Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #128

X-Factor #128

X-Factor #128

"Night Of The Hounds"

Postacie
Cytat

Polaris: "At least we can prevent any bloodshed"
Forge: "You trust Sabretooth that much already Polaris?"

Streszczenie

Pewnej nocy w lesie w Georgii grupka uzbrojonych mężczyzn przeczesuje las używając do tego psów. Tropią uciekających zamaskowanych kudzi, którzy nie zamierzają walczyć, bowiem to pozwoliłoby na zabicie ich usankcjonowane prawnie. Wolą spróbować ucieczki. W lesie rozlega się wycie, od którego tropiące ich psy wpadają w panikę.


Wycie wydobywa się z gardła Sabretootha, który wyjaśnia Wildchildowi iż w ten sposób napędzi stracha psom. Przed pościgiem ląduje helikopter X-Factor, a Forge wyjaśnia iż przejmują oni sprawę od miejscowych władz. Polaris ma nadzieję iż w ten sposób unikną rzezi, aczkolwiek Forge obawia się że mogą do tego posunąć się Creed i Raven. Sabretooth węszy trop, po czym wraz z Wildchildem rzuca się w pościg za uciekającymi śladem ich zapachu. Miejscowy szeryf oznajmia, iż nie zaniecha pościgu za bandą mutantów-morderców, zwłaszcza iż nie ma żadnej pewności, czy grupa przebierańców która się właśnie pojawiła rzeczywiście reprezentuje rząd. Mystique przemieniając się w potwora obrazuje mu różnicę pomiędzy dobrymi mutantami a złymi, lecz Forge każe się jej uspokoić. Pyta Polaris czy podoła zadaniu, bowiem spotkanie z Havokiem wywarło na niej przygnębiające wrażenie. Lorna oznajmia, iż nie w tym rzecz, lecz w przemianie jaka zaszła w X-Factor. Stali się pieskiem na łańcuchu rządu, który wykonuje bez szemrania wszelkie polecenia. Forge spogląda za nią myśląc, iż wraziła to co sądzi reszta zespołu. Nawet w tym wypadku, gdy miejscowi polują na mutantów podejrzanych o morderstwo władze mogły ich powstrzymać, lecz wolelu użyć mutantów do schwytania innych mutantów.


W Nowym Jorku Graydon Creed kończy spotkanie wyborcze, a jego ochroniarze podstawiają mu samochód. Jak się okazuje w środku czeka Harper, za nic mając wcześniejsze polecenia Creeda by nie widziano ich razem [X-Factor #123]. Jak stwierdza Harper, problemem stał się ostatni incydent z udziałem Friends of Humanity i Mystique. Creed stwierdza, iż działali oni samowolnie, bowiem on nie miał z tym nic wspólnego, bowiem zgodnie z radą Bastiona zerwał kontakty z tą organizacją w chwili gdy zaczął ubiegać się o prezydenturę. Nadal jednak chce usunięcia Mystique. Wówczas Harper przemienia się i grozi zszokowanemu Creedowi. Oznajmia, iż to on ma słuchać ich, a nie odwronie, inaczej zaprzepaści swą szansę na prezydenturę, bowiem Harper i ludzie dla których pracuje eliminują każdego, kto stanie im na drodze. Następnie wysiada z samochodu.


Uciekający mutantci skrywający swe twarze za maskami, czują iż pościg depcze im po piętach. Nie zamierzają jednak się zatrzymać, bowiem muszą jak najszybciej odnaleźć osobę, której szukają, która pomoże im w ich problemie. Wkrótce na miejscu pojawiają się X-Factor, zaś Sabretooth stwierdza iż uciekinierzy się rozdzielili. Proponuje aby oni uczynili to samo, lecz Shard oponuje, mówiąc iż reszta zespołu nie powinna spuszczać z oczu Raven i Creeda. Forge spogląda na te scenę, stwierdzając iż jego grupa nie ufa sobie wzajemnie, a jednak współpracuje przemieniona w łowców mutantów... ogary. Shard również zastanawia się co robi wśród X-Factor, bowiem wie iż mogłaby w każdej chwili odejść, zwłaszcza teraz, gdy przestała być hologramem i stała się fotonową formą życia [Uncanny X-Men Annual #96]. Namierza jednego z uciekinierów i skacze w jego stronę. Nieopodal Mystique wykorzystując podstęp z przemianą w uciekającego mutanta ogłusza kolejnego. Jeszcze jednego odnajduje na łąwce Polaris. Zamaskowany mutant rozpoznaje ją stwierdzając, iż dość ma już uciekania. Chwile później zasypa, gdy Lorna zwalnia obieg żelaza w jego krwi i jej przepływ do mózgu.


Forge wraz z Sabretoothem i Wildchildem dopada ostatniego uciekiniera. Ten na jego widok stwierdza, iż X-Factor zmienili się nie do poznania. Gdy Forge go powala i ściąga maskę, okazuje się że wszyscy uciekinierzy noszą jedną twarz. Jamiego Madroxa. Forge zszokowany dostrzega czym stało się X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #128

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.