Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #6

Wolverine vol. 2 #6

Wolverine vol. 2 #6

"Roughouse"

Postacie
Streszczenie

Do drzwi książęcego pałacu dzwoni ubrana w seksowną sukienkę dziewczyna. Mówi, że zepsuł jej się samochód i prosi jednego ze strażników o pomoc. Na dworze leje deszcz. Gdy dowódca straży wychodzi z nią na zewnątrz, dziewczyna ściąga okulary i wprowadza go w trans. Chwilę później oboje wracają do pałacu. Porucznik oświadcza, że auta nie da się naprawić a młoda dama jest przemoczona i ku zaskoczeniu pozostałych strażników wprowadza ją dalej do pałacu. W hallu Karma rozgląda się nie mogąc nadziwić się bogactwom jakie książę ma w swoim zamku i zapomina na chwilę o strażniku. Mężczyzna budzi się i żąda wyjaśnień, jednak nagle zza kurtyny wystrzeliwuje ręka i silny cios pozbawia go przytomności. We wnęce ukryli się Patch i Archie Corrigan. Okazuje się, że Xian jest tu z tych samych powodów, co oni - chce uwolnić Tyger. Dziewczyna wyjaśnia, że pracowała dla wuja, ponieważ liczyła, że Coy użyje swoich podziemnych wpływów i pomoże jej odnaleźć jej rodzeństwo, które zostało porwane kilka miesięcy temu. Patch sprawił jednak, że przypomniała sobie, kim była kiedyś. Gdy mijają dziedziniec, Logan ostrzega ich, by trzymali się z dala od basenu. Jak na potwierdzenie jego słów z wody wynurza się długa zielona macka, wije się przez chwilę, po czym znowu znika pod powierzchnią.

 

Generał Coy siedzi tymczasem w jednej z komnat. Roughouse i Bloodsport wchodzą do środka prowadząc Lindsay i Jessicę. Coy wyjaśnia im, że wampir smakując krwi drugiej osoby zyskuje z nią psychiczny kontakt. Dzięki temu potrafi ją później szybko odnaleźć. Tak właśnie odnalazł Tyger. Generał żąda od Lindsay klucza do zbroi. Dziewczyna oddała ją Tyger i teraz ani Roughouse ani Bloodsport nie są w stanie zabić królowej podziemia. Gdy Lindsay odmawia, Coy policzkuje ją mocno. W tej samej chwili Bloodsport pada na ziemię z poderżniętym gardłem. Przed generałem staje Wolverine, jednak drugi z zabójców momentalnie rzuca się na niego. Silne uderzenie posyła Logana z powrotem na dziedziniec. Roughouse wychodzi za nim. Corrigan zaczyna wygrażać bronią Karmie, jednak Coy jest pewien, że pilot nie będzie w stanie zabić dziewczyny. Niespodziewanie do walki włącza się Tyger. Zajmuje się wampirem, który zdążył już wrócić do siebie, podczas gdy Drew biegnie pomóc Patchowi. Wolverine mocno obrywa od Roughouse'a na dziedzińcu. Jessica zaskakuje olbrzyma stosując na nim zręczny rzut. Niestety wszystko odbywa się zbyt blisko basenu i po chwili oboje zostają wciągnięci pod wodę przez książęce zwierzątko. Logan wskakuje za nimi. Roughouse wydaje się bardziej smakowitym kąskiem i to jego atakuje większość macek. Mutant korzystając z ciemności panujących w wodzie wysuwa pazury, uwalnia Jess i wyciąga ją z basenu. Po chwili z wody wynurza się i Roughouse. Podjudza Wolverine'a, żeby go uderzył. Logan wpada w szał...


Bloodsport kpi tymczasem z wysiłków Tyger. Żaden śmiertelnik nie jest go w stanie zabić. Oglądająca walkę Lindsay zaskakuje go stwierdzeniem, że wcale nie wygląda na to, że zbroja została wykonana przez śmiertelnika. Tyger mając ją na sobie zyskuje więc moc tych, którzy ją zrobili. W tym samym momencie druga kobieta wymierza cios, który powala wampira. Coy z przerażeniem patrzy jak jego najlepszy zabójca leży na ziemi nie dając znaków życia. Rzuca się do ucieczki nawołując swojego drugiego pupilka. W tym samym momencie Roughouse ląduje nieprzytomny pod jego stopami. Wolverine staje przed nim obiecując mu rychłą śmierć. Wtedy jednak do komnaty wkracza książę w otoczeniu kilkunastu strażników.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.