Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #175

Wolverine vol. 2 #175

Wolverine vol. 2 #175

"The Logan Files" - part 3

Postacie
Cytat

Wolverine: "You motherless piece o'..."
Sabretooth zadaje mu trzy potężne ciosy: "That's cause ya brought my mother into this."

Streszczenie

Hotel Belaggio w Las Vegas. Sabretooth, Omega Red i Lady Deathstrike świętują zwycięstwo nad swoim największym wrogiem. Mutant znany jako Wolverine leży u ich stóp, a jego życie, oraz życie jego przybranej córki Amiko jest zdane na ich łaskę. Creed z uśmiechem gładzi dziewczynkę po głowie, śmiejąc się, że tatuś w końcu przybył jej na ratunek. Rozwścieczony Wolverine skacze na niego, ale powstrzymuje go Omega Red, który rozbija mu na głowie butelkę szampana. Następnie Rosjanin owija go swoimi zwojami karbonium, aby nie mógł dłużej stawiać oporu. Sabretooth oznajmia, że właśnie rozpoczął nowy okres swego życia - ostatecznie zerwał współpracę z Weapon X, przejmując ich konta bankowe i kontrolę nad technologią i zamierza to wykorzystać, aby stać się wielkim graczem. Jego najcenniejszą zdobyczą jest skopiowana baza danych Projektu X - informacje o praktycznie każdym mutancie na planecie. Victor do tej pory zastanawia się, jak wykorzystać tą wiedzę, teraz jednak cieszy go, iż Logan jest z nim, by mogli razem świętować sukces. Jego radość przerywa Omega Red, który żąda podziału przejętych pieniędzy Weapon X. Creed denerwuje się; oznajmia Arkademu, że tak naprawdę potrzebował tylko elektronicznych umiejętności Lady Deathstrike, a on był jedynie dodatkiem, więc powinien być szczęśliwy, że może zemścić się na Loganie. Rosowicz nie ma ochoty przystać na takie warunki, ale mężczyzn rozdziela Yuriko. Kobiecie nie podoba się ta dziecinna kłótnia, choć podziela pogląd Omegi, że należy im się działka z zysków. W czasie tej rozmowy Wolverine doczołguje się do Amiko i przecina jej więzy. Tymczasem Creed zapewnia najemników, że się z nimi podzieli, po czym znienacka uderza ich głowami do siebie. Wykorzystując oszołomienie niedawnych partnerów skacze w kierunku więźniów i teleportuje całą trójkę w nieznane. Omega Red wyje z wściekłości.


Wolverine budzi się, leżąc na zmarzniętej ziemi w opadłym z liści lesie. Stojący nad nim Creed oznajmia z uśmiechem, że od początku planował to rozwiązać pojedynkiem jeden na jednego. W odpowiedzi obolały Logan wysuwa pazury, jednak Sabretooth ma inne plany. Oznajmia mu, że mogą rozstrzygnąć sprawę teraz, ale daje też Wolverine'owi inną szansę: Amiko jest ukryta gdzieś w okolicy. Jeśli Logan znajdzie ją, zanim Victor go dopadnie, oboje będą mogli odejść. Dodatkowo, Creed wręczy mu prezent - Akta Logana, dane o jego przeszłości sprzed Eksperymentu X. Wiedząc, że bez czynnika gojącego i wyczulonych zmysłów nie ma szans w bezpośrednim pojedynku, Wolverine rusza w las, słysząc szyderczy śmiech Sabretootha, który zgodnie z obietnicą daje mu czas na ukrycie się.


Kwatera główna Weapon X. Garrison Kane właśnie kończy namierzanie lokacji Creeda po jego ostatniej teleportacji. Dyrektor wydaje rozkaz przygotowania transportowców. Po chwili Kane przedstawia mu dokładne miejsce pobytu uciekiniera - pustkowie w północno-zachodniej Kanadzie. Ku jego zdziwieniu Dyrektor natychmiast rozpoznaje ten obszar.


Kanada. Tygrys i Rosomak polują na siebie już od kilku godzin. Obaj znają się tak dobrze, że żaden nie może dopaść drugiego. Jednak Logan wie, że Creed jest zbyt pewny siebie. Wiedząc, że jego przeciwnik jest osłabiony, niecierpliwi się, chce to zakończyć zbyt szybko i tym samym staje się nieuważny. Teraz stoi pod drzewem, na którym ukrył się Wolverine, nie zauważając go. Logan wykorzystuje sytuację i skacze, wysuwając pazury. Zaskoczony Victor nie jest w stanie uniknąć ciosu, który rozcina mu plecy. W odpowiedzi rzuca przeciwnika na drzewo, śmiejąc się z rany, która błyskawicznie się goi. Podbiega do Logana, który próbuje go kopnąć. Creed chwyta jego nogę i wbija pazury w zranioną już wcześniej stopę [przez Lady Deathstrike w ostatnim numerze - Chris]. Logan wyje z bólu a Sabretooth powiększa go jeszcze, orając szponami po łydce, po czym zostawia go, spoglądając z góry na jego cierpienie. Niespodziewanie Logan precyzyjnie kopie go drugą nogą w brzuch i Creed wpada do zamaskowanego wilczego dołu, nabijając się na pale. Gdy z trudem wydostaje się z pułapki, nie zastaje już Wolverine'a. Jednak jego krwawy ślad jest znakomitym tropem.


