Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #169

Wolverine vol. 2 #169

Wolverine vol. 2 #169

"Bloodsport" - part 3

Postacie
Cytat

Viper: "If it takes me 'til the end of time, I will see you dead for this! Do you hear me? Dead!"
Wolverine: "Best get in line now, darlin', cuz it's a long one."

Streszczenie

Wolverine wspomina czasy, kiedy w dalekiej Japonii był uczniem lorda Oguna. Było to jeszcze przed tym, kiedy jego natura bestii wypłynęła na wierzch. Szczególnie zapadła mu w pamięć jedna noc, kiedy oddział ninja uderzył na posiadłość jego sensei. Napastnikom przewodził lord Ugama Hana, jeden z najpotężniejszych przestępców Kraju Kwitnącej Wiśni, pałający żadzą zemsty na Ogunie. Kiedy wojownicy otoczyli dwóch samurajów, Logan chciał ruszyć do walki w obronie swego sensei, lecz ten go powstrzymał. "Ten dług krwi" - powiedział - "muszę spłacić sam." Stał więc Wolverine z tyłu, obserwując jak Ogun przedziera się przez ninja jak burza, z łatwością unikając ich ciosów i zabijając jednego po drugim. W końcu stanął przed samym Haną, jednak zamiast walczyć, rzucił miecz i zaproponował wrogowi, aby go zabił, jeśli ma dość odwagi. Ugama bez wahania wbił swoje ostrze w brzuch Oguna. Cios powinien był go uśmiercić, ale zamiast paść, samuraj zrobił coś, co Logan zapamiętał na zawsze - roześmiał się. Hana był równie przerażony jak on, odwrócił się, wzywając swoich bogów i rzucił do ucieczki, ale nie zdążył. Ogun bez cienia bólu wyciągnął ostrze ze swojego brzucha i sprawnym cięciem odrąbał wrogowi głowę. Mistrz i uczeń stali przez kilka chwil nad ciałem Hany. W końcu Logan odważył się zapytać mistrza, czy jest cały. Ogun spojrzał z uśmiechem na swoją ranę i oświadczył: "To nic więcej jak stan umysłu, zresztą tak samo jak śmierć." Jego uśmiech wyraźnie pokazywał, jak jego byt oddalony był od ludzkiej koncepcji pojmowania a jego słowa głosiły, jak bardzo kpi sobie ze śmierci. Wtedy Logan wziął to za przechwałki, lecz nigdy nie zdołał wytłumaczyć tego, co widział, tak jak nie umie wytłumaczyć tego, co dzieje się teraz - Ogun powrócił. Wolverine widział go umierającego już wiele razy, i za każdym razem ta dziwna istota wracała. Teraz, okupując ciała śmiertelników sieje zamęt w Mardipoorze, co zmusiło Logana do połączenia sił ze swoją znienawidzoną żoną Viper, by powstrzymać dawnego mistrza.


Oboje przemierzają ciemne uliczki metropolii, poszukując demona. Logan przypomina księżniczce, że nie zaakceptuje zabijania niewinnych ludzi, których Ogun opętał. Przypomina jej też o warunku, pod którym zgodził się jej pomóc. Przeszukując miasto w końcu trafiają na wywołaną przez Oguna rozróbę w barze i Wolverine rozpoznaje mistrza w postaci młodego człowieka z czerwonymi oczami. Ogun ucieka, prowokując dwójkę do pościgu. Gubią jego ślad w dzielnicy portowej, gdy nagle Rosomaka atakuje handlarka rybami, do której Ogun właśnie "przeskoczył". Viper ma zamiar ją zastrzelić, ale Logan odpycha pistolet. Handlarka wykorzystuje ten moment i rzuca się na niego z nożem i tasakiem, jednak kopniak Żmii powstrzymuje ją. Logan uderza starą w głowę i otrzymuje z tyłu cios pałką. To Ogun przeskoczył do kolejnego ciała. Jednak Viper szybko powala nowego napastnika i duch umyka, przeskakując błyskawicznie od ciała do ciała przypadkowych przechodniów. Viper zaczyna do nich strzeać, ale cios Logana przywołuje ją do porządku. Tymczasem Ogun, ciągle zmieniając ciała, opowiada, jak znalazł niedawno żywiciela, który był godny nosić jego ducha - zabójca znany jak Mr X był wspaniałym wojownikiem, posiadającym zdolność przewidywania ruchów przeciwnika. Jednak jego telepatia pozwoliła mu w końcu wygnać Oguna ze swego umysłu. Duch nie miał innego wyjścia niż opętać jego ochroniarza Bloka. Podczas turnieju Bloodsport ponownie zmienił żywiciela na jednego z ludzi Viper [ostatni numer - Chris], i przygotował się do kolejnego spotkania ze swoim uczniem. Przeskakując pomiędzy ciałami, Ogun każe Loganowi przyjść w nocy do doków, gdzie zakończą swój pojedynek.


Północ, doki. Wolverine jest zadowolony, że jego mistrz chce rozstrzygnąć pojedynek w tym bezludnym miejscu, gdzie nie ucierpią niewinni. Ku swemu zaskoczeniu zastaje tu Viper, pomimo, że nakazał jej się w to nie mieszać. Wszystko się wyjaśnia, kiedy jego żona się odwraca. Ogun wybrał sobie dobre ciało do pojedynku. Strzelając do zaskoczonego Wolverine'a oznajmia mu, że cała pomoc w trakcie sprawy z Weapon X służyła temu, aby przełamał swoje implanty mózgowe. Bez nich jest równie podatny na opętanie jak zwykli ludzie i może się stać nowym, idealnym ciałem dla swego mistrza. Demon przeskakuje do umysłu Logana, jednak coś jest nie tak. Umysł Wolverine'a jest zbyt pokręcony, horrory, które przeżył są zbyt straszne, by Ogun mógł je znieść, więc powraca do ciała Viper. Tu czuje się bezpieczny, wiedząc, że jego uczeń nie zrani niewinnych by go dopaść. Myli się. Viper nigdy nie była dla jej męża niewinna, więc bez skrupułów dźga ją pazurami w brzuch. Ciężko ranne ciało żywiciela jest dla demona zbyt słabe, nie może opętać Logana a w pobliżu nie ma nikogo innego, więc jego bezcielesna dusza odlatuje z krzykiem i rozpływa się w mroku nocy. Viper prosi Wolverine'a, żeby wezwał lekarza, ale odwołuje zgodę na rozwód, co było warunkiem Logana. Rosomak stwierdza, że nie wezwie pomocy, dopóki nie dostanie czego chce. Wściekła Żmija zgadza się, ale oznajmuje mu, że od tej chwili zyskał kolejnego śmiertelnego wroga.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #169

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.