Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #164

Wolverine vol. 2 #164

Wolverine vol. 2 #164

"The Hunted" - part 3

Postacie
Cytat

Beast o więziennym żarciu: "This side dish.. It's not potatoes, I'm pretty sure of that... and although lumpy, I'd say it wasn't rice. So I have to ask you, when our government's prison system start serving mucus?"

Streszczenie

Klatka - więzienie dla mutantów, miejsce, gdzie specjalne pole siłowe neutralizuje ich moce. Na placu apelowym człowiek znany jako Absorbing Man okłada pięściami swego przeciwnika, którym jest przywrócony do ludzkiej formy Beast. Nierównej walce przygląda się stojący w tłumie więźniów Wolverine. Nie przerwał jej od razu, gdyż chce, aby McCoy zyskał szacunek, który pozwoli mu przetrwać wśród reszty więźniów kiedy jego nie będzie w pobliżu. Niestety, Absorbing Man jest dla niego zbyt silnym przeciwnikiem. Kiedy Hank pada na ziemię, Logan wkracza wreszcie do akcji. Z łatwością obezwładnia przeciwnika i zamierza skręcić mu kark, by wreszcie oduczyć innych więźniów napadania na nich, jednak Wrecker, jeden z kumpli Absorbing Mana grozi mu, że w zamian zabije Beasta. Bandzior wyciąga zaimprowizowany łom i szykuje się do ataku, kiedy przeszkadza mu nadejście dyrektora więzienia - Montgomery'ego Battle w towarzystwie strażników. Battle rządzi Klatką żelazną ręką, więc na jego widok aresztanci natychmiast się uspokajają. Dyrektor jest wściekły na Absorbing Mana, który uczestniczy w kolejnej od jakiegoś czasu awanturze, jednak jeszcze bardziej nie lubi Wolverine'a i Beasta, którzy sprawiają kłopoty od dnia przybycia. McCoy próbuje mu wytłumaczyć, że są prześladowani przez innych penitencjariuszy, ale otrzymuje tylko cios pałką od brutalnego szefa straży Caleba Tillisa. Logan rzuca się Tillisowi do gardła, twierdząc, że również się nad nimi znęca, ale jedyną odpowiedzią strażników są elektryczne pałki. Życząc miłego dnia Caleb i Battle odchodzą.


Dochodząc do siebie, Wolverine wspomina ostatnie wydarzenia. Po aresztowaniu przez S.H.I.E.L.D. zostali odstawieni do Klatki by czekać tu na proces. Więzienie znajduje się na samotnej wyspie i jest miejscem praktycznie nieznanym nawet niektórym służbom rządowym. Zostało zbudowane na ruinach starego francuskiego więzienia jeszcze sprzed Rewolucji. W środku rządzi kilka grup więźniów. Tacy jak Absorbing Man, Wrecker czy Thunderball są agresywni w stosunku do równych im rangą, ale nie zadzierają z silniejszymi zabijakami jak Batroc czy Kangaroo. Były raper Mo Money i jego ochroniarz Axe przewodzą frakcji czarnych, która nienawidzi bandzy Czaszek, faszystowskich wielbicieli Red Skulla, dowodzonych przez Aryana. Inne ważne postacie to Generał, były agent KGB, który ma zwyczaj rozwiązywać porachunki niszcząc rodzinę i przyjaciół wroga i Red Ghost, który przebywa w celi ze swoimi zmutowanymi małpami. Gang zwany Krzyżowcami zajmuje się głównie gwałceniem współwięźniów pod prysznicami; byli to pierwsi ludzie, którym Logan spuścił lanie. Jednak najwyżej w hierarchii są dwie grupy, jedna dowodzona przez Hammerheada, druga przez Silvermane'a. Obaj przywódcy żyją na poziomie bogaczy i trzęsą całą Klatką. Jedyne, co te wszystkie frakcje mają wspólnego to to, że bardzo nie lubią byłych superbohaterów i chcą zniszczyć Logana i McCoya najszybciej jak się da, o czym obaj się przekonują, znajdując w swojej celi napis "już jesteście martwi". Jednak są też dobre wiadomości. Maverick zdołał jakimś cudem przesłać im list, w którym donosi, że odkrył powiązania między śmiercią senatora Walsha a serią akcydentalnych zgonów wielu innych osób. Wszystkich łączy wycięty z życiorysu okres wiele lat temu, do którego North na razie nie dotarł. Poza tym Maverick wykrył, że z całą sprawą może być związany Sabretooth.


