Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #4

Wolverine vol. 2 #4

Wolverine vol. 2 #4

"Bloodsport"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Coy's enforcers show best to choose direction over valor. Harder you hit, better Roughouse likes it."
Jessica Drew: "Then I should put him in seventh-heaven."

Streszczenie

Madripoor, Lowtown. Wąską uliczką wśród magazynów nadbrzerza biegnie tłusty, elegancko odziany człowieczek. Jest przerażony. Nagle potyka się i skręca kostkę. W tym samym momencie barak za jego plecami zostaje roztrzaskany i na jego zgliszczach staje wielki jak dąb mężczyzna. Olbrzym śmieje się widząc przerażenie swojej ofiary. Człowieczek jeszcze raz podrywa się do biegu, lecz wpada prosto na drugiego z napastników. Anemiczny partner wielkoluda złowrogo wyciąga rękę w jego stronę. Ciszę nocy przerywa przeraźliwy krzyk mordowanego człowieka.


Nieco później. Policjanci wyciągają z wody ciało zabitego. Rozpoznają w nim Lorda Ranjamaryam - kanclerza księcia Madripoor. Ciało jest blade, jakby wyssano z niego całą krew. Do komisarza policji podchodzi Patch. Tłumaczy, że usłyszał policyjne wezwanie przez radio i przyszedł z ciekawości. Tai pozwala mu obejrzeć zwłoki. Wolverine klęka nad kanclerzem. Wyczuwa na nim zapach dwóch osób. Komisarz przypuszcza, że morderstwo mogło mieć związek z faktem, że kanclerz popierał niejaką Tyger Tiger jako szefową podziemnego światka Madripoor.


Prywatne lotnisko South Seas Skyway. Zabójcy kanclerza składają wizytę właścicielowi. Archibald Corrigan pracuje dla Tyger. Jego goście przedstawiają mu się jako Roughouse i Bloodsport. Próbują "przekonać" go, że rządy tygrysicy się skończyły. Teraz w Madripoor nastał nowy porządek i ich pan oczekuje od niego współpracy. Roughouse z całej siły przyciska Archibalda do ściany, a Bloodsport dotyka otwartą dłonią piersi pilota. Gdy odsuwa rękę na jego skórze widnieje krwawy odcisk. Wampir zapewnia Corrigana, że jeśli nie będzie współpracował, wróci po niego.


Wolverine wkrada się do rezydencji kanclerza. W jego sypialni stoi stolik zastawiony dla dwojga. Na podłodze leży damska chusteczka.


W luksusowym apartamencie w hotelu Sovereign właścicielka chusteczki śpi sobie spokojnie, gdy nagle zostaje dość brutalnie zbudzona. Logan zakrywając jej usta ostrzega, żeby nie próbowała używać na nim swojej mocy. Dziewczyna nazywa się Xian Coy Manh i w przeszłości pod pseudonimem Karma była członkiem The New Mutants. Pokój wynajęty jest na nazwisko Nguyen Ngoc Coy. Logan dowiaduje się, że jest to wuj dziewczyny. Wydaje się jednak, że Xian nie wie nic o śmierci kanclerza. Wolverine wychodzi mówiąc, by zastanowiła się, czy chce stać po stronie zła.


Następny dzień. Po największym bazarze w Lowtown przechadzają się Jessica Drew i Lindsay McCabe. W pewnym momencie podchodzi do nich wielki rudowłosy mężczyzna i zaczyna je dość obcesowo podrywać. Jego anemiczny towarzysz nakazuje mu je zostawić. Nie przyszli tu, by się bawić. Roughouse wzdycha ciężko i odchodzi za partnerem. Parę chwil później w alejkę wtacza się zakrwawiona kobieta wykrzykując, że popełniono morderstwo. Lindsay zajmuje się ranną, podczas gdy Jessica biegnie sprawdzić, skąd kobieta przyszła. Krwawy ślad prowadzi do budynku na obrzeżach bazaru. Tam, w jednym z pomieszczeń Drew znajduje kilkanaście trupów i rozbity sejf. Na ścianie widzi napis: "Tyger is dead". Gdy wraca do swojej przyjaciółki, kobieta która uciekła z budynku, już nie żyje.


Wieczorem Lindsay i Jessica odwiedzają Patcha w jego barze. Dowiadują się, że dom w którym dokonano rzezi był głównym "bankiem" Tyger. Logan opowiada im o Karmie. Dziewczyna posiada umiejętność kontrolowania umysłów. To, co reprezentuje jej wuj jest zaprzeczeniem wszystkiego, w co kiedyś wierzyła. Zdaje się, że została w jakiś sposób zmuszona, by dla niego pracować. Spotkanie przerywa wkroczenie Tyger. Szefowa podziemia mówi, że została wezwana do książęcego pałacu. Prosi Patcha, by jej towarzyszył.


Nieco później rolls Tyger przemierza obskurne uliczki Lowtown. Nagle na jego drodze staje Roughouse. Olbrzym jednym uderzeniem niszczy samochód, po czym rzuca się na Wolverine'a. Mutant próbuje się bronić, jednak nawet jego adamantowe uderzenia nie robią na kolosie wrażenia. W tym samym czasie Bloodsport łapie Tyger i zaczyna wysysać z niej krew. Sytuacja wydaje się beznadziejna, lecz nagle obaj napastnicy zastygają w bezruchu. W uliczce stoi Karma. Błaga, by Patch jak najszybciej uciekał. Roughouse i Bloodsport są bardzo silni i nie utrzyma ich długo w swojej mocy. Wolverine wie, że ma doskonałą okazję, by zabić ich obu, jednak obawia się, że Xian na to nie pozwoli. Bierze więc nieprzytomną Tyger i dziękując młodej mutantce za pomoc, ucieka.


Z powrotem w barze, Logan powierza Tyger opiece Lindsay i Drew. Prosi je, by się z nią ukryły. Jessica nie chce pomagać przestępczyni, jednak Logan mówi, że Tyger w przeciwieństwie do swoich poprzedników nigdy nie zajmowała się narkotykami ani handlem niewolników. Jeśli Coy strąci ją z tronu, te interesy wrócą. To przekonuje panią detektyw. Wolverine zostawia trzy kobiety i idzie odwiedzić Archi'ego Corrigana.


Poranek. Generał Coy je śniadanie ze swoją siostrzenicą, gdy Bloodsport i Roughouse przychodzą ze złymi wieściami. Tyger wciąż żyje. Zniknęła bez śladu. Jej "goryl" Patch poleciał gdzieś z Corriganem. Coy nie jest zadowolony. Jeśli walka o władzę będzie się ciągnąć, książę wycofa swoje poparcie. Generał domyśla się, że Patch prawdopodobnie chce uderzyć na jego plantacje opium. Każe zgotować mu tam gorące przyjęcie.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.