Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #165

Wolverine vol. 2 #165

Wolverine vol. 2 #165

"The Hunted" - part 4

Postacie
Cytat

Mauvais: "I must say, in all my years I 'ave never come across flesh so invigorating. And belive me, coming from one, whose mystical powers are derived from the consumption of 'uman meat, that is a great compliment, indeed."
Wolverine: "Yeah, thanks. But how's about we take a few chunks outta you fer a change?"

Streszczenie

Rezydencją Dra Strange w Nowym Jorku wstrząsa krzyk. Pomocnik czarownika - Wong wbiega do jego pokoju i zastaje swego pana na podłodze. Strange powoli dochodzi do siebie i wyjaśnia słudze, że wyczuł przebudzenie złej magicznej siły o takiej potędze, że nawet on może mieć problemy z jej pokonaniem. Choć nie ma on o tym pojęcia, źródło niepokoju doktora znajduje się w katakumbach pod więzieniem dla superistot znanym jako Klatka. Tutaj szef straży Caleb Tillis i jeden z jego podwładnych przyglądają się zastygłemu w nieruchomej pozycji czarnoksiężnikowi, który został tu magicznie uwięziony kilkaset lat temu. Dwójka strażników to jedyni ludzie na Ziemi, którzy wiedzą o jego istnieniu, a teraz zamierzają go użyć do zlikwidowania Wolverine'a. Kompan Caleba zastanawia się, jak obudzą prastarego więźnia i otrzymuje odpowiedź - gdy tylko go dotyka, czarnoksiężnik ożywa i chwyta go za gardło.


Wolverine leży na dnie Dziury, rozmyślając nad ostatnimi wydarzeniami, gdy słyszy z góry szept. To Peepers, jeden z jego nielicznych przyjaciół w Klatce przemycił mu właśnie posiłek. Ma też złe wieści - Beast został raniony i leży w więziennym szpitalu. Logan wie, że ten, kto go zaatakował, będzie chciał dokończyć robotę, prosi więc Peepersa, aby czuwał nad rannym towarzyszem. Ten z chęcią się zgadza i odchodzi, zostawiając Wolverine'a pełnego obaw.


McCoy zwija się z bólu na szpitalnym łóżku. Pilnujący drzwi strażnicy dziwią się, że dyrektor nie pozwolił nawet opatrzyć jego rany, każąc mu się męczyć przez całą noc. W dodatku Tillis wydał rozkaz, aby przepuścili więźniów, jeśli będą chcieli go wykończyć. Właśnie jeden z członków gangu Czaszek zmierza do sali. Strażnicy pozwalają mu przejść.


W katakumbach Tillis celuje w czarnoksiężnika z pistoletu, każąc mu puścić towarzysza. Mag łamaną angielszczyzną odpowiada, że najpierw chce się dowiedzieć, dlaczego go obudzili. Caleb wyjaśnia mu, że chcą, aby zabił dla nich człowieka znanego jako Wolverine. W zamian oferuje wolność. Francuz zgadza się i prosi o wypowiedzenie słów "uwalniamy cię", co przełamuje więżący go czar. Teraz jego kolej na wypełnienie swojej części umowy.


Gdzieś indziej Nick Fury spotyka się z Shiver Manem. Nabrał wątpliwości co do lojalności agenta Jacksona i prosi swojego przyjaciela, aby to sprawdził.


W Dziurze Logan zastanawia się nad tym, na ile jest ciągle zależny od "programowania" Apocalypse'a, kiedy ktoś zrzuca mu notkę. To ponownie tajemniczy przyjaciel, który odpowiada na jego pytanie - za ostatnimi wydarzeniami nie stoi Apocalypse, tylko inni ludzie z przeszłości Wolverine'a. Zanim może się on nad tym zastanowić, spada na niego strumień cieczy. To Tillis oblał go wodą z dodatkiem środków odurzających. Logan traci przytomność.


Do wyspy, na której znajduje się Klatka szybko zbliża się motorówka pełna żołnierzy. Za pomocą swego sprzętu przechodzą przez ochronne pole siłowe i lądują. Desant zbliża się do wejścia do więzienia, odbierając ostatnie rozkazy.


W sali szpitalnej Czaszka zamierza właśnie wbić nóż w serce nieprzytomnego Beasta, kiedy przewraca go Peepers. Mały mutant podnosi z ziemi ostrze i każe bandziorowi się odsunąć. Ten jednak zbliża się do trzęsącego się ze strachu intruza.


Komandosi przeszukują więzienie, nie znajdując na razie swojego celu. Eliminują jedynie dwóch strażników, którzy ich zauważyli.


Logan odzyskuje przytomność przywiązany do krzesła, kiedy długie paznokcie zdeformowanego maga rozcinają mu policzek. Jego kat z rozkoszą smakuje ludzką krew i przedstawia się jako Mauvais [po francusku "Zły" - Christoff]. Podczas gdy Francuz kontynuuje tortury, Caleb i jego kompan obserwują wszystko przez dziurę w ścianie. Nie mają zamiaru dotrzymać umowy i chcą zastrzelić Mauvais, gdy tylko ten wykona zadanie. Nie wiedzą, że mag jest świadomy ich zdrady i również nie chce dotrzymać umowy, o czym oznajmia Loganowi, gryząc go następnie w pierś.


W szpitalu Czaszka prosi Peepersa, by grzecznie oddał mu nóż, a on zabije go szybko i bezboleśnie. Na jego nieszczęście maluch ma już dość bycia poniżanym i nagle rzuca się na bandziora, dźgając go w brzuch bez opamiętania. W końcu powstrzymuje go Beast, który właśnie odzyskał przytomność. Nagle McCoy słyszy głos starego znajomego, którego nigdy by się tu nie spodziewał...


Mauvais oznajmia Loganowi, że jeszcze nigdy nie jadł ludzkiego mięsa, które byłoby tak pożywne, a jako że pożerał ludzi wielokrotnie aby wzmocnić swoją moc, jest to wartościowy komplement. Teraz jednak mag wyczuwa, że zbliżają się inni agresorzy. Ponieważ jest wciąż zbyt słaby by z nimi walczyć, zjada jeszcze jedno z oczu Wolverine'a i znika. Tillis i jego kompan wbiegają wściekli do lochu, zdając sobie sprawę, że dali się oszukać. Caleb nie widzi innego wyboru, jak samemu wykończyć Logana. Wolverine nie wygląda na przestraszonego, grozi swemu oprawcy, że jeszcze zemści się na nim za to, co zrobił Hankowi. Tillis nie słucha pustych gróźb, tylko przykłada lufę do głowy więźnia, jednak zanim jest w stanie wystrzelić, czyjaś pazurzasta dłoń tnie go w plecy. Jego kompan ląduje po chwili na ziemi z podciętym gardłem a Sabretooth wyciąga pomocną dłoń do swego starego "przyjaciela" Logana, każąc mu podążać za sobą, jeśli chce żyć.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #165

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.