Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #179

Wolverine vol. 2 #179

Wolverine vol. 2 #179

"Of Lesser Demons..."

Postacie
Cytat

Sasquatch: "Man, Logan! I just beat you like a baggage handler, but Puck hits you once and you're over?"
Wolverine, zwijający się po ciosie poniżej pasa - "There's no adamantium there!"

Streszczenie

Shaman pisze list do młodego mutanta, który jest najnowszym rekrutem Alpha Flight. Drużyna czeka na niego niecierpliwie, ale wystąpiły pewne komplikacje, które uniemożliwiają na razie przyjęcie go. Rzeczywiście, w kwaterze Alpha Flight z jednego z urządzeń wychodzi duża mucha. Po chwili podąża za nią całe stado tych obrzydliwych owadów.


Kilka kilometrów dalej Shaman rzuca zaklęcia. Bierze małą jaszczurkę i przykłada ją do głowy. Po chwili gad rusza w drogę. Kilka sekund później pojawia się w Instytucie Xaviera, tuż przy medytującym Wolverinie. Logan odbiera wiadomość przekazaną mu ludzkim głosem - Mike potrzebuje jego pomocy.


Dolina w pobliżu Vancouver, kilka godzin później. Wolverine przypatruje się otoczeniu bazy Alpha Flight, otoczonemu przez Shamana magiczną kopułą. Pod jej powierzchnią kłębią się potworne obrazy. To demon nieznanej natury opanował kwaterę Mike'a i jego przyjaciół. Co gorsza, Puck, Snowbird i Sasquatch zostali przez niego uwięzieni. Hudsonów na szczęście nie było w bazie w chwili ataku, więc są bezpieczni. Shaman ostrzega Logana, że jeśli przekroczy jego kopułę to jedyną drogą powrotu będzie zabicie demona. Poważnym zagrożeniem może też być uwięziona trójka, która prawdopodobnie została opętana. Na pytanie Wolverine'a, czy jemu to nie grozi, uspokaja go, mówiąc, że jest pod jego ochroną. Poza tym adamantium ma specjalne właściwości odstraszające demony. Mężczyźni przekraczają pole ochronne. Wewnątrz atakuje ich tuman much, ale Mike unieszkodliwia je magicznym dymem. Odkrywa przy tym, że agresor jest duchem zmarłego niegdyś szamana. Kiedy szaman umiera, niekiedy pragnienie mroku powstrzymuje go przed udaniem się w zaświaty i duch nawiedza Ziemię, czyniąc chaos. Zadaniem Logana będzie zniszczenie jego fizycznej manifestacji, podczas gdy Mike zmierzy się z nim na planie astralnym. Shaman wyposaża Wolverine'a w specjalne larwy, które powinny pomóc ich przyjaciołom uwolnić się spod kontroli demona. Pozostawiając Mike'a przygotowującego się do psychicznej walki, Rosomak rusza na polowanie. Wędrując przez mroczne korytarze napotyka kilka agresywnych pajęczaków. Po kilku machnięciach pazurami zmierza dalej. Na jego drodze staje Sasquatch i nie słuchając przyjaciela, rzuca nim po ścianach, ciska o ziemię i w końcu zamierza odgryźć mu głowę. Logan w ostatniej chwili przyczepia mu do skóry larwę. Po chwili Walter odzyskuje panowanie nad sobą. W tej chwili nadbiega opętany Puck, uderza Logana poniżej pasa i ucieka. Mężczyźni podążają za nim i docierają do miejsca, w którym przebywa przemieniona Snowbird.


Strefa astralna. Shaman odnajduje demona, który oznajmia mu, że nie odejdzie, póki nie dostanie duszy chłopaka. Młody rekrut Alpha Flight jest zbyt potężny by zostawić go do dyspozycji ludzi. Jemu pozwoli osiągnąć boskość. Stwór atakuje Mike'a kolejną chmarą much.


Logan i Walter z przerażeniem obserwują Snowbird, która została przemieniona w ogromną, obrzydliwą gąsienicę. Przy niej leży demon w ciele równie wstrętnego samca. Sasquatch rzuca Loganem w potwora a sam rusza za Puckiem.


Mike pokazuje demonowi, czego prawdziwy szaman potrafi dokonać z muszym totemem. Jego własne stado owadów atakuje przeciwnika. Insekty pokrywają całą astralną formę demona i pożerają go. W tej samej chwili baza wraca do normalnego wyglądu a Snowbird i Puck znowu są sobą. Jedyne, co pozostało, to cielsko demona, które bohaterowie błyskawicznie niszczą.


Później Logan pyta Shamana, czego właściwie chciał intruz. Mike przedstawia mu Chucka Mossa, barczystego młodzieńca, który jest mutantem klasy omega. To jego moc była obiektem pożądania demona. Chuck jest niedoświadczony i potrzebuje odpowiedniego nauczyciela aby podążać właściwą ścieżką. Mike sądzi, że znalazł takiego. Logan z przyjemnością się zgadza.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #179

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.