Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #5

Wolverine vol. 2 #5

Wolverine vol. 2 #5

"Hunter's Moon"

Postacie
Cytat

Przywódca miejscowych: "Watch the flanks. This could be an ambush!"
Wolverine: "It's an ambush all right, bub. But I'm alone."

Streszczenie

Patch i Corrigan zbliżają się do Złotego Trójkąta - archipelagu leżącego na przecięciu granic Tajlandii, Birmy i Laosu. Tu Coy ma swoje plantacje. Pilot mówi, że musi rozprostować kości i idzie na tyły samolotu. Wolverine wyczuwa na nim zapach Bloodsporta. Za jego plecami Corrigan sięga po pistolet, jednak po chwili wahania odkłada broń. Nie jest w stanie zabić przyjaciela. W cockpicie Logan chowa pazury. Nagle w stronę samolotu zostaje oddanych kilka strzałów. Jeden z silników zaczyna dymić. Myśliwiec nie należy do miejscowych sił powietrznych, musi więc być samolotem Coy'a. Archie dopada sterów. Logan przedstawia mu swój plan.


Transportowiec wykręca i kieruje się prosto na skalną ścianę. Tuż przed nią ostro wzbija się w górę. Drugi samolot powtarza manewr. Teraz jest dokładnie pod nimi. Patch nakazuje Corriganowi by czekał na jego sygnał, po czym nie zważając na protesty pilota, wyskakuje z samolotu bez spadochronu. Leci prosto na myśliwiec. Spadając wysuwa pazury i... ucina maszynie skrzydło. Samolot rozbija się o skałę. Logan patrzy na oddaloną o kilkaset metrów ziemię i pociesza się, że upadek nie będzie gorszy niż uderzenie Hulka...


Madripoor. Lindsay i Jessica udają się z Tyger pod adres, który wskazał im Patch. Przed drzwiami wisi szyld z napisem: "Landau, Luckman & Lake". Drzwi otwiera im nobliwy staruszek, który przedstawia się jako Chang.


Złoty Trójkąt. Dwóch komandosów - Battleaxe i Whitebread, pilnie obserwuje okolicę wokół plantacji. Axe zgłasza do bazy, że teren jest czysty, jednak dowódca, Hardcase, nakazuje im szukać dalej. Myśliwiec nie rozbił się bez powodu. Żołnierze z lekkim niezadowoleniem ruszają z posterunku. W pewnym momencie Whitebread słyszy za sobą ciche szczęknięcie. Próbuje zaalarmować kolegę, jednak jest już za późno...


Madripoor. Tyger wciąż leży nieprzytomna. Drew z ciekawością rozgląda się po urządzonym w starym stylu pomieszczeniu. Na ścianie zauważa wspólne zdjęcie Patcha i Changa. Tyle, że zdjęcie wygląda, jakby zostało zrobione kilkadziesiąt lat temu. Z drugiego pokoju wychodzi Lindsay. Ma na sobie zbroję, która ma ją ochronić przed każdego rodzaju fizycznym atakiem. Zbroja, choć jest metalowa, w tajemniczy sposób dopasowuje się do ciała. Chang mówi, że "pan Patch" zamówił ją dla jednego ze swoich znajomych. Niespodziewanie ściana domu zostaje roztrzaskana i do środka wkraczają Roughouse i Bloodsport.


Złoty Trójkąt. Wolverine zostawia związanych i zakneblowanych żołnierzy, włącza sygnał alarmowy w ich komunikatorze, po czym znika w lesie. W bazie Hardcase rozkazuje oddziałowi miejscowych jechać i sprawdzić co się stało. Nieco później dwa samochody wracają z komandosami do fortu. Bandyci żartują sobie, że Amerykanie pozwolili się pokonać jednemu człowiekowi. Nikt z pierwszego wozu nie zauważa, gdy drugi zostaje przejęty przez tego właśnie człowieka. Wolverine wyrzuca z samochodu wszystkich pasażerów i wciąga na siebie mundur jednego z nich.


Docierają do bazy. W odpowiednim momencie Logan wbija pazury w tablicę rozdzielczą. Samochód z odpowiednią ilością huków i trzasków zatrzymuje się w bramie. Wokół robi się zamieszanie. Kanadyjczyk niepostrzeżenie wymyka się z tłumu i znika między zabudowaniami. Unieszkodliwiając po drodze kilku strażników zmierza w stronę magazynu z opium. Dopiero po dłuższym czasie komuś udaje się podnieść alarm, jednak wtedy jest już za późno. W magazynie wybucha pożar. Bandyci zapominają o intruzie i rannych, i próbują ratować narkotyki. Pakują je do samochodów i czymprędzej opuszczają płonący fort. Niewiele dalej na drodze czeka na nich Wolverine. Konwój zatrzymuje się. Mutant spokojnie zapala cygaro i oświadcza, że produkując narkotyki dla Coy'a, zadarli z Tyger. Przywódca miejscowych oddaje do niego kilka strzałów. Logan pada na ziemię. Hardcase nie chce uwierzyć, że człowiek, który w pojedynkę zniszczył całą operację, teraz tak łatwo dał się zabić. Wietrzy w tym pułapkę. Nagle z oddali słychać silniki samolotu. Amerykanin wrzeszczy na alarm. Żołnierze wyskakują z samochodów i rzucają się w zarośla. Parę sekund później konwój zostaje ostrzelany. Samochody jeden po drugim wylatują w powietrze. Hardcase przyznaje, że "ten mały" ma klasę i z chęcią spotkałby się z nim jeszcze raz.


W drodze powrotnej Patch i Archie gratulują sobie udanej akcji. Tymczasem w Madripoor na zgliszczach firmy "Landau, Luckman & Lake" leży blade jak kreda ciało Changa.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.