Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #130

X-Factor #130

X-Factor #130

"A Mother's Eyes: An Assasination Of Graydon Creed"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Remember me when you become president!"
Graydon Creed: "Oh, I will remember you, you genetic aberration. I'll remember you all!"

Streszczenie

W opuszczonej fabryce w Atlancie Raven dziurawi kulami plakat wyborczy Graydona Creeda, który kończy właśnie swą kampanię, mając wielką szansę zostania prezydentem w nadchodzących wyborach. Pyro komentuje to z ironią, po czym zaczyna kaszleć rozsiewając wokół płomienie. Coraz trudniej opanować mu efekty wirusa spuścizny w jego ciele. Pyta jak Mystique zamierza przeniknąć ochronę Graydona Creeda. Ta wyjaśnia, iż z pomocą przyjaciółki po czym przemienia się w Val Cooper.


Val znajduje się właśnie w apartamencie Graydona Creeda, kóry oznajmia iż nie zamierza słuchać jej poleceń. Val oznajmia, iż otrzymała rozkazy a Creed nie ma wyjścia. Albo przyjmie jej ochronę, albo nie wygłosi ostatniego przemówienia w tej kampanii. Przez okno wpadają X-Factor, a Forge poleca szukać wszystkim ukrytych bomb i podsłuchów. Wściekły Creed wykrzykuje, iż nie życzy sobie takiej ochrony, a zwłaszcza Sabretootha. Ten stwierdza, iż jego cieszy to małe spotkanie rodzinne. Creed wzywa ochronę, która wbiega do pokoju wraz z Cannonballem, na którego spoglądają zaskoczeni Forge i Val. Żadne nie daje jednak po sobie nic poznać, a Forge przekonuje Creeda iż dzięki talentom mutantów X-Factor, mają szansę ocalić go przed zamachem. Creed pyta kto ocali go przed Sabretoothem, a ten rusza w jego stronę. Graydon wrzeszczy aby go zabić, lecz Sabretootha powstrzymuje jego obroża. Jak wyjaśnia Forge, jeśli spróbuje zbliżyć się do Creeda zginie, bowiem tak została zaprogramowana. Graydon wybiega z pokoju, przystając na wszystko jeśli tylko X-Factor będzie się trzymać z dala.


Spotkanie ma się rozpocząć lada moment, zaś Val sprawdza ochronę. Za kotary wciąga ją nagle mierząc do niej z broni prawdziwa Val Cooper, pytając wściekłym głosem Mystique jak udało się obejść implant Forge'a uniemożliwiający przemianę w Val i innych mutantów. Raven wyjaśnia, iż była w Fall's Edge wystarczająco długo, aby włamać się do komputerów Indianina. Zwraca uwagę Val, iż na spotkanie przybył wreszcie jej syn. Gdy Val spogląda na Creeda, Raven kopie ją a następnie skacze w tłum, mrofując się w kolejne postacie aż Val traci ją z oczu. Zawiadamia X-Factor, aby mieli się na baczności.


Creed przemawia, gdy do mównicy zbliża się jeden z ochroniarzy. Sabretooth i Kyle wyodrębniają zapach Raven jednocześnie z Creedem, który rozpoznaje jej oczy. Polaris powstrzymuje magnetycznie strazników chcących zabić Raven i obezwładnia ją, mówiąc iż nie uda się jej. Mystiqwue stwierdza, iż nic nie rozumieją, bowiem to co wydarzy się od tej chwili będzie ich winą.


Val poleca zabrać Mystique, lecz Creed ma inne plany. Gotów jest nawet rozkazać zastrzelić X-Factor, byle tylko móc zabić swą matkę. Val przypomina, iż od urzędującego prezydenta ma inne rozkazy i zabiera Raven do furgonetki X-Factor. Mystique pta Val, czy sądzi iż byłaby na tyle głupia, że usiłowałaby zabić Creeda na oczach tłumów czyniąc zeń męczennika. Val każe się jej zamknąć, bowiem chce posłuchać przemówienia Creeda, do którego chciała nie dopuścić Mystique.


Creed ochodzi na scenę, mówiąc iż wkrótce zostanie prezydentem, a wówczas policzy się z X-Factor. Polaris i Forge stwierdzają, iż mimo wszystko postapili dobrze, ocalając czyjeś życie. Nagle w tłumie dostrzegają Pyro.


Mystique wyjaśnia Val, iż zgubił ją fakt że nie kwestionuje poleceń. Jak myśli, czemu Creed zaszedł tak daleko w swej kampanii? Jak myśli czemu Sabretooth i Mystique znaleźli się w jednej drużynie? Graydon Creed umrze tej nocy, bowiem taki był plan Bastiona i jemu podobnych. Przeciwnicy mutantów zyskają męczennika. Na ekranie Val widzi jak Pyro płonie ogniem, a Creed ginie. Val rzuca się na Raven, wykrzykując iż wiedziała ona od początku, iż relacje między ludźmi i mutantami zmienią się po tym wydarzeniu w wojnę.


Furgonetka zatrzymuje się, a X-Factor wnosi do środka Pyro. Forge mówi, iż zatrzymali go nim zdążył użyć swej mocy, a Creeda uderzyła wiązka plazmy z nieznanego miejsca. Raven wyjaśnia iż wraz z Pyro chcieli powstrzymać zamach. Val nie wierzy, lecz na ekranie komputera w furgonetce pojawiają się słowa: Creed był pierwszy, będą inni, a ty Mystique następna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.