Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #117

Wolverine vol. 2 #117

Wolverine vol. 2 #117

"A Divine Image"

Postacie
Cytat

Sentinel: "Your pyrotechnic powers are not sufficient to overcome me."
Jubilee: "You ever heard of David and Goliath, chips-for-brains?"

Streszczenie

Grupka pacjentów kliniki doktora Prospero ze zdziwieniem patrzy na siedzących w schronie, równie zdziwionych X-Men. Nagle trójka z ludzi przechodzi transformację w gotowych do walki sentineli, i natychmiast rzuca się na mutantów. W niewielkim obozie na środku pustyni wywiązuje się walka. Sentinele zostają dość szybko pokonani, jednak w trakcie potyczki wychodzi na jaw, że również pozostali pacjenci szpitala są już w dużym stopniu zmechanizowani - u kilku osób, które zostały przypadkowo ranne, dokładnie widać mechaniczne wszczepy. X-Men podejmują decyzję, że należy jak najszybciej złożyć wizytę w klinice.


W samolocie Bastion otrzymuje wiadomość, że agentka Mosadu - Sabra, uciekła z Izraela i może być teraz w USA [patrz: X-Men #68]. Sabra jest w posiadaniu ważnych wiadomości, które mogą zagrozić operacji Zero Tolerance. Bastion rozkazuje schwytać ją jak najszybciej, następnie kontaktuje się z Propsero. Wydaje polecenie, by aktywować wszystkich sentineli. Niezależnie od tego, w jakim są one stopniu ukończenia.


Jubilee biegnie przez pustynię. Z bazy Hulkbuster udało jej się uciec dzięki poświęceniu Darii [Gen X #31]. Tymczasem X-Men przyczajeni pod kliniką ustalają plan działania. Niespodziewanie wiatr się zmienia i Wolverine wyczuwa od strony pustyni znajomy zapach. Niepostrzeżenie odłącza się od grupy. Jego zniknięcie zostaje zauważone dopiero po chwili, ku wielkiemu niezadowoleniu Cyclopsa.


Zapada noc. Jubilee przysiada na chwilę pod kaktusem. Nagle zza jej pleców rozlega się głos Sentinela - przybysz zdecydowanie nie ma pokojowych zamiarów. Dziewczyna nie zamierza poddać się bez walki. Strzela do cyborga i udaje jej się uszkodzić jego systemy sensoryczne. Oślepiony sentinel przełącza się na tryb widzenia w podczerwieni i zaczyna ścigać mutantkę. W pewnym momencie Jubilee potyka się i upada na ziemię. Na ratunek przychodzi jej Wolverine, który szybko rozprawia się z napastnikiem.


Tymczasem pod kliniką. Główna brama zatarasowana jest przez dymiący autokar. X-Men siedząc na zewnątrz pod ścianą budynku zastanawiają się, co mogło sprawić, że Logan ich opuścił. Nagle Sam dostrzega nadchodzące od strony pustyni sylwetki. Jubilee macha im wesoło. Podczas, gdy dziewczyna wita się ze Storm, Jean i Samem, Wolverine wyjaśnia Scottowi, w jakich okolicznościach ją znalazł. Okazuje się, że w czasie, gdy był nieobecny, pacjenci Prospero wzięli sprawę w swoje ręce i sami przybyli, by zrobić porządek z kliniką. Jednak budynek był już opustoszały. Wolverine razem z Cyclopsem i Samem wchodzą do środka. Wygląda to tak, jakby ktoś opuścił to miejsce w pośpiechu i próbował zatrzeć za sobą ślady.


Bastion otrzymuje wiadomość, że klinika została napadnięta. Domyśla się, że to X-Men. Jest zły - uważa, że wciąż ma za mało aktywnych sentineli. Jeden z jego ludzi informuje go, że można aktywować jeszcze jednego z nich. To specjalny model z ulepszonym systemem uzbrojenia i namierzania. Czekał jeszcze tylko na ulepszenie systemu wzrokowego. Bastion wydaje rozkaz wysłania sygnału aktywującego.


W klinice Mustang pada w konwulsjach na ziemię i zaczyna zrywać bandaże z oczu. Nagle znów może widzieć - z precyzją maszyny. Potem podnosi się i przechodzi w tryb sentinela. Zmienionym głosem oznajmia swoje wytyczne - zniszczenie mutantów.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.