Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #24

Weapon X vol. 2 #24

Weapon X vol. 2 #24

"War of the Programs" - part 2: "Roanoke Calling..."

Postacie
Cytat

Agent Zero: "So let me get this straight, Fantomex... You've got your own personal UFO?"
E.V.A.: "Who does he think he's calling a UFO?"

Streszczenie

Zdawało się, że mieszkańcy Roanoke po prostu rozpłynęli się w powietrzu [Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o kolonii Roanoke to zajrzyjcie to streszczeń "1602" - dop. historyk Idanow]. John White opuścił kolonię na 3 lata, ale żeby sto szesnaście mężczyzn, kobiet i dzieci znikło bez śladu? Jedyne, co znalazł to słowo "Croatoan" wyryte na drzewie. Jednak nie wiedział, co ono oznaczało, być może to, że koloniści zostali wymordowani przez lokalnych Indian, lub przez nich zasymilowani. Mogli zostać zdziesiątkowani przez choroby, albo wymrzeć z głodu. Młodszemu z dwójki wnuków, którym dziadek opowiadał na ganku historię zniknięcia kolonistów niezbyt podoba się wizja, że to "duchy" mogłyby być odpowiedzialne za ich zniknięcie. Starszy mężczyzna wyjaśnia, że historia Roanoke to nie opowieść o zjawach, tylko rzecz, która zdarzyła się naprawdę. Myślał, że jego wnukowie będą nią zainteresowani, w końcu ich miasteczko nosi taką samą nazwę. Starszy chłopiec pyta, czy dziadek wie, co sprawiło, że ci ludzie zaginęli. Mężczyzna uważa, że to jedna z tych rzeczy, która się czasem przytrafia, coś niewytłumaczalnego. Do miasteczka trafia nieokiełznana siła natury i nic nie jest jej w stanie powstrzymać. Uwagę matki dwóch chłopców zwraca mężczyzna idący ulicą, Wolverine. Dla staruszka to po prostu kolejny nieznajomy. Kobieta mimo to woła swego synka, żeby nie bawił się tak blisko ulicy. Niemal w tej samej chwili piłka odbija się od nogi Logana. Pazury Wolverine'a błyskawicznie wyskakują gotowe do zadania ciosu. Krzyk budzi Logana ze snu, jest w pociągu i zapowiada się, że to będzie długa podróż.


Kompleks Weapon X. Fantomex dotarł do siedziby Programu, nie ma jednak zbyt wiele czasu, żeby się rozejrzeć, gdyż przy jego gardle pojawia się nóż. Agenta Zero. Weapon XIII trafnie zgaduje, że ostrze należy do Agenta Zero, nie każdy potrafi podkraść się do kogoś, kto swój układ nerwowy trzyma na zewnątrz. Fantomex rzuca Zero na konsole komputerowe, po czym otwiera ogień ze swoich pistoletów. Agent uwalnia z rąk promie¤ energii i kule topią się w locie. Fantomex nie wiedział, że jego przeciwnik coś takiego potrafi. Zero odpowiada kolejnym promieniem energii i nożem rzuconym w kierunku oponenta. Fantomex łapie ostrze w locie i po krótkiej walce w ręcz powala Zero na ziemię. Agent jednak nie został pokonany i dwa promienie energii posyłają go na łopatki. Zero natychmiast pojawia się przy nim i informuje, że jego kule się nie topią. Fantomex zdaje się być pokonany, lecz gdy chodzi o niego, to pozory mogą być mylące. W tej samej chwili dach budynku zostaje rozerwany przez E.V.A. Fantomex proponuje, że nadszedł czas na pogawędkę.


Tymczasem, Logan budzi się z płytkiego snu i atakuje konduktora. Natychmiast przeprasza mężczyznę, nie powinien się tak skradać. Konduktor wyjaśnia, że chciał go uprzedzić, że dojeżdżają do ostatniej stacji, w Littletown. Logan mówi, że to nie jest ostatnia stacja, mężczyźnie się tak wydaje, bo jest nowy w tej pracy.


Gdzieś indziej. Zero leci na pokładzie E.V.A. i nadal nie może uwierzyć, że Fantomex ma własne UFO. Statkowi nie podoba się, że Agent ją tak nazwał. Fantomex wyjaśnia, że jego i E.V.A. łączy niezwykła więź, można powiedzieć, że urodzili się razem. On został stworzony przez Program Weapon Plus, od którego się niedawno uwolnił. To "główny program", z którego wywodzi się Weapon X. Zero komentuje, że pała miłością do "swojego" Programu, ani żadnego innego. E.V.A. zauważa, że łączy ich coś więcej niż tylko bycie tajemniczymi, zamaskowanymi facetami. Fantomex zapytany, czy wie coś o Roanoke odpowiada, że nic, czego nie można by znaleźć w książkach od historii oraz tego, że to słowo to widać wszystko, co zostało po Programie Weapon X. Karteczkę z tym słowem znalazł w trumnie Johna Sublime'a, szefa Programu Weapon Plus. E.V.A. wyjaśnia, że Fantomex i Zero nie rozwiążą tej zagadki samodzielnie, dlatego muszą zwrócić się do kogoś kto może dać im jakieś odpowiedzi - Wolverine'a. Latający spodek ląduje na dużej połaci pustego terenu, dwaj mężczyźni czekają na Logana. Fantomex dla zabicia czasu pyta Zero, czy ten spotkał kiedyś Wolverine'a. Agent zaprzecza, lecz jego towarzysz mało w to wierzy. E.V.A. informuje, że odkryła coś ciekawego. W glebie znajdują się śladowe ilości DNA oraz podziemne resztki budowli oraz dróg. Na tym obecnym pustkowiu niegdyś kwitła cywilizacja. Fantomex jest ciekaw, co się z nią stało. Z lasu wyłania się Wolverine, on się jej przytrafił.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.