Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #146

Wolverine vol. 2 #146

Postacie
Cytat

Archangel:"I'm at the point where I'm not sure if I want to belong to any outfit that has Wolverine for a member."

Streszczenie

Instytut Xaviera. W wyniku swego ostatniego kontaktu z Shadow Kingiem Betsy Braddock została pozbawiona możliwości korzystania ze swych telepatycznych zdolności. Ich użycie wiązałoby się z uwolnieniem Kinga z przestrzeni astralnej, w której Psylocke go uwięziła, zniewalając jednocześnie siebie samą. Teraz jednak przyszedł taki moment, w którym Betsy zmuszona jest użyć swych mocy. Jednak by nie ryzykować ucieczki Shadow Kinga korzysta z Cerebro. Stojąca za nią Moira MacTaggert stara się ją pocieszać, jednak obie znają ryzyko przedsięwzięcia. Braddock nie chce już przedłużać nerwowego oczekiwania. Maszyna zaczyna pulsować. Psylocke po raz pierwszy od miesięcy korzysta ze swych zdolności by zanurzyć się w mroku swego umysłu.


Tunel łączący kwaterę główną X-Men z Nowym Jorkiem. Do oczekującej Kitty Pryde i Jubilee przybywa wysłany na zwiad Archangel, jednak wraca z niczym. Lepsze wieści przychodzą wraz z wyławiającym się z chmury po teleportacji Nightcrawlerem. Znając lokalizację poszukiwanego Wolverine'a Warren nalega, by jak najszybciej udać się we wskazanym kierunku i opuścić tunel, który budzi w nim tak wiele bolesnych wspomnień: utratę skrzydeł, masakrę Morlocków. Telepatycznie łączy się z nimi Psylocke, która chce pomóc. Nadal jednak nie potrafi zrozumieć tego, co się wydarzyło. Archanegl opowiadał o walce drużyny ze Śmiercią. Ciągle ponawiane ataki nie dawały żadnych rezultatów. Jedyną szansą na przeżycie było poświęcenie się jednego z nich. W efekcie Wolverine zginął. Okazało się jednak, że tak naprawdę został przeniesiony do innego ciała przez jednego ze Skrulli, by ci mogli przeniknąć do X-men w celu dalszej obserwacji grupy. X-men udali się do kwatery Skrulli, żeby wyjaśnić sytuację. Na miejscu spotkali Logana, który został przemieniony w jeźdźca Apokalypse'a. Następnie jeźdźcy przyłączyli się do ataku na szkołę. Dopiero po odparciu napastników nadarzyła się sposobność, by odnaleźć człowieka, którego kiedyś znali jako Wolverine'a. Teraz, gdy pozostali starają się powstrzymać Apokalypse'a przed zebraniem legendarnych Twelve, na ich barkach spoczywa uratowanie Logana. Kitty i Jubilation zastanawiają się, jak brutalnych metod mogą użyć, by tego dokonać. Warren w telepatycznej rozmowie z Betts informuje ją, że Logan jest dużo silniejszy niż on kiedyś, gdy sam służył Apokalipsowi. Ta każe zaprzestać mu takich insynuacji.


W innym miejscu. Poruszająca się dyskretnie Śmierć nawiedzana przez wizje z przeszłości rozpoznaje tunel, którym właśnie się porusza. W tym momencie zostaje namierzona przez Psylocke. Gdy wspomnienia powracają ze wzmożoną siłą, jeździec zostaje zaatakowany przez Warrena i Kurta. Betty jest zaniepokojona brutalnością, z jaką Archangel przystąpił do ataku. Ten wdaje się z nią w konwersację, co skutecznie wykorzystuje Śmierć. Oskarża Warrena o dążenia do przywrócenia starego porządku i swej pozycji u boku jego pana. Tym razem jednak śmierć już go nie ominie. Rzuconym nożem przybija skrzydło Warrena do ściany. Wizje atakują Śmierć ponownie. Ta otumaniona przez nie nie potrafi zabić Archangela i Kurta i ucieka w zakamarki tunelu. W tym momencie zostaje zaatakowany przez Shadowcat. Ta przypomina mu miejsce, w którym omal nie została żoną Calibana tuż przed tym, jak ten po raz pierwszy poczuł wpływ Apokalipse'a. Kitty do tej pory nie potrafi zapomnieć tego, jak bardzp była wtedy przerażona. Między dwojgiem dochodzi do ostrego starcia. W trakcie walki Shadowcat wbija pęknięte ostrze Śmierci w gardło. Ta szybko jednak dochodzi do siebie i przystępuje do jeszcze bardziej morderczego ataku. Z objęć pewnej śmierci ratuje ją Warren. Oczekujący już na nich Kurt błyskawiczeni teleportuje wszystkich w bezpieczne miejsce, tuż przed zabójczym skokiem jeźdźcy z wymierzonymi w ich stronę pazurami. Odstawiwszy w bezpieczne miejsce Kitty i Nightcrawlera Archangel wyrusza na ponowne spotkanie ze Śmiercią. Widząc zawziętość na jego twarzy pozostali starają się go jakoś uspokoić. Ten dzieli się ze wszystkimi swymi wątpliwościami co do zasadności przynależności do tej samej grupy co Wolverine.


Betsy zaczyna się poważnie obawiać o Warrena, gdyż wyczuwa w nim coś dziwnego. Nie ma jednak okazji sprawdzić swych wątpliwości, gdyż Śmierć atakuje ponownie. Niespodziewanie od pewnej zguby ratuje Archangela Jubilee uderzając w przeciwnika potężnym fajerwerkiem. Następnie staje przed leżącym i stara się odświeżyć mu pamięć przypominając ich wspólne dzieje jako X-Men. Powoli wspomnienia biorą górę nad morderczym instynktem i po chwili Logan dochodzi do siebie. Już nie jest Śmiercią. Gdy wszyscy cieszą się chwilą krótkiego zwycięstwa tunel wypełnia krzyk Betts. Wszyscy z przerażeniem patrzą teraz na Warrena, który całkowicie odmieniony stoi teraz przed nimi wykrzykując, że światło nigdy nie umarło.


[X-Men #96 << ]

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #146

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.