Logan kulejąc przekrada się do skraju lasu. Tu napotyka ruiny, ze względu na które Sabretooth sprowadził ich tutaj - ruiny oryginalnej bazy Weapon X, w której zmieniono go w maszynę do zabijania. W środku, szukając Amiko i czegoś, co wspomogłoby jego zranioną nogę, Wolverine znajduje szczątki zbiornika, w którym poddano go procesowi wszczepiania adamantium, co przywołuje przykre wspomnienia. Jego rozmyślania przerywa Creed, wskakując przez okno. Szablozębny zaczyna dusić Logana, ale ten znajduje pod ręką nożyk chirurgiczny i wbija go przeciwnikowi w oko. Zostawiając Creeda wyjącego z bólu, niszczy starą instalację gazową i ucieka korytarzem, zostawiając za sobą płomienie.


Drużyna Weapon X z Dyrektorem i Kane'm na czele wchodzi do zrujnowanego kompleksu. Widok miejsca, gdzie został oszpecony wywołuje w kierowniku Projektu X napływ koszmarnych wspomnień. Kane pyta go, czy wszystko w porządku, ale przełożony każe mu zająć się swoimi obowiązkami.


Wolverine dociera do niedziałającego rdzenia reaktora kompleksu. Podejrzewa, że tutaj Creed ukrył Amiko i dysk z Aktami Logana. Rzeczywiście, na dnie paleniska odnajduje pudełko z napisem "Logan Files". Obok leży nieruchoma Amiko. Ku jego przerażeniu dziewczyna nie oddycha. Dobiega go głos Creeda, siedzącego na zaimprowizowanym tronie. Victor oznajmia mu, że mówił tylko, że będzie mógł odnaleźć córkę, nie w jakim stanie ona będzie. Na przekleństwo Wolverine'a odpowiada trzema potężnymi ciosami. Stan Amiko to nie jedyna przykra niespodzianka. Creed otwiera pudełko z Aktami Logana i pokazuje mu, co ono zawiera. Absolutnie nic.


Drużyna Weapon X szybko podąża do sali reaktora. Kane stwierdza, że sygnał Logana jest coraz słabszy. Dyrektor kontaktuje się z bazą i rozkazuje odpalić działo pozbawiające mocy. Celem jest Sabretooth. Obsługa działa informuje go, że kolejny strzał może zabić wyczerpanego poprzednim użyciem Leecha. Również Kane perswaduje szefowi, że utrata zdolności tego młodego mutanta będzie wielką stratą. Dyrektor z wściekłością rzuca się na Garrisona. Nie ma zamiaru pozwolić, aby Creed pozbawił go możliwości zemsty na Wolverinie. Wydaje bezwzględny rozkaz odpalenia działa. W bazie Weapon X rozlega się krzyk Leecha.


Dno czeluści. Sabretooth wyjaśnia Loganowi, że program Weapon X nigdy nie ukradł jego wspomnień. Choć Wolverine nie chce w to uwierzyć, za zanikami pamięci stał czynnik gojący, który po prostu wymazywał wspomnienia, z którymi jego umysł nie mógł sobie poradzić. Jednak tę wiedzę Logan zabierze ze sobą do grobu. Creed wbija mu rękę w klatkę piersiową. Rosomak w rewanżu dźga go w brzuch. Sabretooth zaczyna się śmiać, ale śmiech zamiera mu na ustach, kiedy jego rana nie goi się. Właśnie dosięgł go strzał z działa. Logan z trudem wbija mu pazury w brodę. Wiedząc, że umiera, chce zabrać Victora ze sobą. Przerywa mu głos Dyrektora. Obliźniony człowiek każe mu zostawić Sabretootha im. Jednocześnie radzi nie wierzyć temu, co mówił o Aktach Logana. Creed wykorzystuje ten moment i ostatkiem sił teleportuje się. Wolverine zwraca się do ludzi Weapon X, mówiąc im, że na nich kolej, po czym pada na ziemię. Po chwili lekarz stwierdza jego zgon..."The Vow"

Japonia. Dom Matsuo Tsuyaraby. Pięć minut przed północą. Matsuo pisze testament, gdyż tej nocy zamierza umrzeć. Wspomina, jak w swej arogancji spowodował śmierć Mariko Yashidy, kobiety człowieka, który był i jest jego śmiertelnym wrogiem - Wolverine'a. Przy ciele ukochanej Logan ślubował co roku zabierać jej mordercy jedną część ciała. Jeszcze tej samej nocy przybył do jego biura, z łatwością przedarł się przez ochronę i odciął mu lewą rękę. W następnym roku Matsuo lepiej przygotował się na spotkanie. Jego dom otaczał oddział ninja ze sławnego klanu Hand. Był tak pewny zwycięstwa, że nawet nie obserwował bitwy. Gdy o północy wyjrzał przez okno, ujrzał jedynie stosy trupów. Tej nocy Rosomak zabrał mu prawe ucho. Minął następny rok. Matsuo zamknął się w doskonale bronionym budynku - detektory ruchu, lasery, snajperzy. O północy uśmiechnął się na myśl, że się udało. Wtedy blat jego biurka przebiła wyposażona w pazury dłoń i odcięła mu nos. Przez kolejny rok przygotowywał się do pojedynku. Ćwiczył sztuki walki, wyposażył się w cybernetyczne kończyny. Jedyne co osiągnął, to wściekłość Wolverine'a. Zabrał mu woreczek żółciowy. Kiedyś uważał go za człowieka, ale człowieka można zatrzymać. Logan jest demonem. W tym roku będzie inaczej. Matsuo poprosi bestię, by zlitowała się nad nim i pozwoliła mu popełnić rytualne samobójstwo, by mógł ocalić resztki honoru.


Zegar wybija północ. Matsuo nie może uwierzyć, że mściciel nie przyszedł. Nie rozumie, co mogło go zmusić do złamania ślubu. W innym miejscu ciało Logana jest wkładane do plastikowego worka.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #175

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.