Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #3

X-Factor #3

X-Factor #3

"Regression Obsession"

Postacie
Cytat

Angel: "Gentlemen, would it make a difference if I told you tham I'm major stockholder in this..."
Strażnik: "Get them!!"

Streszczenie

Maddicksowi udało się wznowić akcję serca Beasta, dzięki czemu będzie mógł poddać mutanta fazie drugiej procesu regresji. Arthur na prośbę ojca dokonuje psychoskanu Towera, co wyjawia iż najemnik wpadł w ręce X-Factor. Grupa dyskutuje czy zgodzić się na propozycję mutanta i w zamian za posiadane informacje puścić go wolno. Niespodziewanie Tower wpada w katatonię ? to Arthur zablokował jego mózg na żądanie ojca. Eksperyment na Beaście trwa, tymczasem mały telepata traci siły i mdleje, co uwalnia Towera. Ten zdradza X-Factor tożsamość porywacza Beasta oraz lokalizację jego laboratorium, po czym zgodnie z umową odchodzi wolno, odrzucając złożoną przez Marvel Girl propozycję współpracy.


W Nowym Jorku Cameron Hodge pociesza Verę, kiedy odwiedza go członek Senackiej Komisji ds. Mutantów, senator Thompson i wręczając poufne akta ostrzega, iż działalność X-Factor może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tymczasem grupa dociera do fabryki, pod którą ukryte jest laboratorium Maddicksa, a Angel orientuje się że należy ona do Worthington Industries. Podzieleni na dwa zespoły członkowie drużyny przystępują do działania. Iceman i Marvel Girl przedzierają się prze ogrodzenie, przy czym okazuje się iż telekinetyczne moce Jean są teraz rzeczywiście dużo większe. Na dachu Angel indaguje Cyclopsa o Madelyne, a ten zdradza mu, iż wyprowadziła się i nie wiadomo gdzie jej szukać. Chwilę później natykają się na strażników odzianych w kombinezony bojowe. W swoim laboratorium Maddicks śpieszy się z zakończeniem eksperymentu dzięki Arthurowi obserwując działania X-Factor. Bobby i Jean dają przykład doskonałego zgrania i wdzierają się do kompleksu, niestety włączając przy tym alarm. Cyclopsowi i Angelowi udaje się przebić do windy. Po chwili jednak staje ona w miejscu, bowiem ochrona odcięła zasilanie. Z sufitu zaczyna się sączyć gaz, lecz Cyclops przebija podłogę a Angel sfruwa z nim na dół. W drugim szybie Marvel Girl postępuje podobnie z Icemanem. Maddicks zakończył eksperyment, a Beast siedzi obandażowany na wózku inwalidzkim. Kiedy naukowiec chce opuścić pomieszczenie, Arthur odmawia pójścia z nim. Ojciec zaczyna go przekonywać, iż robił to wszystko dla jego dobra. Chwilę po tym przez ścianę przebijają się X-Factor. Cyclops szybko zmusza Maddicksa do zeznań. Okazuje się, iż dawny współpracownik Hanka z Korporacji Branda usiłował odwrócić postępującą mutację swojego syna, zaś Towera wynajął aby ten porwał dla niego jedyną osobę mogącą dostarczyć rozwiązań problemów i jednocześnie królika doświadczalnego. Do pomieszczenia zbliżają się strażnicy, a przerażony Maddicks wyznaje iż przeprowadzał eksperymenty nielegalnie. Prosi X-Factor aby zajęli się jego synem i wskazuje im drogę ucieczki. Chwilę później Arthur w psychoskanie widzi śmierć swojego ojca powstrzymującego strażników.


Manhattan. Jean żąda od Scotta, aby wyjawił jej wreszcie dlaczego trzyma się od niej na dystans. Nim Cyclopsowi udaje się coś powiedzieć, Angel wzywa wszystkich do ambulatorium. Tam okazuje się iż odwinięty z bandaży Hank stracił całe futro i odzyskał ludzki wygląd. Beast głośno zastanawia się jak wytłumaczy to Verze.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.