Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #180

Wolverine vol. 2 #180

Wolverine vol. 2 #180

"Everything's Zen"

Postacie
Cytat

Wolverine: "We're all going to die. Once you accept that fact, life is simple."

Streszczenie

Kanada, wieczór. W swoim namiocie Shaman udziela ostatnich rad młodemu Chuckowi Mossowi. Przed młodzieńcem obrzęd zdobycia leku a nadzorować go ma Wolverine. Mike wręcza Mossowi naszyjnik, w którym umieści zdobyty symbol i przekazuje pałeczkę Loganowi.


Następnego ranka, wiele mil dalej, Wolverine zaczyna swoją naukę. Na początek mówi Chuckowi, że miał szczęście, iż trafił na takiego mentora jak Shaman. Mądrość tego człowieka już nieraz wspomogła jego samego. Teraz Mike stwierdził, że to Logan może czegoś nauczyć młodego Indianina. Podstawową zasadą Wolverine'a jest to, że wszystko zmierza do śmierci. Zaakceptowanie tego, że każda chwila może być ostatnią bardzo ułatwia życie; tego uczy kodeks Bushido. Poza tym wojownik musi być twardy, nie mieć wątpliwości czy wyrzutów sumienia; inaczej jest się takim samym mięczakiem jak wszyscy inni. Wypowiadając te słowa Rosomak znika w lesie. Moss podąża jego śladem, ale gubi trop. Po chwili Wolverine, wychodząc zza drzewa zatyka mu usta dłonią. Chce mu pokazać jak podchodzi się zwierzynę. Ostrożnie skrada się do pasącego się łosia. Gdy jest tuż przy nim, pod jego nogą pęka gałązka i spłoszone zwierzę wymierza mu potężnego kopniaka kopytem. Wolverine pada nieprzytomny. Chuck każe mu się nie ruszać i biegnie po pomoc. Ku swemu zdziwieniu przy samochodzie zastaje całego i zdrowego Rosomaka. Czynnik gojący naprawdę potrafi zdziałać cuda. Mossa jeszcze bardziej dziwi fakt, że Logan zdołał zakraść się tak blisko łosia. Ten odpowiada, że tego właśnie próbuje go nauczyć. Chodzi o to, by zapomnieć o całym świecie i skoncentrować się tylko na zadaniu, jednak słowami trudno to przekazać. Czas na lekcję praktyczną. Mężczyźni stają do walki na ćwiczebne miecze. Chuck początkowo sprawnie blokuje ciosy Logana, ale w końcu męczy się i przeciwnik spuszcza mu manto. Jednocześnie tłumaczy mu, że wojownik nigdy nie może zwalać winy na innych. Za wszystkie porażki jest winny tylko on i dlatego musi polegać wyłącznie na sobie. Wolverine każe mu każdy pojedynek traktować według tych reguł. Gdyby to była prawdziwa walka, Chuck już by nie żył.


Nadchodzi wieczór i czas kolejnej próby. Logan ścina drzewo rosnące tuż nad przepaścią, czyniąc z niego most. Zadaniem Mossa jest przejście na drugą stronę. Młodzieniec boi się, gdyż jest silny wiatr a on nigdy nie był dobry w akrobacjach. Logan każe mu się wziąć w garść. Pośrodku mostu Chuck traci równowagę i w ostatniej chwili łapie się gałęzi. Wolverine wyjaśnia mu, że wszystkiemu winna była niepewność i rozkojarzenie. Aby wykonać zadanie musi się skoncentrować i myśleć tylko o nim, dlatego po raz drugi przejdzie przez kładkę z opaską na oczach. Moss waha się, ale w końcu rusza. Rzeczywiście, tym razem nie ma żadnych problemów w pokonaniu mostu.


Noc. Zgodnie z radą Shamana Chuck ma spędzić czas do świtu w jaskini, z ręką zagrzebaną w ziemi, oczekując na znak dzięki któremu zdobędzie swój lek. Logan obozuje przed wejściem. Ciemność wywołuje u młodzieńca strach a świecące w ciemności oczy wprawiają go w przerażenie, lecz Wolverine odmawia przyjścia z pomocą. Moss jest zdany tylko na siebie. Wkrótce jego okrzyki cichną.


Rano Logan budzi śpiącego młodzieńca. W swojej ręce Chuck znajduje lek - dżdżownicę. Wolverine wyjaśnia mu, że taki totem oznacza człowieka zdolnego poruszać ziemię. Radzi mu odpocząć. Rusza przez las ku samochodowi i zauważa przed sobą łosia. Ku jego zdumieniu Chuck zakrada się do zwierzęcia i klepie je w bok. Wolverine wygłasza pierwszy komplement dla swego ucznia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #180

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.