Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #176

Wolverine vol. 2 #176

Wolverine vol. 2 #176

"The Logan Files" - epilogue

Postacie
Streszczenie

Wolverine kroczy przez pustkę starając się określić gdzie jest. Na jego przypuszczenia, że to kolejna sztuczka Weapon X jakiś głos odpowiada, że nie. Logan pyta, czy w takim razie jest martwy. Pojawia się przed nim rudowłosa kobieta, którą mutant bierze za Jean Grey i odpowiada, że znalazł się w stanie pomiędzy życiem a śmiercią. Jego fizyczna powłoka umarła, ale dusza jeszcze się nie poddaje. Oboje spoglądają z góry na lekarzy, zamykających jego ciało w plastikowym worku. Obok leży podłączona do aparatury Amiko. Najwyraźniej Dyrektor nakazał ją uratować. Logan pyta swoją rozmówczynię, czym jest miejsce, w którym się znajdują. Ruda odpowiada, że to przedsionek zaświatów; tutaj całe życie przewija się człowiekowi przed oczyma. Rzeczywiście, przed nimi pojawiają się wizje wydarzeń z przeszłości Wolverine'a. Przy ostatniej walce z Sabretoothem kobieta uświadamia mu, że Creed upokorzył go w sposób najgorszy z możliwych - udowadniając mu własną bezsilność.

 

Przechodząc przez kolejne sceny, Wolverine wspomina wszystkich bliskich mu ludzi, poczynając od Brygady Diabłów podczas II Wojny Światowej, poprzez jego mistrza Oguna, jego towarzyszy z rządowej Drużyny X, Hudsonów i Alpha Flight, aż do X-Men. Dopiero ci ostatni stali się dla niego prawdziwą rodziną. Logan żąda, aby porzucili w końcu te wspomnienia i "przeszli do rzeczy". Jego rozmówczyni stwierdza, że nie może przejść "dalej", dopóki w końcu nie rozliczy się ze swoimi uczuciami. Do tej pory czynił to tylko na dwa sposoby - wymiatał je z siebie, lub zamykał głęboko. Teraz wreszcie powinien stanąć z nimi twarzą w twarz.


Gdzieś w cieniu, dwóch mężczyzn obserwuje rozmawiającą parę. Obaj cieszą się z tego niezwykłego zbiegu okoliczności.

Ruda i Logan wspominają drugą generację X-Men, ludzi, którzy zawsze byli dla Rosomaka najbliżsi: Storm - siostra, trzech braci - kawalarz Nightcrawler, jowialny Banshee i naiwny Colossus; Cyclops, z którym rywalizacja z czasem przerodziła się w przyjaźń; i w końcu Jean Grey. Kobieta pyta go, co tak naprawdę czuł do Marvel Girl. Logan stara się uniknąć odpowiedzi, mówiąc, że ona przecież dobrze wie, iż ją kochał. Ruda uświadamia mu, że ta miłość przerodziła się w zazdrość. Wolverine nigdy nie zaakceptował jej związku ze Scottem. Gdy on zaprzecza, przypomina mu ślub Summersów, kiedy zamiast cieszyć się wraz z nimi, obserwował całą ceremonię z ukrycia. Logan przyznaje, że nigdy nie zdołał odrzucić tego uczucia, ale rudej chodzi o coś innego. Zwraca mu uwagę, że choć ból fizyczny jest mu niestraszny, zawsze stara się unikać emocjonalnego. Podobnie było na pogrzebie Petera Rasputina, kiedy stał z boku, nie mogąc zaakceptować jego śmierci, nie mogąc pogodzić się z jego wyborem. Kobieta pyta go, czy złość nie była czasem jedynym, co wtedy czuł. Kolejnym przypadkiem jest śmierć Mariko. Choć ruda nie zaprzecza, że czuł wtedy ogromny ból, to uświadamia mu, że potem nie związał się już emocjonalnie z żadną kobietą, obawiając się ponownego cierpienia. Przypominając mu najgorsze momenty w życiu - Eksperyment X, wydarcie adamantium przez Magneto i czas, kiedy był Jeźdźcem Apokalipsy, uświadamia mu, że te wspomnienia rozmazują się. Sabretooth nie kłamał - jego czynnik gojący rzeczywiście naprawia w ten sposób rany na jego umyśle. Teraz ma ostatnią okazję to naprawić. Jeśli zaakceptuje ból, będzie mógł powstrzymać ten proces, a nawet poznać ukryte wspomnienia. Kobieta pokazuje mu drzwi. Po drugiej stronie Logan widzi łąkę, a zza wzgórza dobiegają go dziwnie znajome odgłosy. Ruda prosi go, by odrzucił strach i podążył za pagórek, tam wszystko zostanie wyjawione. Niestety, właśnie ten moment wybrała zgraja jego nieżyjących już wrogów, by się zemścić. Prowadzony przez lorda Shingena Yashidę oddział złoczyńców naciera na Rosomaka. Ten wysuwa pazury i, choć ruda przypomina mu, że walcząc, może stracić szansę na przejście na drugą stronę wzgórza, atakuje. Jego wrogowie mają ogromną przewagę, ale ktoś przychodzi mu z pomocą - Colossus. Stosując nowy model "fastball special" (to Wolvie rzuca Peterem), rozprawiają się z przeciwnikami. Odchodząc, Kolos każe przekazać pozostałym X-Men, że jest szczęśliwy. Wszyscy znikają, a na Wolverine'a czeka przykra niespodzianka - ruda oznajmia mu, że walcząc stracił szansę na odzyskanie pamięci. Znikając po drugiej stronie wrót dodaje jeszcze, że wcale nie jest Jean. Logan woła do niej, pytając, kim w takim razie jest, ale wrota zamykają się. Rudowłosa żegna swego ukochanego upuszczając na ziemię różę... [kim jest tajemnicza kobieta? Czytajcie Origin - Christoff].


Wolverine powraca do życia w samolocie lecącym do bazy Weapon X. Wkrótce aeroplan wypełniają krzyki pilotów.

Później, w Instytucie Xaviera Logan analizuje sytuację. Był martwy przez dwadzieścia trzy minuty, po czym jego czynnik gojący powrócił i naprawił jego ciało. Tajemnicą pozostaje, gdzie był przez ten czas i kim była rudowłosa kobieta. Rosomaka męczy też, co się stało z Amiko. Z rozmyślań wyrywa go dzwonek do drzwi. Na progu zastaje swoją przybraną córkę, całą i zdrową. Amiko ma też dla niego list od Dyrektora. Szef Weapon X przeprasza za akcję Sabretootha, z którą nie miał nic wspólnego i jako rekompensatę i dowód dobrych intencji zwraca mu córkę. Dziewczyna pyta Logana, co było w liście. "Dowcip" - odpowiada Wolverine.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #176

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.