Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #3

Wolverine vol. 2 #3

Wolverine vol. 2 #3

"The Black Blade" - part 3

Postacie
Cytat

O'Donnel: "This isn't the movies, Lindsay. It's reality."
Lindsay: "I start thinking about that, O'Donnel, I'll start screaming."

Streszczenie

Patch trzymając nieprzytomną Jessicę wskakuje do płonącego magazynu. Lindsay chce rzucić się w ogień by ratować przyjaciółkę. Harada odciąga szamoczącą się dziewczynę. Przekonuje ją, że Patch nie chciał w ten sposób zabić Jess. Zamierza ją poświęcić, ale chce zrobić to z odpowiednim ceremoniałem. Nie wiadomo tylko, gdzie i kiedy. Lindsay uśmiecha się tajemniczo i mówi, że tego chyba można się będzie dowiedzieć.


Udają się do baru "Princess". Patch kupił tam ostatnio część udziałów. W piwnicy uwięzionych jest troje członków kultu, których Lindsay spotkała w hotelu. O'Donnel - właściciel lokalu, mówi że próbował z nimi rozmawiać, ale to fanatycy. Lindsay z błyskiem w oku oświadcza, że teraz ona się nimi zajmie. Schodzi do piwnicy i żąda od więźniów informacji. Członkini kultu spluwa na nią pogardliwie. Amerykanka wyciąga nóż, chwyta zakładniczkę i rzuca ją mroczny kąt pomieszczenia. Tam zaczyna bić ją z całej siły. Przeraźliwe wrzaski fanatyczki wypełniają całą piwnicę. Z mroku co i rusz wyłania się wykrzywiona szaleńczym grymasem twarz Lindsay. W końcu zapada cisza. Kobieta wychodzi z cienia niosąc przed sobą zakrwawiony nóż i chichocząc złowrogo. Pyta dwóch pozostałych więźniów, czy chcą podzielić los koleżanki. Mężczyźni drżą w panicznym strachu. Obiecują, że powiedzą wszystko. Lindsay wychodzi razem z Haradą, zostawiając ich do dyspozycji O'Donnela. Obiecuje, że wróci, jeśli nie będą chcieli współpracować. Na korytarzu Samuraj przyznaje, że nie spodziewał się po niej takiego zachowania. Jest szczerze zdziwiony, gdy dziewczyna mówi, że była to tylko gra. Jedna z lepszych scen, jakie ostatnio odegrała. Krzyczała sama, krew była sztuczna, tylko niektóre uderzenia padały naprawdę.


Nieco później. Harada opowiada Lindsay legendę Czarnego Ostrza. Mówi się, że płatnerz wykuwając miecz wkłada w niego część swojej duszy. Muramasa, twórca Czarnego Ostrza chciał, by był to miecz doskonały. Włożył w niego cały swój kunszt, ale też i swoje szaleństwo. Stąd właśnie wzięła się zła moc tej broni. Rozmowę przerywa wejście O'Donnela. Mężczyzna przekazuje im, czego dowiedział się od więźniów. Ceremonia poświęcenia ma się odbyć w starej świątyni za miastem, podczas pełni księżyca, czyli jeszcze tej nocy.


Niedługo potem są na miejscu. Samuraj zauważa, że Jessica nie zna O'Donnela, więc lepiej by to Lindsay poszła z nim do świątyni, podczas gdy Anglik zostanie na straży. Tak też robią. Znajdują uskok skalny, z którego dobrze widać wnętrze świątyni i ołtarz. Członkowie kultu już się zgromadzili. Samuraj zostawia dziewczynę z nakazując jej zastrzelić Patcha jeśli jemu nie uda się wcześniej do niego dotrzeć, po czym znika jej z oczu.


Na ołtarz wkracza Logan w masce i stroju mistrza ceremonii. Za nim podąża Jessica. Dziewczyna jest najwyraźniej pod wpływem jakiegoś narkotyku lub zaklęcia, bo nie stawia oporu. Tłum zawodzi jakąś melodię, ofiara klęka, a Wolverine wygłasza rytualną formułkę. Lindsay obserwuje to nie mogąc podjąć decyzji. Nie jest zabójczynią, nie potrafi pociągnąć za spust. Ale jeśli tego nie zrobi, zginie jej najlepsza przyjaciółka. Ostrze unosi się nad głową Jessicki. Z oczu Lindsay spływa kilka łez, i dziewczyna strzela. Logan pada trafiony w głowę. Członkowie kultu podnoszą alarm, lecz wtedy do akcji wkracza Samuraj. Podczas gdy Japończyk rozprawia się z tłumem, Lindsay schodzi na dół, by wyciągnąć ze świątyni niedoszłą ofiarę. Niespodziewanie Patch zrywa się i zamachuje na nią mieczem, jednak cięcie zostaje zblokowane przez Haradę. Wolverine powala go uderzeniem, które niemal roztrzaskuje jego zbroję. Ostrze po raz kolejny wznosi się na pokonanych przeciwników. Patch po raz kolejny rozpoczyna swą formułkę, jednak w pewnym momencie głos zaczyna mu się łamać. Do monologu wkradają się słowa o zabijaniu przyjaciół. I nagle Logan odrzuca miecz i maskę, i krzyczy, że jest wolnym człowiekiem. W tym samym momencie Jessica zaczyna wracać do siebie.


Samuraj wolnym krokiem podchodzi do katany, która utkwiła w ścianie świątyni. Sięga po nią i wyciąga ją ze ściany. Pozostała trójka zastyga w napięciu, jednak nic się nie dzieje. Strój ani zachowanie Harady nie zmieniają się. Samuraj wyjaśnia, że miał nadzieję, że właśnie tak się stanie. Według legendy miecz nie posiądzie tylko tego, kto jest mu przeznaczony. Logan komentuje, że czarne ostrze trafiło w ręce odpowiednio czarnego charakteru. Japończyk odcina się, że w takim razie może i mistrz i miecz znajdą wreszcie odkupienie. Odwraca się i odchodzi. Logan żegna starego wroga życząc mu szczęścia. Bierze wciąż półprzytomną Jessicę na ręce i razem z Lindsay wychodzi ze świątyni.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.