Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #10

X-Factor #10

X-Factor #10

"Falling Angel"

Postacie
Cytat

Candy Southern: "And you, Jean Grey... haven't you wrecked enough relationship? Enough lives?"

Streszczenie

Marauders kontynuują eksterminację Morlocków w tunelach pod Manhattanem. Angel i Marvel Girl wraz ze Skids przenoszą rannego Rusty'ego do bazy, zaś poszukujący Artiego Iceman, Beast i Cyclops natrafiają na Harpoona i Arclighta. Na widok rzezi Beast rzuca się na przeciwników, jednak Arclight zawala strop i X-Factor wraz z Morlockami zostają uwięzieni po drugiej stronie pomieszczenia.


W bazie Skids wpada w panikę na widok Camerona Hodge'a, dotąd myślała bowiem iż pomagają jej X-Terminators, którzy ostatnio walczyli z X-Factor. Jean wyjaśnia jej sytuację i prosi, aby pozostała z Rustym.


Tymczasem Caliban wędruje podziemiami wraz z Artiem i Leechem, gdy nagle atakuje ich Sabretooth. Caliban zostaje powalony, a Leech i Artie chowają się w rurze ściekowej. Creed zostaje trafiony promieniem Cyclopsa. Nim jednak członkowie X-Factor zdążą się nim zająć dobiegają ich kolejne krzyki i ruszają w tamtą stronę. Caliban wczołguje się do rury za chłopcami, gdzie Sabretooth, który odzyskuje po chwili przytomność, zwyczajnie się nie mieści.


W Pentagonie Freedom Force oglądają reportaż Trish Tilby. Mystiqe zrealizowała swój plan i widzowie dowiadują się, iż Warren Worthington finansujący X-Factor jest również mutantem Angelem. Reportaż widzi również Candy zajmująca się na prośbę Warrena sprawami firmy i postanawia udać się do Nowego Jorku. Wiadomości oglądają także Jean, Warren i Rusty.


Tymczasem w tunelach Iceman, Beast i Cyclops natrafiają na Vertigo i kolejnego z Marauders - Blockbustera. Zdolności Vertigo przez chwilę zatrzymują drużynę, jednak Beastowi udaje się ją obezwładnić. Mimo to Marauders uciekają, a Cyclops zastanawia się co dalej robić, bowiem wciąż nie odnalazł Artiego, a nie może porzucić rannych Morlocków.


Arthur zostawia Leecha i Calibana, czując iż musi jak najszybciej odnaleźć X-Factor gdyż inaczej jego nowi towarzysze zginą.


W bazie Angel wyrzuca sobie, iż cała sytuacja jest jego winą. Odkryto sekret X-Factor, co gorsza pomysł z łowcami mutantów doprowadził do powstania histerii i zachęcił ludzi do prześladowania homo superior. Jean przekonuje go, że to nie jego wina i przeprasza, iż obwiniała go za to, że nie powiedział jej o Madelyne. W chwili gdy przytulają się do siebie pojawia się Candy. Urządza Angleowi awanturę i opuszcza go, porzucając prowadzenie Worthington Industries. Marvel Girl radzi Angelowi, aby udał się za dziewczyną, a sama kieruje się do tuneli aby odnaleźć Scotta. Warren czuje, iż nie może opuścić drużyny i podąża za nią.


W podziemiach Sabretooth atakuje mutantkę imieniem Plague, a do walki dołącza Harpoon. Niespodziewanie pojawia się Apocalypse oferując jej miejsce u swego boku jako Zarazie, jednej z Jeźdźców Apokalipsy. Kobieta zgadza się i oboje znikają.


Tymczasem X-Factor po raz kolejny spotykają Marauders. Tym razem Beast zostaje powalony przez Scramblera, zaś wyglądający jak kryształ Prism oślepia Bobby'ego. Rozszczepia również promień Cyclopsa, kierując jego broń przeciwko niemu. Na szczęście pojawia się Marvel Girl i rozbija go na kawałki. Scrambler ponownie umyka zawalając strop. Jean zabiera rannych Morlocków i członków X-Factor do bazy, zaś Angel wyrusza na poszukiwanie Artiego. Udaje mu się go zlokalizować, jednak odnajdują ich również Marauders. Warren nakazuje chłopcu uciekać i zawiadomić Jean, a sam staje do walki. Nie ma jednak szans przeciwko przeważającym siłom. Szybko przegrywa, a Harpoon przybija go swymi włóczniami za skrzydła do ściany.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.