Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #85

Wolverine vol. 2 #85

Wolverine vol. 2 #85

"Final Sanction" - part 1

Postacie
Cytat

Cable: "Y-you came back for me..."
Wolverine: "Dumb move, huh?"

Streszczenie

Jean i Scott przybywają na Muir Island. Jean nie może nawiązać kontaktu się z profesorem ani innymi X-Men. W pewnym momencie Blackbird zostaje zaatakowany przez dziwne, technoorganiczne istoty. Samolot ląduje ostro, a para mutantów wydostaje się z niego tuż przed tym, jak zostaje zniszczony przez jednego z napastników. Cyclops strzela do istoty swoim promieniem optycznym, jednak jego przeciwnik bezbłędnie się uchyla. Jean podejrzewa, że to, co ich atakuje potrafi w jakiś sposób czytać w jej myślach dlatego lepiej by Scott nie mówił z wyprzedzeniem o swoich atakach.


Niespodziewanie ponad wyspą pojawia się jeszcze jeden samolot i wyskakuje z niego Wolverine. Przybysz momentalnie zostaje dostrzeżony i zaatakowany. Pazury Logana sieką napastniczkę na kawałki, co jednak nie robi na niej większego wrażenia. Ostatecznie z pomocą przychodzi mu Cyclops i Wolverine ląduje na ziemi.


Wreszcie jest czas na wymianę wiadomości. Jean mówi, że przybyli ze Scottem na Muir Island by zobaczyć się z profesorem. Zostali przez te dziwne istoty kompletnie zaskoczeni. Wolverine wie trochę więcej - Xavier skontaktował się z nim telepatycznie i poinformował o problemie. Prosił Logana o pomoc. Istoty, które trójka X-Men zaczyna nazywać Phalanx wydają się posiadać jakąś formę wspólnej świadomości.


Wewnątrz laboratorium jedna z istot, Larissa, "stapia się" z głównym trzonem by przekazać informacje o sytuacji na wyspie. Znajdujący się tam Lang nie chce dopuścić do scalenia. Boi się, że to odkryje przed Larissą jego myśli. Każe jej się wycofać, tłumacząc, że nie ma teraz dla niej czasu.


Na zewnątrz X-Men biorą krótki oddech, gdy nagle zostają zaatakowani od tyłu. Zanim jednak którekolwiek z nich zdąża zareagować, Phalanx zostaje trafione z działka laserowego. Nieoczekiwanym sojusznikiem okazuje się Cable. Wyjaśnia im, że profesor skontaktował się i z nim. Nate jest najlepiej poinformowany z nich wszystkich. Mówi, że Phalanx to rasa technoorganicznych istot niewiadomego pochodzenia. Chcą zamienić wszystkie żyjące na Ziemi istoty w twory podobne sobie. Przejęły Muir Island, by w tutejszych nowoczesnych laboratoriach zdobyć informacje na temat rasy ludzkiej. Excalibur i Xavier całe szczęście opuścili wyspę na czas.


Czwórka mutantów ustala plan działania. Scott i Logan mają za zadanie zdobyć rdzeń głównego komputera laboratorium zanim Phalanx się do niego dostaną. Jean i Cable postarają się tymczasem telepatycznie rozproszyć ich uwagę.


Larissa odłącza się od "kolektywu" i informuje swoje towarzyszki, że Lang nie dopuścił do połączenia. Jest to podejrzane, bo Lang nie jest pierwotną częścią falangi, lecz jednym ze "przyswojonych" ludzi. Zmartwienie zostaje jednak odsunięte na dalszy plan, gdy nagle w świadomości Phalanx pojawiają się Jean i Cable.


Cyclops i Wolverine wkraczają do zniszczonego laboratorium. Psioniczny atak Cable'a i Jean jest najwyraźniej skuteczny, bo na razie jest tu spokojnie.


Na płaszczyźnie astralnej Phalanx uzyskują dostęp do wspomnień Nate'a i wykorzystują je, by go zaatakować. Jean próbuje nawiązać z nim telepatyczną więź. W końcu udaje jej się to, jednak oboje zostają wypchnięci z powrotem do rzeczywistości. W laboratorium Cyclops uzyskuje wreszcie dostęp do danych i przesyła je wszystkie do Cerebro. Następnie razem z Loganem rzucają się do ucieczki przed atakującymi ich Phalanx.


Na zewnątrz Cable oświadcza stanowczo, że nie ma zamiaru ponownie próbować telepatii, po czym sięga po jedno ze swoich dział i wycelowuje je w laboratorium. Strzela dokładnie w momencie, gdy ich dwaj towarzysze wybiegają z budynku.


Stojąc nad szczątkami jednego z napastników Scott oznajmia, że z pomocą danych z komputera udało mu się ustalić lokalizację pozostałych X-Men. Są w Tybecie - na Chomolungmie. Jednak nielegalne wejście do danych aktywowało mechanizm autodestrukcji i za parę minut laboratorium wybuchnie.


Z oddali słychać warkot silników samolotu. Transport Logana zawrócił, by zabrać ich z wyspy. Cable upiera się, że zostanie, by zabezpieczać tyły. Podczas gdy Jean z pomocą telekinezy sprowadza samolot na dół, Phalanx próbuje wchłonąć Cable'a. Wolverine wraca po niego i odciąga go od napastnika. Samolotu odlatuje dokładnie w momencie, gdy laboratorium wylatuje w powietrze. Jean z pomocą swojej mocy wciąga obu mutantów na pokład. Jean i Scott natychmiast zarzucają swojego syna pytaniami, czy nic mu się nie stało. Wolverine - całkowicie zignorowany - zajmuje miejsce obok pilota i narzuca kurs - Tybet.


Tymczasem na szczycie Mt. Everestu Lang i Cameron Hodge wyczuwają zniknięcie świadomości Phananx z Muir Island. Zastanawiają się jak szybko X-Men ich znajdą.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.