W kwaterze S.H.I.E.L.D. Sharon Carter daje agentowi Jacksonowi do zrozumienia, że ani ona ani Nick Fury nie są zachwyceni tym, iż użył on androida udającego pułkownika w swojej operacji. Brent znowu szydzi z przełożonego, pytając Sharon, czy zadzwonił z domu starców aby jej o tym powiedzieć. Na jego nieszczęście Fury stał za jego plecami, kiedy to mówił i teraz rewanżuje mu się potężnym prawym sierpowym, po którym Jackson pada nieprzytomny.


W Klatce Logan i Hank jedzą właśnie obiad w stołówce, kiedy podchodzi do nich dziwny więzień z wyłupiastymi oczami i pyta, czy może się dosiąść. Peepers nie jest lubiany przez innych z powodu swej brzydoty, słabości i jąkania się, spowodowanego elektrowstrząsami. Mutanci z chęcią przyjmują towarzysza niedoli, pierwszego, który chce z nimi rozmawiać. Tymczasem jeden z kuchcików podrzuca Loganowi wiadomość podpisaną "przyjaciel". Napisano na niej - "ty jesteś połączeniem". Wolverine rozgląda się po stołówce, zastanawiając się, kto może być jej autorem, co powoduje niezadowolenie Aryana. Szef Czaszek w towarzystwie swoich ludzi podchodzi do Logana. Ten radzi mu, aby wrócił na miejsce, dopóki jeszcze może, ale Aryan nie ma takiego zamiaru. Jeden z Czaszek wrzuca głowę Peepersa do jego obiadu i zaczyna się bójka. Logan ogłusza tacą dwóch bandziorów a Hank przewraca trzeciego. Strażnicy chcą wkroczyć do akcji, ale Tillis każe im poczekać. Podczas gdy Wolverine wymienia ciosy z jednym z nazistów, Axe zachodzi go z nożem od tyłu. Logan orientuje się w sytuacji i robi błyskawiczny zwrot. Nóż wbija się w plecy jego przeciwnika i banda Czaszek rzuca się na Axe'a. Ponieważ sprawy przestają toczyć się po jego myśli, Tillis puszcza w ruch swoich strażników, którzy rychło otaczają Wolverine'a i Beasta. Kilkanaście elektrycznych pałek ogłusza Rosomaka, który zostaje zabrany do tak zwanej Dziury.


Gdzieś indziej Sabretooth budzi się po operacji. Ukryci w cieniu ludzie witają go, jednak Creed nie ma zamiaru okazać im wdzięczności. Rzuca się w ich kierunku z zamiarem rozerwania ich na strzępy, jednak coś go powstrzymuje. Jego rozmówca oznajmia mu, że otrzymał mentalne blokady, uniemożliwiające mu zaatakowanie ich. Teraz człowiek ten prosi Creeda aby uspokoił się i wysłuchał jego propozycji.


W swoim gabinecie Battle oznajmia Tillisowi, że nie życzy sobie więcej awantur. Caleb zwala całą winę na mutantów. Montgomery żąda, aby rozprawił się z problemem bez udziału strażników; w Klatce ma w końcu zapanować spokój. Tillis ma chyba pomysł, gdyż razem z drugim strażnikiem rusza do pustej części więzienia. Jego towarzysz oznajmia mu, że nigdy tu nie był, co wcale nie dziwi Caleba. Z obecnej załogi tylko on był w tej części, pozostałej jeszcze po francuskich czasach. Tu kryje się coś, co może być rozwiązaniem problemu z Wolverinem.


W innej części Klatki strażnicy wrzucają nagiego Logana do Dziury, głębokiej studni dla krnąbrnych więźniów. Dochodzący do siebie Wolverine drży z obawy o Hanka, który nie ma szans bez jego ochrony.


Na więziennym korytarzu do Beasta i Peepersa podchodzi trzech więźniów o złych zamiarach. Jeden z nich ma nóż. Do walki nie dopuszcza inny aresztant, podbiegając i powalając napastników. Hank dziękuje mu za pomoc, ale ten oświadcza, że po prostu nie chciał stracić nagrody za jego głowę, po czym dźga go w brzuch.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #164

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.