Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #2

Wolverine vol. 2 #2

Wolverine vol. 2 #2

"The Black Blade" - part 2: "Possession is the Law"

Postacie
Cytat

Lindsay (do Logana): "Of all the macho arrogant! Who the heck d'you think you are, bub?!"
Belle: "Prob'ly the best friend you'll ever have in this town, sweetie."

Streszczenie

Lindsay McCabe wchodzi do jednego z barów w Lowtown - biedniejszej części Madripoor. Jej obecność od razu zwraca uwagę tamtejszej klienteli, całe szczęście jej towarzysz, który wkracza do środka tuż za nią, zniechęca potencjalnych zalotników. Właśnie w tym miejscu Drew ma się spotkać ze swoim "kontaktem".


Barmanka Belle dobrze zna "Patcha". Lindsay szybko zyskuje sobie jej sympatię. Logan zostawia swoją towarzyszkę pod opieką starszej kobiety, a sam idzie na górę. Próbuje złapać zapach Jessicki, ale okazuje się, że nie jest mu to potrzebne. Już z daleka czuje krew. Silnym kopnięciem rozbija drzwi do jednego z pokoi i wchodzi do środka. Pomieszczenie jest zasłane trupami. W kącie czai się złowrogo wyglądająca postać. Zanim jednak Loganowi udaje się wykonać jakiś ruch, ściana pokoju zostaje efektownie roztrzaskana i do środka wkracza jeszcze jedna osoba - Keniuchio Harada, Srebrny Samuraj, dawny przeciwnik Wolverine'a. Stojąc w ściennym wyłomie ostrzega "gajina" by nie mieszał się do cudzych spraw. Harada też jest mutantem. Potrafi sprawić, że katana w jego rękach jest w stanie przeciąć dosłownie wszystko, nawet adamantium. Logan domyśla się, że Japończyk też chce zdobyć miecz i nie zamierza mu na to pozwolić. Rzuca się na niego, jednak nie chcąc by tamten go rozpoznał, nie wysuwa pazurów. To daje Samurajowi przewagę i wkrótce Wolverine zostaje rzucony w kąt pokoju. Wtedy z cienia wyłania się ów trzecia osoba. Kobieta, ubrana w czarny obcisły kostium, trzyma w dłoni miecz Muramasa i dziwnym staroangielskim oświadcza że należy on do niej i zabije każdego, kto spróbuje jej go odebrać.


Na dole Lindsay pomaga Belle w obsługiwaniu baru, gdy nagle po schodach stacza się człowiek w srebrnej zbroi a za nim wyskakuje wymachująca mieczem kobieta. Lindsay rozpoznaje w niej swą przyjaciółkę, choć jej strój i język bardzo się zmieniły. Klientela baru widząc, że walka toczy się nie na żarty, wynosi się czymprędzej. Samuraj uchylając się od ciosów Jessicki krzyczy, że nie chce jej skrzywdzić. Miecz posiadł jej duszę, tak jak posiądzie duszę każdego, kto weźmie go do ręki. Tylko wojownik wybrany przez los by być jego mistrzem, może go spokojnie dotykać. Ze schodów na rozszalałą kobietę rzuca się Patch, jednak jego uderzenia nie robią na niej większego wrażenia i po chwili Kanadyjczyk znów ląduje na ziemi. Samuraj radzi sobie niewiele lepiej, Logan postanawia więc zakończyć zamieszanie w inny sposób. Niepostrzeżenie wysuwa pazury i rozcina nimi ściany budynku. Sufit wali się im na głowy. Jessica ucieka wspinając się po ścianie pobliskiego domu. Dziewczyna posiada moc przylegania do pionowych powierzchni [i jest główną bohaterką serii "Spider-woman"]. Patch sprawdza, czy Lindsay nic się nie stało, po czym rusza w pogoń. Aktorka słyszy spod zwałów ściany czyjeś jęki. Odrzuca gruzy i znajduje Srebrnego Samuraja. Chwyta jego miecz i, wypominając mu jego stare przewinienia [ta dwójka też już się spotkała - Spider-woman #42-44], unosi go groźnie nad jego głową. Ostrze spada, jednak nie robi Japończykowi krzywdy i Lindsay mówi, że nie ma instynktu zabójcy. Wśród tłumu gapiów, który zebrał się przed barem, zatrzymuje się samochód policyjny. Lindsay i Harada postanawiają zniknąć z miejsca wypadków.


Tymczasem na dachach Lowtown trwa pościg. W końcu jednak Jessica zatrzymuje się by stanąć z Patchem do walki. Jej pajęcze zdolności są teraz dodatkowo wzmocnione mocą, która spłynęła na nią z miecza. Wolverine wysuwa pazury, jednak okazuje się, że adamantium nie jest w stanie naruszyć ostrza. Zamiast tego uderzenie wskrzesza iskry i drewniane molo, na którym toczy się walka, zaczyna płonąć. Jessica po raz kolejny wspina się na dach. Logan podąża za nią. Kobieta jest pierwsza na górze. Zadaje cios, lecz Wolverine chwyta za klingę i odbiera jej broń. Unosi nad nią wysunięte pazury, lecz nagle do jego świadomości dociera głos oznajmiający mu, że teraz on i miecz stanowią jedność...


Lindsay i Srebrny Samuraj docierają do doków. Dziewczyna dostrzega Patcha i swoją przyjaciółkę na dachu jednego z magazynów. Jednak coś się zmieniło. Jessica znów ma na sobie swoje "cywilne" ubranie, za to inny jest strój Patcha. Mutant staje na skraju dachu trzymając nieprzytomną panią detektyw w jednej ręce, a katanę w drugiej. Wykrzykuje nieswoim głosem, że miecz znalazł nowego mistrza i dzięki ofierze "tej oto kobiety" więź ta zostanie utrwalona na wieki.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.