ravens"

Postacie
Cytat

Cyclops: "X-Man? Jean... you didn't... you haven't...?"
Marvel Girl: "Haven't what Scott? Left X-Factor to join the X-Men...?"

Streszczenie

W jednym z nowojorskich barów siedzi dziwna grupka osób. Żywią się strachem innych ludzi, jak jednej z pijących dziewczyn, której wspomnienia przywołali nagle. Widzi ponownie śmierć ojca i wpada w histerię. Wówczas do baru wchodzi Crimson, jedna z Ravens, 24 psychowampirów, z których 6 żyje w Nowym Jorku. I teraz siada przy jednym stoliku, patrząc jak zwykle na siebie z nienawiścią, bo to uczucie jest dla nich codziennością. Crimson opowiada im o swoim najnowszym odkryciu: mutantach [zobacz dwa numery wcześniej - Kumos]. Oświadcza zebranym, iż zamierza opanować jednego z nich - szaleńca krążącego nad miastem, zwanego Archangelem. Jednemu z Ravens, Azure'owi nie podoba się ten plan. Zamiast wojowników woli atakować bankierów. Jednego z nich ruchem ręki doprowadza do ataku serca. Pozostali Ravens wytykają mu, że zaatakował publicznie. Azure przy okazji z głowy bankiera informacje rynkowe, co pozwoli mu zdobyć pieniądze aby żyć na poziomie. Ku jego zdziwieniu okazuje się, że ofiara wciąż żyje. Pozostali Ravens każą podążyć Azure'owi do szpitala i wykończyć bankiera, bowiem po ataku jest on świadom ich obecności.


Na Manhattanie Trish Tilby kręci reportaż o Archangelu, zatrutym narkotykami podczas walki z Sabretoothem. Usiłując odnaleźć Warrena Trish rozmawia z Charlotte Jones, kiedy z ulicy dobiegają strzały. To porachunki dilerów narkotyków. Przerywa je spadający jak strzała z nieba Archangel, paraliżując wszystkich swymi piórami. Trish udaje się to nagrać kamerą.


Trójka X-Factor powraca na statek po kolejnych bezowocnych poszukiwaniach Warrena. Scott sprawdza stan syna, którym podczas jego nieobecności opiekował się statek. Niepokoi go ciągły brak wiadomości od Marvel Girl [dla zagubionych - zerknijcie na streszczenia Uncanny X-Men #261-63 - Kumos]. Statek włącza nadawany właśnie w TV reportaż o skrzydaltym mścicielu, który dzięki swym piórom wymierza sprawiedliwość. Hanka irytuje, iż Trish zrobiła tak sensacyjny materiał. X-Factor niepokoi, iż Archangel zaczyna być odbierany jako szaleniec niebezpieczny dla otoczenia, który swymi piórami posyła ludzi do szpitala. Na to wszystko powraca Marvel Girl, a obecnych zadziwia jej strój X-Manki [wyjaśnienie też w tamtych numerach i #264, który rozgrywa się równolegle - Kumos]. Scott zastanawia się, czy Jean odkryła już kim jest, lecz wszystko odchodzi na bok w obliczu troski o Warrena.


W szpitalu St Vincent Azure dociera do łóżka bankiera i uzywa na nim swej mocy. Człowiek budzi się i zaczyna krzyczeć widząc swego oprawcę. Azure zaś jest zdumiony, iż istota która wie kim jest jego kat, czuję taki lęk, że napełnia on wampira olbrzymią mocą. Okno pęka i wpada przez nie Archangel, który usłyszał wołanie pomocy. Azure wyczuwa olbrzymie uczucia gorejące w Warrenie, lecz nim ma czas coś zrobić Archangel instynktownie atakuje w swym szaleństwie skrzydłami i tnie Azure'a, który zmienia się w ogień. Czują to rozproszeni Ravens, którzy są świadomi iż po 200 latach ich krąg pękł. Zastanawiają się skąd Warren znał jedyny sposób, aby ich zabić. Wiedzą, że jeśli w ciągu 24 godzi nie zmienią Archangela w istotę im podobną, znikną i rozwieją się w nicość. Crimson ma jednak inne plany - zamierza żywić się uczuciami Warrena i dzięki nim przetrwać rozpadający się krąg.


X-Factor ruszają w stronę szpitala, a Hank wciąż przeżywa reportaż Trish. Jean zastanawia się co sprawiło, iż stał się tak paranoidalny i wszędzie wokół wietrzy spisek. Nie ma pojęcia, że to efekt spotkania z Mesmero.


Niedaleko szpitala Archangela odnajdują śmieciarze, a także unosząca się na wietrze Crimson. Zaczyna ona przywoływać wszystkie okrucieństwa jakich doznał.


W szpitalu X-Factor natrafiają na ekipę dziennikarzy, słuchającą opowieści bankiera, o tym jak Archangel pokonał wampira, kóry spłonął. Hank porywa Trish i zabiera na dach, chcąc z nią porozmawiać. Tam daje pokaz paranoidalanego myślenia, oskarżając byłego męża Trish, redaktora TV Burtona, o prowadzenie kampanii przeciwko Warrenowi. Niedaleko Crimson niesie nieprzytomnego Archangela co dostrzega Charlotte Jones i grozi wampirzycy bronią. Ta zamierza zaatakować policjantkę, wówczas pada wschodzi jednak słońce, które łamie jej zaklęcie. Crimson znika, a Archangel z wywróconymi wspomnieniami nie ma pojęcia kim jest. Odlatuje sądząc, że jest po prostu Warrenem Worthingtonem III, milionerem. Charlotte nie wie co ma o tym wszystkim sądzić.


Crimson pojawia się w swym mieszkaniu, gdzie pochwili materializuje się reszta Ravens. Poczekają do wieczoru i zapolują na Warrena. Nie wiedzą tylko, iż Crimson ma inne plany niż oni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.