Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #21

Weapon X vol. 2 #21

Weapon X vol. 2 #21

"Countdown to Zero" - part 3

Postacie
Cytat

Agent Zero do zebranych członków Gene Nation: "That's right - this man. I'm going to say this only once. Those of you who want to live, leave now and never come back. Everyone else is dead. No takers? Good."

Streszczenie

Jakiś czas temu. Ktoś puka do drzwi mieszkania młodego mężczyzny. Właściciel otwiera i zastaje przed swym progiem Wolverine'a. Widać znają się, a ich wspólnym znajomym jest Maverick. A dokładniej był. Logan daje Chrisowi [To Chris "Bolt" Bradley, przyjaciel Mavericka - dop. Idanow] maskę Mavericka, z pewnością chciałby, żeby ją zatrzymał. Wolverine wchodzi do środka i Bolt pyta się, jak zginął David. Logan wyjaśnia, że za jego śmierć jest odpowiedzialny Program Weapon X. Maverick nie chciał wrócić i została po nim tylko maska. Rozgniewany tymi wieściami Chris przysięga, że wytropi i zabije wszystkich odpowiedzialnych za śmierć Davida. Logan próbuje go uspokoić, wie, że Maverick był dla niego niemal rodziną, ale w tej sprawie musi myśleć trzeźwo. Chris prędzej czy późnej zginie podczas swej vendetty, a tego North z pewnością by tego nie chciał. Logan prosi, żeby Bolt powierzył jemu zniszczenie Programu. Wolverine prosi go o to, aby nie zrobił niczego głupiego. Chris wpatrując się w maskę Mavericka obiecuje, że nic takiego nie zrobi.


Teraz. Agent Zero podnosi maskę Mavericka, lecz mężczyzna leżący przed nim to nie David North. Chris mówi, że starał się być jak przyjaciel, pod którego się podszywał. Dał się wytrenować najlepszym z Cable'em na czele, żeby stać się "Maverickiem", żeby zabić tego, który zabił Davida. I zawiódł. Zero stara się mu coś powiedzieć, ale Bolt ucisza go nazywając go sprzedawczykiem. Chris łamiącym się głosem mówi, że chciał zrobić o wiele więcej, chciał, żeby pamięć o Mavericku nie zanikła, żeby był z niego dumny. Po chwili jest już martwy. Zero ściąga swoją maskę i mówi, że Maverick jest z niego dumny. On jest z niego dumny.


Bar w stanie Nowy Jork. Wewnątrz lokalu trwa zwyczajowa bójka. Logan nic nie robi sobie z trwającej walki i prosi o kolejny kufel piwa. Wolverine odbiera telefon, to Jono. Chamber nie ma zbyt wiele czasu na rozmowę, jest już niemal w Neverland. Wolverine prosi go, żeby mu obiecał, że nie zrobi niczego głupiego. Jono odpowiada, że Logan martwi się zbyt wiele, jeśli dotrze szybko do tych współrzędnych, które właśnie mu przesłał to nawet nie zdąży zrobić niczego "głupiego". Wolverine dociera do X-Jeta "zaparkowanego" niedaleko baru, z pewnością tam szybko dotrze.


Gdzieś indziej. W sali kinowej Marrow przemawia do swych ludzi. Atak na Grand Central Stadion zakończył się sukcesem, lecz Sarah ma niepokojące wieści. Ktoś poluje na członków Gene Nation. Już kilkanaście komórek zostało zlikwidowanych przez Agenta Zero. Nagle kinowy ekran zaczyna dymić się i po chwili w dziurze staje osobnik, o którym mówiła Marrow. Agent Zero informuje zebranych, że ci, którzy w tej chwili wyjdą i nigdy nie wrócą - przeżyją. Nikt nie przystaje na tą propozycję, tego właśnie chciał Zero. Potok kul z jego dwóch karabinów maszynowych zalewa salę.


Na pokładzie samolotu Logan odbiera przekaz od Chambera. Jono prosi go, żeby się pospieszył, bo w Neverland jest o wiele gorzej niż przypuszczali. To czego Weapon X się tutaj dopuściło sprawia, że Chamber musi się bardzo kontrolować, żeby nie zrównać tego miejsca z ziemią. Jono prosi Logan, aby się śpieszył, nagle kontakt zostaje zerwany.


Kwatera główna Gene Nation. Hemingway informuje Marrow, że Agent Zero zlikwidował kolejnego członka organizacji. Do pomieszczenia kontrolnego wchodzi Vessel i pada niema w progu, wokół niego szybko rośnie plama zielonej krwi. W drzwiach pojawia się Agent Zero. Hemingway zasłania własnym ciałem Marrow, kilkanaście kul wykonanych z adamantium szybko kończy jego żywot. Sarah przywalona swoim "ochroniarzem" próbuje wezwać innych członków Gene Nation. David wyjaśnia, że to na nic, wszyscy nie żyją. Marrow mówi, żeby ją zabił. Wcześniej pytał, czy jest gotowa umrzeć za to, w co wierzy - odpowiedź brzmi "tak". Z tego co ona słyszała, o Agencie nie można powiedzieć tego samego. Zero po namyśle mówi, że zabicie Marrow teraz byłoby błędem. Gdyby teraz zginęła stałaby się męczennicą i komórki Gene Nation zaczęłyby pojawiać się szybciej niż byłby w stanie je niszczyć. Będzie żyła do czasu, aż ostatni członek Gene Nation zginie, aż uświadomi sobie, że jest niczym. Wtedy Zero wróci i Marrow tego pożałuje.


Później, kwatera główna Weapon X. Zero ląduje swym samolotem na lądowisku kompleksu. Agent przemierza puste korytarze, zdaje się, że całym obiekcie nie ma nikogo. Las w Kanadzie, tuż na obrzeżach Neverland. Logan dociera wreszcie do super tajnego obozu koncentracyjnego dla mutantów i... nie zastaje tam nikogo. David w kwaterze Weapon X i Logan w Neverland nie mają pojęcia co się stało...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.