Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #178

Wolverine vol. 2 #178

Wolverine vol. 2 #178

"The Shadow Pulpit" - part 2

Postacie
  • * Wolverine
  • * ojciec Braun
    * kardynał Panzer, siostra Inkwizytorka, kardynał Parente, Dogma
Cytat

Wolverine po zabiciu Dogmy: "Awright ya cowards! Y'all saw what I did ta yer big buddy here! Whos next?! Who's tired o' havin' their head attached to their body?!"

Streszczenie

Rzym. Najemnicy przewożący furgonetką Wolverine'a zastanawiają się, jak ktoś tak niepozorny mógł przetrwać atak Dogmy. Logan pokazuje im na co go stać, uwalniając się przy pomocy pazurów. Wkrótce samochód wypełniają wrzaski. Rosomak pozwala jednemu z bandziorów uciec, by mógł podążyć jego śladem do porywaczy ojca Brauna.


Watykan, później. Najemnik dociera do biura kardynała Panzera i oznajmia, że jeniec uwolnił się. Kapłan obawia się tego szalonego przeciwnika i nakazuje wyciągnąć z Brauna wszystkie informacje na jego temat. W kazamatach siostra Inkwizytorka kontynuuje tortury.


Wieczorem Wolverine wraca do kościoła, w którym zniknął uciekinier. Przekrada się kanałami, wyczuwając coraz silniej zapach krwi ojca Brauna. Nagle na jego drodze staje drużyna zamaskowanych zabójców.


Kardynał Parente okazuje Panzerowi zniecierpliwienie. Denerwuje go, że amerykański heretyk wciąż stoi im na drodze. Szef inkwizycji oznajmia mu, że ten problem właśnie jest rozwiązywany.


Wojownicy przenoszą pojedynek na powierzchnię. Choć starają się zasypać Logana wielką ilością ciosów, ten nie ma z nimi większych problemów i walka szybko się kończy. Niestety, gdy Rosomak się odwraca, przed nim stoi Dogma - Biskup Zabójców. Tym razem pojedynek jest bardziej zaciekły i już po chwili Wolverine broczy krwią a Dogma dziwną świetlistą substancją. W końcu wściekłość Rosomaka bierze górę i Logan rozdziera ciało przeciwnika. Ku jego zdziwieniu, Dogma po prostu wyparowuje.


Kazamaty. Panzer bierze śledztwo w swoje ręce, bijąc ojca Brauna, jednak ten nadal nie chce wyznać kim jest Amerykanin. Tymczasem jego przyjaciel jest bliżej niż sądzi i odpowiada na pytanie kardynała - jest ostatnią osobą, z którą ten chciałby zadrzeć. Jego cios rozkłada Panzera na łopatki. Chwilę później nadbiega siostra Inkwizytorka z wiadomościami o ich przeciwniku. Dowiadując się, że Logan to mutant-terrorysta, kardynał błyskawiczne wyciąga pistolet i zabija ojca Brauna. Bez jedynej osoby mogącej świadczyć o jego niewinności, Wolverine nie ośmieli się zaatakować dostojnika kościelnego, a przynajmniej tak sądzi Panzer. Rozwścieczony Logan ma zamiar go wypatroszyć, ale powstrzymuje go ręka kardynała Parente. Mówiąc, że śmierć nie jest odpowiedzią na wszystko, dostojnik prosi Wolverine'a, aby zostawił osądzenie zbrodni Panzera władzom kościelnym. Opowiada, jak udało mu się wyśledzić co dzieje się w lochach i teraz zamierza ukrócić samowolę szefa inkwizycji. Strażnicy wyprowadzają Panzera, jednak Wolverine wciąż nie jest przekonany. Coś w kardynale Parente nie pozwala mu wyczuć, czy kłamie, zabiera więc ciało Brauna i wychodzi, obiecując powrócić, jeśli tylko usłyszy znów coś o podziemnych organizacjach Watykanu.


Później w biurze Panzera Parente czyni mu wyrzuty. Na tym etapie nie mogą ryzykować wojny z X-Men i ujawnienia swej organizacji. Gdyby papież dowiedział się o tym, byliby skończeni. Panzer uspokaja go, mówiąc, że przynajmniej pozbyli się kłopotliwego ojca Brauna, ale Parente boi się, że Wolverine będzie jeszcze większym zagrożeniem.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #178

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.