Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #174

Wolverine vol. 2 #174

Wolverine vol. 2 #174

"The Logan Files" - part 2

Postacie
Cytat

Dyrektor: "Agent Kane, prepare a team for transportation. Sabretooth cannot have gotten..."
Kane: "Um... That's the other thing sir... we can't. Sabretooth also used your codes to look us out of the transporters."
Dyrektor: "What?! Good god, did the man at least leave the toilets before he left?"

Streszczenie

Japonia, grób Mariko Yashidy. Wolverine składa różę na nagrobku ukochanej na dowód, że o niej nie zapomniał. Dziś przypada czwarta rocznica jej śmierci i w związku z tym Logan powinien wypełnić pewien ślub, który wtedy złożył, jednak musi to odłożyć na później. Teraz jest zobowiązany pomóc tym ze swoich najbliższych, którzy jeszcze żyją, choć ostatnio próbowano to zmienić. Pierwszy był Nightcrawler. Ktoś próbował utopić go w rzece, jednak X-Men w porę przybyli z pomocą. Kurt nie odzyskał jeszcze przytomności, więc nie może powiedzieć, kto go zaatakował. Potem ktoś uszkodził samolot Hudsonów i tylko dzięki temu, że Mac miał na sobie kombinezon Guardiana, zdołali uciec z aeroplanu przed kraksą. Teraz zaginęła przybrana córka Logana - Amiko.


W tokijskim szpitalu Wolverine odnajduje leżącą nieruchomo Yukio. Kobieta obwinia się o to, że nie mogła zapobiec porwaniu swej podopiecznej i zawiodła zaufanie Logana. Ten prosi ją, by nie opowiadała głupot, wie bowiem, że nie mógł powierzyć opieki nad córką lepszej osobie. Teraz jednak chce wiedzieć, kto za tym stoi. Yukio odpowiada, budząc zdumienie Rosomaka, który nie może uwierzyć, że dwójka socjopatów, jakimi są Omega Red i Deathstrike zechciała połączyć siły. Yuriko zostawiła dla niego wiadomość na plecach Yukio. Jeśli chce zobaczyć Amiko żywą, ma się stawić w hotelu Belaggio w Las Vegas. Logan obiecuje przyjaciółce, że zemści się na porywaczach, ale ona chce od niego innej obietnicy: Deathstrike złamała jej kręgosłup i prawdopodobnie na zawsze pozostanie przykuta do łóżka. Nie chcąc żyć w ten sposób, kobieta prosi przyjaciela, by skrócił jej cierpienia. Wolverine nie chce, by żądała od niego takich rzeczy, jednak Yukio argumentuje, iż jeśli nie on, jest niezliczona ilość takich, którzy nie będą mieli z tym problemu. Obiecując to przemyśleć, Logan wychodzi.


Kwatera główna Weapon X. Agent Kane wykrywa w końcu, kto ukradł kody dostępu Dyrektora - Sabretooth. Jego przełożony jest zaskoczony, że ktoś, kogo uważał za prymitywnego psychopatę, zdołał dokonać tak precyzyjnego włamania do sieci. Okazuje się, że to jeszcze nie wszystko. Creed przejął część funduszy programu oraz skopiował jego bazę danych, w tym supertajne pliki o kryptonimie "Akta Logana". Kane pyta Dyrektora, czym dokładnie są te pliki, ale stojący obok Jackson radzi mu nie zadawać więcej tego pytania. Brent zarzuca Dyrektorowi, iż z jego winy doszło do katastrofy. Ostrzegał go przed Creedem wielokrotnie, ale jego przełożony nie słuchał. Zarzuty Jacksona wywołują wściekłość jego przełożonego i Dyrektor uderza go w twarz.


Wolverine ląduje Blackbirdem na ulicy przed hotelem Belaggio i nerwowo odpycha portiera, któremu się to nie podoba. W holu nie ma śladu po jego wrogach a pozbawiony swoich mocy [ostatni numer - Christoff] nie jest w stanie ich wyczuć. Znienacka macka Omegi Red oplata jego szyję i Rosjanin wybija nim okno. Po drugiej stronie Logan łapie zwój i w rewanżu rzuca Arkadym. Ten moment wykorzystuje Lady Deathstrike i tnie Rosomaka w brzuch. Leżąc na ziemi, Wolverine chwyta przewróconą kolumnę i przy jej pomocy odrzuca Yuriko do tyłu. Ze śmiechem pokazuje wrogom pożyczony od Guardiana kombinezon, który wobec braku czynnika gojącego służy mu za zbroję. Tymczasem Omega zaczyna rozpylać swoje zarodniki i Logan już czuje mdłości. Wiedząc, że nie ma szans, wyrywa się atakującej go Deathstrike i ucieka hotelowym korytarzem.


Weapon X. Wściekły Jackson chce oddać Dyrektorowi, ale powstrzymuje go Kane. Przełożony każe mu puścić Brenta i ten natychmiast przymierza się do ciosu. Ku swemu zdumieniu nie może uderzyć. Dyrektor nie ma takich problemów i nokautuje krnąbrnego agenta krzesłem. Szyderczo oznajmia, że zapomniał mu powiedzieć, iż podczas ostatnich badań wszczepiono mu implant nie pozwalający na atak na wyższego stopniem [podobne implatnty mają wszyscy agenci Weapon X - Chris]. Teraz Jackson zostaje czasowo zawieszony za niesubordynację, a Dyrektor każe Kane'owi przygotować drużynę do pościgu za Sabretoothem. Tu spotyka go kolejny zawód - Creed przy pomocy Yuriko zablokował projektowi dostęp do teleporterów. Na szczęście cybernetyczne wyposażenie Garrisona jest lepsze od tego, którego użyła Deathstrike do włamania do sieci projektu. Kane będzie w stanie ich namierzyć, gdy tylko dokonają kolejnej teleportacji.


Las Vegas. Dwójka morderców gubi trop Logana w sali cyrkowej. Ukryty w cieniu Wolverine nagle odpycha Omegę i zrywa Yuriko maskę gazową. Deathstrike odpada z walki, powalona spazmem kaszlu, a Rosomak wysuwa pazury. Bez czynnika gojącego sprawia mu to ogromny ból i powoduje krwawienie, ale ma w końcu broń przeciw Arkademu. Niestety, ludzie oglądający przedstawienie zaczynają już odczuwać skutki zarodników Rosowicza. Wolverine wpada na genialny pomysł - wyrywa magikowi dymiący kapelusz i kieruje strumień płonącego gazu na Omegę. Zarodniki są łatwopalne i po chwili Rosjanin zwija się w ognistej chmurze. Wykorzystując sposobność, Logan wspina się po linie w kierunku sufitu. Yuriko wraca do siebie i podąża za nim. Jeden z jej szponów przebija stopę Rosomaka, ale ten w porę odcina sznur i kobieta spada. Logan wdrapuje się na górne rusztowanie i przedziera się przez sufit na wyższe piętro. Tam przystaje na moment, gdyż rany na rękach i stopie bardzo mu doskwierają i nie ma siły by się podnieść. Tak zastaje go Arkady, który zdążył wjechać tu windą. Rosjanin chwyta nie stawiającego oporu wroga i wyrzuca go przez okno. Logan wpada do hotelowego basenu. Tu dwójka morderców dopada go ostateczne. Wolverine traci przytomność.


Rosomak budzi się w hotelowym pokoju, trzymany przez Omegę i Yuriko. Przed nim na kanapie siedzi uśmiechnięty Sabretooth, trzymając pazur przy szyi Amiko...

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #174

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.