Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #72

X-Factor #72

X-Factor #72

"Multiple Homicide"

Postacie
Cytat

Sanitariusz: "You know this guy?"
Havok: "No Einstein. My hobby is looking at random dead bodies and saying: 'It's Jamie', all right"
Sanitariusz: "Oh, well. It beats collecting comics"

Streszczenie

Dziennikarze nadają z miejsca w którym zginął Madrox. Ciało Jamiego leży na chodniku, a reporterzy usiłują je sfotografować. Z TV o zgonie Madroxa dowiaduje się Val Cooper, a wraz z nią Quicksilver. Postanawiają zawiadomić resztę.


Tymczasem Guido jest w swoim żywiole, bowiem piękna dziewczyna masuje jego plecy. Carosella opowiada Alexowi i Lornie o swoim życiu. Jego rodzice byli bardzo bogaci, a Guido przyzwyczajony do próżniactwa. Niestety zabił ich spadający satelita. Guido pozwał jego właściciela do Sądu i wygrał spore odszkodowanie, które jednak źle zainwestował. Aby wyjść z kłopotów finansowych zatrudnił się jako ochroniarz Lili Cheney. Teraz dzięki pokaźnemu czekowi od rządu ma nadzieję wyjść z kłopotów finansowych. Rozmowę przerywa pojawienie się w apartamencie Val, która wraz z Pietro wypada ze ściany przeniesiona przez Lockjawa.


Chwilę później X-Factor pojawiają się na miejscu zgonu Jamiego. Alex po krótkiej kłótni z sanitariuszami sprawdza tożsamość denata i nie ma już żadnej wątpliwości. Val obiecuje iż wykryją zabójcę. Chce tego także Jamie, który staje za plecami Val. Najwyraźniej właśnie zmarchwystał.


Wszystko to obserwuje w telewizji osobnik nazywający siebie profesorem Vicem Chalkerem. Nie lubi on mutantów, a ci których widzi w TV wydają mu się doskonałym celem.


Wściekła Lorna rzuca się na Madroxa, mając już dość jego głupich żartów. Ten tłumaczy jednak że to nie jest psikus. Kiedy w nocy ktoś zapukał do jego apartamentu stworzył na wszelki wypadek swój duplikat, który otworzył drzwi. Następnie zobaczył jak duplikat zostaje postrzelony i wypada przez okno. Natychmiast rozmnożył się aby złapać zabójcę, lecz nie udało mu się schwytac nikogo. Ukrył się więc, aby zaczekać na przybycie X-Factor. Teraz zamierza zasymilować trupa, lecz mu się to nie udaje. Najwyraźniej duplikat jest ostatecznie martwy. Widząc to Madrox wpada w histerię, bowiem nic podobnego wcześniej mu się nie przydarzyło. Czuje jakby zginęła część jego, a ponadto widzi siebie samego... martwego.


Korzystając z okazji Val informuje media o zawiązaniu się w miejsce Freedom Force nowej rządowej grupy, która zostanie wkrótce przedstawiona na konferencji prasowej. Wywiad ogląda tajemniczy osobnik, który rozprawia ze swym kompanem iż ich plany się spełniają. Najpierw Quicksilver, potem Madrox - wkrótce członkowie X-Factor zostaną zniszczeni jeden po drugim. Teraz należy poczekać na konferencję prasową.


Val instruuje grupę przed konferencją. Żąda aby Guido wymyślił sobie jakiś pseudonim. Pietra złości iż Val zapomniała o nim jako o członku grupy. Alex oddala się aby porozmawiać z Lorną i wyjaśnić ich sytuację. Idąc ulicą zastanawiają się jak określić ich związek - nie wiedzą czy są tylko przyjaciółmi, czy też nadal się kochają. Z dachu obserwuje ich przyczajona Wolfsbane, widząc jak dwójka mutantów zaczyna biec za wyjącym wozem strażackim.


Tymczasem Val usiłuje pocieszyć Madroxa, wyraźnie wstrząśniętego śmiercią swego klona.


Polaris przenosi Havoka na miejsce pożaru wieżowca. Alex wysadza zamknięte drzwi i zaczyna wynosić wraz z Lorną rannych. Polaris ratuje ludzi przed spadającymi odłamkami. Po skończonej akcji całują się. Z ukrycia przygląda się temu rozzłoszczona Wolfsbane. Formujące się X-Factor znajduje się na ustach wszystkich.


Konferencja prasowa. Val przedstawia wszystkim zespół, a Guido oświadcza iż jego przydomek to Strong Guy, co śmieszy Alexa. Dziennikarzy zastanawia czemu Quicksilver nosi swój stary kostium, lecz jak wyjaśnia Val zółto-niebieskie uniformy nie są obowiązkowe, o czym w ten sposób dowiaduje się Guido. Kiedy wszystko zmierza ku dobremu z tłumu wychodzi Jamie Madrox oświadczając iż Multiple Man w składzie X-Factor jest oszustem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.