Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #173

Wolverine vol. 2 #173

Wolverine vol. 2 #173

"The Logan Files" - part 1

Postacie
Cytat

Heather Hudson: "... I can't very well spend my days going toe-to-toe with ancient french sorcerers anymore... Not when I'm eating for two!"
Wolverine: "Yer pregnant? Why Mac, ya ol' dog!"

Streszczenie

Kościół Świętej Anny w Bronxie. Zagłębiony w modlitwie Nightcrawler słyszy z tyłu głos grzesznika, który prosi go o spowiedź. Kurt wyjaśnia, że jest niewłaściwym człowiekiem, gdyż niedawno zrzucił sutannę. Metalowa macka oplata jego szyję i ciska nim o drzwi kościoła a Omega Red stwierdza, że Wagner jest dokładnie tym, kogo szukał. Towarzysząca mu Lady Deathstrike skacze na Elfa ze swoimi szponami, ale ten w porę teleportuje się do pobliskiego zaułka. Omega jest tuż za nim i tylko zręczny skok ratuje Kurta przed jego mackami. Nightcrawler ucieka w kierunku doków, ale pogoń podąża za nim. Rosowicz sięga ku niemu zwojami karbonium, lecz zręczna teleportacja kilka metrów do przodu znów pozwala Kurtowi się wywinąć. Również ciosy Yuriko są nieskuteczne wobec mocy Wagnera. Niestety, Elf jest bezbronny wobec zabójczych zarodników Arkadego i pada nieprzytomny. Nosząca maskę przeciwgazową Deathstrike wrzuca go do rzeki.


Kwatera Alpha Flight. Shaman i Wolverine obserwują w magicznym płomieniu sylwetki tych, którzy nienawidzą Logana. Niestety, Mike nie jest w stanie wyczuć, który ze złoczyńców obecnie planuje jakiś atak. Tym samym udręka, jaką przepowiedział Rosomakowi Mauvais [poprzedni numer] wciąż pozostaje tajemnicą. Shaman przypomina, że zwycięstwo nad magiem sporo ich kosztowało - Aurora wciąż pozostaje w stanie rozchwiania umysłowego po jego ataku. Po chwili mężczyźni odbierają przekaz od Guardiana. Hudson informuje ich, że razem z żoną są w drodze do bazy. Heather rozwesela Logana wiadomością, że jest w ciąży. Nagle małżonkowie odkrywają, że w samolocie wysiadł silnik. Po chwili gasną dwa następne. Choć nikt o tym nie wie, to Omega Red i Deathstrike niszczą maszynę z zewnątrz. Heather informuje Logana, że będą próbowali awaryjnie lądować, po czym kontakt się urywa. Przerażony Shaman alarmuje przebywającego w pobliżu miejsca domniemanej katastrofy Sasquatcha, po czym dochodzi do straszliwej konkluzji - zagrożenie, które przewidział Mauvais dotyczy nie samego Logana, ale najbliższych mu osób.


Japonia. Yukio odnajduje włóczącą się z chuliganami Amiko i udziela jej ostrej reprymendy, grożąc, że następnym razem doniesie o wszystkim Loganowi. Dziewczyna złości się na wspomnienie swego przybranego ojca, którego nigdy nie ma przy niej. Yukio tłumaczy jej, że życie Wolverine'a jest bardzo skomplikowane i nie może się zawsze nią zajmować. Rozmowę przerywa nadejście pary zabójców. Omega i Deathstrike radzą, aby kobiety nie stawiały oporu, a wszystko pójdzie gładko, ale Yukio nie słucha. Yuriko ma z nią kłopoty, ale Rosowicz wtrąca się do walki. Oplata swymi zwojami Amiko i odrzuca do tyłu jej opiekunkę. Ogłuszona kobieta biegnie na pomoc podopiecznej, ale Deathstrike wbija jej szpon w plecy.


Wolverine rozmawia przez interkom z Cyclopsem. Scott przekazuje mu, że właśnie wyłowili półżywego Nightcrawlera z rzeki. Logan obawia się o życie wszystkich bliskich mu osób i prosi Summersa, aby ostrzegł Jubilee, Shadowcat i Carol Danvers. On sam udaje się do Japonii, aby zabezpieczyć Amiko i Yukio. Modli się tylko, aby nie było za późno.


Nowa baza Weapon X. Dyrektor oprowadza właśnie nowego naukowca, doktora Windsora. Razem z Jacksonem prezentują mu najnowszą broń projektu - działo, pozwalające im ogniskować moc mutantów i ukierunkowywać ją do każdego miejsca na planecie. Aktualnie do urządzenia podłączony jest Leech, posiadający zdolność dezaktywowania mocy innych mutantów. Ku zdumieniu obserwatorów, działo nagle strzela, a w bazie Alpha Flight Logana ogarnia dziwna niemoc. Dyrektor każe Jacksonowi ustalić, kto odpalił urządzenie. Ku jego zdumieniu, okazuje się, że użyto jego kodów dostępu.


W Kanadzie Wolverine niemal przewraca się z osłabienia. Shaman podejrzewa, że to efekt stresu i każe mu odpocząć, ale Logan wie, że to coś innego. Ze złości wali ręką w ścianę, kalecząc się. Po chwili stwierdza, że jego czynnik gojący nie działa. Utracił także nadwrażliwe zmysły. Jego moce zniknęły.


W hotelu w Las Vegas Sabretooth siedzi przy stoliku z rozłożonymi zdjęciami przyjaciół Wolverine'a i niemal mu współczuje, gdyż jego zemsta dopiero się zaczęła..."Laying The Groundwork"

Sasquatch, Puck i Snowbird stoją przed kliniką w Kanadzie. Nie są zadowoleni, gdyż ich przyjaciółka Aurora ma być przewieziona do szpitala psychiatrycznego. To, co zrobił jej Mauvais wymaga dłuższego leczenia. Sasquatch wsiada do karetki, by chociaż odwieźć ukochaną. W drodze odbiera wiadomość o katastrofie Hudsonów i rusza im na pomoc. Kilka kilometrów dalej ambulans zatrzymuje oddział ludzi na motorach. Zostawiając kierowcę leżącego w kałuży krwi, przejmują pojazd i odjeżdżają.

W bazie Weapon X Jackson informuje Dyrektora o udanej akcji. Aurora została odstawiona do obserwowanej przez nich kliniki, skąd po kilku miesiącach wykradnie ją Wildchild, aby mogła stać się członkiem Weapon X...

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #173

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.