Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #172

Wolverine vol. 2 #172

Wolverine vol. 2 #172

"Stay Alive" - part 3

Postacie
Cytat

Puck (członek Alpha Flight, jeszcze niższy niż Logan): "Relax shorty, I've got ya."
Wolverine: "Shorty?"

Streszczenie

Mroźne pustkowia północnej Kanady. Drużyna Alpha Flight właśnie przeszkodziła stworowi, którego wzięła za Wendigo w zabiciu Wolverine'a. Teraz zespół jest zdumiony, gdyż ta zwykle bezmyślna bestia przemawia do nich ociekającym nienawiścią głosem. Snowbird wyczuwa, że pod postacią Wendigo kryje się potęga, której czoła stawiali już jej przodkowie. Mauvais wyśmiewa ją, stwierdzając, że dawni mieszkańcy Kanady byli jedynie pionkami w rękach jego prawdziwych wrogów - Bogów Północy. Na komendę Guardiana Alpha Flight rusza do ataku. Mauvais rzuca w nich żywym pociskiem - Wolverine'm, ale łapie go Puck i przekazuje Shamanowi. Podczas gdy pozostali walczą z potwornym magiem, dochodzący do siebie Logan pyta Mike'a, jak tu dotarli. Okazuje się, że kierowali się przeczuciem Snowbird, ale głównie drogę wskazała im transmisja telewizyjna. Wolverine czuje, że jakaś wyższa siła przywołała ich tutaj. Prawdopodobnie Bogowie Północy chroniący Kanadę wpłynęli na nich, gdyż od osobistej interwencji powstrzymuje ich wytworzona przez czarownika kolumna energii. Sposobem na pokonanie Mauvais jest więc jej zniszczenie.


Tymczasem walka trwa. Mauvais właśnie powalił Sasquatcha i zamierza go zagryźć, kiedy na ratunek nadlatuje Aurora. Niestety, mag chwyta ją i po spojrzeniu w umysł, uwalnia na powrót jej schizofreniczną osobowość. Choć strzał Guardiana uwalnia ją, Jeanne Marie odpada z walki, powalona przez własną niepewność.


Przy kolumnie Shaman zagrzebuje w śniegu gałązkę. Dzięki magii powoduje, że roślina zaczyna oplatać wir energii, osłabiając go i powoli wchłaniając. Wykorzystując swą moc przybierania postaci każdego występującego w Kanadzie zwierzęcia, Snowbird zmienia się w Wendigo. Niestety, Mauvais jest dużo silniejszy od niej i szybko ją powala. Nagle czarownik zauważa, co robią Wolverine i Shaman. Strzelając wiązką energii podpala magicznie wytworzoną roślinę i kolumna energii staje się jeszcze potężniejsza. Wskutek całkowitego zerwania połączenia ze światem bogów, Snowbird traci moc i wraca do ludzkiej postaci. Mauvais ma zamiar szybko zakończyć walkę, więc przywołuje sobie pomocników. Nie dość, że przywraca do życia zabitego Wendigo, to jeszcze tworzy stado potworów z indiańskich legend, które atakują drużynę. Podczas, gdy Alpha Flight odpiera atak, mag jeszcze wzmacnia kolumnę, zbliżając się do ostatecznego zablokowania połączenia z krainą bogów. Logan w porę dostrzega zagrożenie i rusza na Mauvais. Podczas, gdy Sasquatch i Puck odpierają ataki potworów, Shaman przy pomocy magicznej strzały uwalnia Snowbird z łap wskrzeszonego Wendigo i razem z Guardianem uderzają całą mocą w kolumnę. Czarnoksiężnik, który właśnie kończy rozprawę z Rosomakiem zauważa to i biegnie w ich kierunku, ale Logan przyszpila jego ogon do ziemi.


Podczas, gdy Sasquatch z trudem odpiera ataki bestii, Puck usiłuje doprowadzić do porządku Aurorę. Uświadamiając jej, że jej ukochany Walter (Sasquatch) jest w opałach, w końcu wyciąga ją z depresji i Jeanne Marie rusza do ataku.


Mauvais chce wykończyć spowalniającego go Logana, ale odkrywa, że wzmocnienie kolumny i przywołanie potworów wyczerpało jego zasób mocy. Jest już tak osłabiony, że bestie znikają, a uwolnienie się od Wolverine'a tylko przy użyciu siły fizycznej nie jest wcale takie proste. Na domiar złego Rosomakowi na pomoc przybywają Puck i Sasquatch. Podczas, gdy Aurora, z ogromną prędkością latając wokół kolumny, tworzy wir powietrzny, Wolverine wpada na pomysł, jak ostatecznie zniszczyć dzieło maga. Wykonując przy pomocy Sasquatcha swój "fastball special", wbija pazury w wir i energia rozprasza się jednym wielkim wybuchem. Mauvais wchłania ją z powrotem, ale jest za późno. Bogowie Północy przybyli. Mag strzela w nich zebraną przed chwilą mocą, ale jest zbyt słaby. Najmocniejszy z Potęg - Nelvanna absorbuje jego energię i oddaje mu ją. Za magiem otwiera się portal - droga do jego nowego więzienia - i zaczyna go wciągać. Mauvais nie poddaje się. Aby uzyskać więcej mocy, zaczyna pożerać własne mięso. Aby go powstrzymać, Logan wbija w niego głęboko swoje pazury. To skutkuje, mag poddaje się, jednak chwyta Rosomaka, zamierzając pociągnąć go za sobą. Tuż przed wpadnięciem w portal zapuszcza jeszcze sondę w jego przyszłość i odpycha go, rzucając na pożegnanie, że to, co zobaczył jest gorsze od wszystkiego, co może się czaić po drugiej stronie. Po przejściu przez portal z przerażeniem staje naprzeciw czterech Wielkich Bestii, które właśnie zyskały nową zabawkę.


W Kanadzie bogowie dziękują Loganowi i Alpha Flight za pomoc po czym odchodzą do swojej krainy. Wolverine pyta Shamana, czy może zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, o czym mówił Mauvais. Niestety, prekognicja nie jest mocną stroną Mike'a. Guardian pociesza przyjaciela, sugerując, że mag po prostu chciał go przestraszyć. Jednak Logan nie jest do końca przekonany.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #172

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.