Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #77

X-Factor #77

X-Factor #77

"Great X-pectations"

Postacie
Cytat

Reaper: "Look! It's.. it's.. X-Force! But with a completely different line-up!"
Strong Guy: "I'm tellin' you,'lex, this is gonna keep happening till we get our own trading cards"

Streszczenie

W klinice medycznej państwo Cortez siadają na wprost doktora Tuckera, aby dowiedzieć się jak wypadły testy ich mającego narodzić się wkrótce dziecka. Dr Tucker wygłasza długą przemowę, w kórej mówi iż eksperymentalny test wykazał iż istnieje 55% prawdopodobieństwo iż urodzą przedstawiciela homo superior. Pani Cortez oświadcza, iż jest to wina jej męża, gdyż pracował on w elektrowni nuklearnej. Pan Cortez nie życzy sobie, aby jego pierwsze dziecko okazało się dziwadłem. Dr Tucker uspokaja, iż przedstawiciel tak zwanych ostatnio geneczy, może dysponować wielką siłą, bądź zdolnością latania, a także iż istnieje 45% szans iż będzie normalny. Pani Cortez nie wydaje się uspokojona.


W rządowym więzieniu Rahne stoi przed Hairbagiem, który rzuca się na pole siłowe. Wolfsbane przekonuje go, żeby zdradził kim był jego pracodawca, bowiem pozostali członkowie jego grupy są albo deportowani, albo martwi po starciu z X-Factor, a z celi tej nie ma ucieczki. Nim słowa te zdążą przebrzmieć otwiera się portal teleportacyjny.


W Waszyngtonie prawniczka pani Wang upiera się aby schwytanych na Kapitolu mutantów nie wysyłać do więzienia dla super-kryminalistów, jak dotychczas wszystkich schwytanych, lecz że należy im się uczciwy proces. Val Cooper i prokurator Claudius nie mogą wiele wskórać.


Z portalu wyskakują Forearm, Reaper, Wildside, Tempo, Strobe i Thumbellina a Rahne natychmiast rozpoznaje MLF, z którego członkami starła się gdy należała jeszcze do New Mutants. Wzywa pomocy podczas gdy MLF atakują strażników i uwalniają Hairbaga. Thumbellina rusza na poszukiwanie Slaba, innego więźnia odpowiedzialnego za wydarzenia na Kapitolu [dla przypomnienia - dwa numery wcześniej], a Reaper obezwładnia Rahne rzucając ją Hairbagowi, który zamierza ją zabić. Forearm orientuje się nagle, iż coś zmierza w ich stronę z dużą szybkością, choć Tempo zwolnił upływ czasu dla wszystkich poza MLF. Po chwili w Tempo uderza Quicksilver wyłączając go z gry, dzięki czemu czas znowu płynie normalnie. Ścianę przebija eksplozja plazmy i pojawia się reszta X-Factor, zamierzając przeszkodzić MLF w uwalnianiu mutantów-przestępców. Strobe usiłuje zablokować strzały Havoka, na którego rzuca się ze swą kosą Reaper. Guido atakuje Forearma, zirytowany faktem iż Alex nie chce używac jego pseudonimu, bowiem uważa iż jest głupi i wciąż mówi doń po imieniu. Reaper powala kosą Havoka, lecz Polaris ciska nim o ścianę. Alex rozkazuje Madroxowi pomóc Lornie. Thumbellina dociera do celi Slaba i zaczyna go uwalniać, bowiem jak się okazuje jest jego siostrą.


Tymczasem szalony naukowiec Vic Chalker siedzi już wewnątrz swego mecha, w którym wszystko działa i gotów jest na eksterminację geneczy. Niestety, gdy tylko wychodzi na zewnątrz zaczyna padać, choć prognozy były inne. Woda powoduje spięcie, które sprawia iż Vic smaży się wewnątrz mecha. Tak kończy się kariera pogromcy geneczy, a przelatujący nieopodal Cannonball nie uznaje za istotne zainteresować się kawałkiem żelastwa.


Hairbag ma zamiar pociąć Rahne, gdy dopada go Multiple Man na którego drodze staje Wildside. Tymczasem Tempo usiłuje zwolnić Quicksilvera, lecz nie ma szczęścia. Nadbiega Thumbellina ze Slabem, dając Zero sygnał do odwrotu. Otwiera się portal, a MLF zaczyna się wycofywać uznając iż ma do czynienia z kimś groźniejszym niż X-Force. Po drugiej stronie portalu już czeka Stryfe, lecz gdy MLF przechodzi w całości, a Zero ma już zamknąć teleport, coś zaczyna wciągać Stryfe'a do środka. Z drugiej strony trzyma go Wolfsbane, a Zero nie może zamknąć portalu, bowiem przeciąłby przywódcę MLF na pół. Z drugiej strony Stryfe'a chwyta MLF i rozpoczyna się przeciąganie, aż wódz MLF sięga po pistolet. X-Factor puszczają go i znika w portalu, a po nim pozostaje tylko rękawica. Quicksilver jest wściekły na Havoka, że nie pozwolił mu skoczyć w ślad za MLF, lecz Alex stwierdza iż nie wiadomo co czyhało na nich po drugiej stronie. Pietro uświadamia mu, że MLF wypełnił swą misję. Rahne obwąchuje rękawicę i stwierdza, że zapach wydaje się jej znajomy, lecz zmieniony. Nie potrafi go nikomu przyporządkować.


Val Cooper ma wreszcie czas przeprowadzić odprawę, bowiem w związlu z wydarzeniami w Trans-sabalu nie miała tego czasu uczynić. Gdy Madrox opisuje jej szefa Nasty Boys, Alexowi robi się gorąco, bowiem wszystko wskazuje na Sinistera, którego na jego oczach Scott rozniósł podczas Inferna [X-Factor #39]. Słuchając tej historii Val wydaje się dziwne, że promień Cyclopsa mógł zadziałać w ten sposób i dopiero teraz do Alexa dociera, że pomimo iż wówczas Scott został naładowany, mógł to być podstęp.


Polaris jest na spacerze z Rahne, usiłując nawiązać z nią kontakt jako inną dziewczyną w drużynie. Rahne stwierdza, że brakuje jej towarzystwa ludzi w jej wieku, a wówczas z nieba spada Cannonball unosząc ją w górę z okrzykiem iż ją ratuje. Na pobliskim dachu pyta, czy widziała Rictora, który udał się na jej poszukiwania [New Mutants #99], lecz Rahne informuje iż nie miała z nim kontaktu, a nawet nie dzwonił, choć wie że istnieją telefony. Sam chciałby aby odeszła z nim do X-Force, lecz Rahne odmawia bowiem jej miejsce jest przy Alexie. To wydaje się Samowi dziwne i ma wrażenie, iż w Genoshy uczyniono Wolfsbane coś więcej niż pranie mózgu. Sam chce ją zabrać ze sobą, lecz pojawia się Lorna wykrzykując iż X-Force są poszukiwani. Łapie Cannonballa magnetycznie, lecz Rahne prosi ją aby puściła jej przyjaciela, co też Lorna czyni. Sam odlatuje, choć strzela doń nadbiegający Alex. Pytana czemu go nie powstrzymała, Lorna stwierdza iż bolała ją głowa.


Stryfe ma nowy rozkaz dla MLF. Ich kolejnym celem będzie klinika, gdzie dokonuje się testu na gen X przed urodzeniem dzieci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.