Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #162

Wolverine vol. 2 #162

Wolverine vol. 2 #162

"The Hunted" - part 1

Postacie
Cytat

Wolverine: "Looks like somebody wants t' find out what adamantium claws taste like!"
Beast: "Just like chicken, so I'm told."

Streszczenie

Wiadomości BNBC. Trish Tilby donosi o śmierci w Connecticut - 42-letni mężczyzna wpadł do szybu windy; policja uznała to za wypadek. Kolejną wiadomością jest informacja o zaginionym senatorze Drexelu Walshu, który zniknął miesiąc temu. Oglądający to w swojej kryjówce Walsh jest zmuszony sprostować słowa dziennikarki: po pierwsze śmierć mężczyzny nie była przypadkowa. To już szesnasta osoba, która ginie w upozorowanym wypadku w ostatnim czasie. Senator ukrywa się, aby nie zostać kolejną ofiarą. Wszyscy zabici brali wiele lat temu udział w tym samym projekcie co on, a teraz przeszłość powróciła, aby wziąć swoją zapłatę. Jednak Walsh nie ma zamiaru tak łatwo dać się zabić. Jego azyl jest chroniony przez drużynę komandosów, w oknach są kraty i kuloodporne szyby a cała kryjówka jest wyposażona w detektory ruchu. Pokój Drexlera jest otoczony tytanowymi ścianami, więc nic nie ma prawa mu zagrozić. Szef ochrony Smithers po zdaniu raportu pyta Walsha, co jest powodem tego wszystkiego. Ten odpowiada, że cały świat wkrótce się dowie, gdy tylko prasa otrzyma pewną dyskietkę, którą on właśnie przygotowuje do wysłania. Wtedy grożący mu ludzie zostaną zdemaskowani a on będzie wreszcie bezpieczny. Ochroniarz wychodzi a Walsh wykręca numer do Daily Bugle i zdaje sobie sprawę, że linia telefoniczna została zerwana. Szybkie spojrzenie na kamerę ujawnia, że atak się zaczął. Wszędzie leżą martwi strażnicy a do jego pokoju biegnie przerażony Smithers. Na jego nieszczęście senator opuścił już tytanową płytę i może tylko słuchać jego błagań i przedśmiertnego krzyku. Na szczęście on jest bezpieczny za metalową powłoką. ... albo i nie. Ku jego przerażeniu napastnik rozdziera barierę jakby to był papier i wdziera się do pokoju, okazując się być obryzganym posoką... Wolverine'm! Drżąc ze strachu Walsh strzela do intruza, ale Logan tylko się śmieje. Z nienaturalnym rechotem rzuca się na senatora i masakruje go swoimi pazurami. Po zakończeniu sprawy niszczy dyskietkę, po czym...


Budzi się we własnym łóżku. To kolejny z serii koszmarów, które prześladują go w ostatnich tygodniach. Nie mogąc spać, Logan wsiada do swojego Jeepa i rusza na nocną przejażdżkę. Podejrzewa, że jego sny mają związek z okresem, kiedy był Jeźdźcem Apokalipsy; być może Mroczny Lord wciąż ma na niego jakiś wpływ. Rozmyślania przerywa mu łomot, zupełnie jakby ktoś wskoczył na dach. Przygotowany do walki Wolverine wyskakuje z samochodu, tylko po to, by natknąć się na swojego przyjaciela z X-Men - Beasta. Hank jest zaniepokojony jego ostatnimi koszmarami i chce mu pomóc, jednak Logan nie ma ochoty na zwierzenia. Ku jego zdumieniu, McCoy nie ustępuje, grożąc, że spuści mu lanie, jeśli nie będzie współpracował. Logan wybucha śmiechem, ale szybko przestaje, kiedy pięść Hanka ląduje na jego twarzy. Zaczyna się bójka, w trakcie której McCoy jeszcze bardziej prowokuje Rosomaka. W końcu ten traci kontrolę i tnie przyjaciela w brzuch swoimi pazurami. To przywraca mu rozsądek, nachyla się nad Beastem i pyta, czy nic mu nie jest. Ten na szczęście jest w dobrym stanie, ale w rewanżu funduje przyjacielowi alley-oopa. Uspokojony Logan zgadza się porozmawiać o swoim problemie, jednak najpierw odwdzięcza się Hankowi również go przewracając.


W innym miejscu pacjent Victor Creed właśnie jest poddawany procesowi wszczepiania adamantium. Tajemniczy ludzie, obserwujący operację są bardzo zadowoleni i liczą, że ich agent będzie gotowy na czas.


W barze Logan opowiada ukrytemu pod induktorem obrazu McCoyowi o swoich podejrzeniach w stosunku do koszmarów. Beast obiecuje poddać go badaniom gdy tylko wrócą do Instytutu. Ich rozmowę przerywa ważny komunikat w telewizji. Zaginiony senator Walsh został znaleziony martwy. Jak wyraźnie pokazuje film, zarejestrowany przez kamery ochrony, jego zabójcą jest Wolverine.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #162

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.