Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #1

Wolverine vol. 2 #1

Wolverine vol. 2 #1

"The Black Blade" - part 1: "SwordQuest"

Postacie
Cytat

Członkini kultu: "Don't move stranger. I have the gun."
Lindsay: "Big deal. I have the lamp."

Streszczenie

Telambang - niewielka opuszczona wyspa w sercu Archipelagu Indonezyjskiego. Grupa piratów przetrzymuje tu załogę i pasażerów porwanego samolotu. Banapur Khan - przywódca bandy, z zimną krwią morduje kapitana. Większość pasażerów i członków załogi też już nie żyje. Oszczędzono jedynie parę kobiet, które mają zostać sprzedane na targu niewolników.


Na wyspie znajduje się awaryjny pas startowy. Przy samolocie stoi tylko jeden strażnik. Mężczyzna podpala papierosa nie podejrzewając, że jest obserwowany. Nagle z krzaków za jego plecami wyłania się ręka i szybkim ruchem skręca mu kark. Wolverine bez trudu mija kolejne pułapki i nadbrzeżne patrole. Piraci nie są skupieni, myślą o zabawie.


Jeden z bandytów chce właśnie zabić zakładniczkę, która broniąc się przez nim, podrapała go w policzek. Logan przebija go pazurami i uspokaja przerażoną kobietę. Potem idzie dalej. Znajomy zapach doprowadza go do jednego z domków. Tu odnajduje osobę, której szukał. To Noburo Kojima - sekretarz Mariko Yashidy. Noburo nie chce uwierzyć widząc starego przyjaciela - cały świat wierzy, że X-Men zginęli [Uncanny X-Men #227]. Nagle do chatki wkracza Banapur Khan ze swoimi ludźmi. Jeden z piratów strzela do mutanta, lecz to tylko doprowadza go do szału. Logan rzuca się na nich z pazurami. Nie stara się oszczędzić żadnemu życia. Widział jak okrutnie zamordowali zakładników. Piraci padają jeden po drugim. W końcu jedynym ocalałym jest sam Banapur Khan, który gdzieś w międzyczasie ulotnił się z pola bitwy. Po kilku minutach wraca nawołując swoich kompanów, jednak nikt nie mu nie odpowiada. Zimne poty zaczynają oblewać księcia piratów, szczególnie że nagle z cienia wyłania się złowroga figura osobnika, który przed chwilą walczył z jego ludźmi. Banapur chwyta jedną z zakładniczek i przykłada jej nóż do gardła. Ciągnąc za sobą kobietę, wycofuje się w kierunku molo. Tam wsiada do motorówki. Wolverine pozwala mu odpłynąć. Zapachy docierające do niego od strony łódki zdradzają, że na pokładzie jest ktoś jeszcze. I że ma broń. Gdy łódź jest już spory kawałek od brzegu, z kabiny wychodzi dziewczyna, którą Logan uratował wcześniej i zabija pirata.


Wolverine wraca do umierającego przyjaciela. Kojima słabnącym głosem wyjaśnia mu, że banda została wynajęta przez Kult Czarnego Ostrza. Członkowie sekty chcą zdobyć miecz Muramasa, który następnego dnia ma przybyć z Ameryki na lotnisko w Madripoor. Piraci torturowali Kojimę by poznać nazwiska kurierów. Noburo ostatkiem sił mówi Loganowi o legendzie, według której zła moc tkwiąca w mieczu posiądzie duszę każdego, kto go dotknie. Z tymi słowami umiera.


Lotnisko w Madripoor następnego dnia. Logan bacznie przygląda się pasażerom i osobom, które na nie czekają. W końcu, po wielu godzinach dostrzega członków kultu. Osoba, którą śledzą to aktorka, Lindsay McCabe. Logan nie jest zachwycony, bo zna dziewczynę z czasów, gdy razem z X-Men odwiedził jej rodzime San Francisco. Jej przyjaciółką i partnerką jest prywatny detektyw Jessica Drew, co by tłumaczyło, w jaki sposób Lindsay wplątała się w aferę. X-Men wolą pozostać martwi dla świata, dlatego Logan nie chcąc by ktoś go rozpoznał, nosi na oku "kamuflującą" przepaskę i używa imienia Patch. Przechodząc obok dziewczyny potrąca ją niby przypadkowo by złapać jej zapach. Ku jego uldze aktorka nie rozpoznaje go. Na lotniskowym parkingu Logan pozbywa się jej ogona przekuwając oponę samochodu, którym śledzący ją zamierzają jechać.


Sovereign Hotel w Hightown - luksusowej części Madripoor. Lindsay z podnieceniem podąża za boy'em hotelowym do swojego pokoju. Niestety w środku czeka już dwójka członków kultu. Pracownik hotelu brutalnie przewraca ją na podłogę. Razem z koleżanką z sekty zaczyna przetrząsać zawartość bagażów, podczas gdy drugi z mężczyzn pilnuje dziewczyny. W walizkach nie ma jednak tego, po co tutaj przyszli. Nagle drzwi do pokoju rozpadają się pod silnym kopnięciem i do środka wkracza Wolverine. Szybko rozprawia się z dwoma mężczyznami, jednak broń jednego z nich wpada w ręce kobiety. Niespodziewanie Loganowi przychodzi z pomocą niefortunna kurierka, która rozbija lampę na głowie fanatyczki. Potem sama sięga po rewolwer, wycelowuje go w mutanta i żąda wyjaśnień. Logan mówi, że jest przyjacielem - przysłał go Kojima. Dziewczyna twierdzi, że rozmawiała z sekretarzem Mariko tuż przed wylotem z San Francisco. Okazuje się, że miała być tylko pozorantką. Prawdziwą kurierką jest Jessica Drew, która właśnie jest w drodze na spotkanie z odbiorcą miecza. Skoro jednak Kojima nie żyje, to kto czeka na Jessicę...

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.