Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #20

Weapon X vol. 2 #20

Weapon X vol. 2 #20

"Countdown to Zero" - part 2: "Under the Mask"

Postacie
Cytat

Agent Zero do Mavericka: "I know you're not Maverick. Not the real one, anyway. Maverick is dead. So who are you?"

Streszczenie

Reporterka telewizyjna zdaje sprawozdanie z tematu, o którym mówi już cały kraj. Od Las Vegas po Waszyngton ludzie zadają sobie pytanie, "czym jest Gene Nation?". Gdy reporterka wspomina o przemocy i terrorze, który towarzyszy tej organizacji na szyi Marrow oglądającej wiadomości zaciska się metalowy drut. Agent Zero ma tylko jedno pytanie, gdzie są osobnicy, których miejsce pobytu Sarah za chwilę mu wyjawi. Marrow z dość dużymi trudnościami udaje się powiedzieć, że Program traci czas, ona nie wróci żywa, jest gotowa oddać życie za sprawę. Zero podaje tą gotowośćć pod wątpliwość, jeśli tak to, dlaczego ona siedzi w bazie, kiedy jej żołnierze oddają życie za tą rzekomą "sprawę". Marrow prosi żeby zaczekał, lecz Agent nie ma zamiaru czekać i zaciska pętlę. Wyrok zostaje odroczony - Sarah zdradza, że Grand Central Stadion [Jeden z największych dworców w NY - dop. Idanow] w Nowym Jorku ma zostać wysadzony w powietrze. Agent ponownie zacieśnia pętlę i pyta jak Gene Nation ma zamiar to zrobić. Marrow odpowiada, że o to musiałby zapytać najnowszego mutanta kamikadze w organizacji - Mavericka. Trzy kościane pazury wyskakują z nadgarstka Sarah i po chwili mutantka jest wolna. Zero jednak nie będzie w stanie przerwać jego misji, pada groźba. Zero zdejmuje rękawiczkę i szybkim ruchem dotyka pazurów Marrow. Daje się słyszeć odgłos kwasu przeżerającego kość, Sarah pada z bólu na podłogę. Przy jej głowie pojawia się pistolet Zero, jej mała organizacja terrorystyczna zakończy swój żywot już teraz. Marrow ma jednak coś w zanadrzu, szybka zmiana kości w nosie pozwala jej nadać sygnał dźwiękowy. Po chwili ściana ustępuje pod uderzeniem Hemingway'a, przybyły posiłki w postaci piątki członków Gene Nation. Marrow pyta Zero, czy ochotę na mały sparing, czy powstrzyma Mavericka i bombę. Obu rzeczy nie może zrobić. Zero mówi, że jeszcze nie teraz i odchodzi.


Grand Central Stadion, Nowy Jork. Agent Zero z ukrycia mierzy do Mavericka skrywającego się pod kapeluszem i płaszczem. Po chwili już jest przy nim. Normalnie już byłby martwy, ale chce wiedzieć. Mężczyzna, który stoi to nie Maverick, przynajmniej nie ten prawdziwy, on nie żyje. Więc Zero pyta kim on jest. Maverick mówi, że nie ma na to czasu i sięga pod płaszcz. Agent ostrzega go, żeby tego nie robił, ale nie przynosi to wielkiego skutku. On musi to zrobić, jego ręka jest już prawie pod płaszczem. Zero zgaduje, czy chodzi o detonator do bomby. Maverick próbuje wyjaśnić, że Agent nie rozumie. Po chwili sięga pod płaszcz, lecz Zero jest szybszy i strzela mu prosto w pierś. Maverick sięgnął po broń, lecz nie miał zamiaru mierzyć w Agenta. Jego celem była mutantka z Gene Nation. Wzrok Zero pada na oddaloną o kilka metrów kobietę. Mutantka zaczyna emanować energią, wyjaśnia że mutanci nie potrzebują bomb ani broni - oni są bronią. Padają słowa "Żyj wolnym bądź zgiń" i dworcem wstrząsa potężna eksplozja.


Hellfire Club. Logan spędza miło czas w przybytku Sebastiana Shawa, obserwację tańczącej panienki przerywa mu dzwoniący telefon. To Jono, wyjaśnia, że nie spotka się z nim, ponieważ nie przyjdzie na spotkanie. Chamber wyjaśnia, że znalazł to czego szukali, lecz nie ma czasu, żeby więcej wyjaśnień. Za dwadzieścia minut do Neverland odlatuje transportowiec i Jono za zamiar zabrać się na jego pokładzie. Logan chce, żeby to najpierw omówili, ale według Chambera nie ma tu o omawiać. Właśnie po to infiltrował Weapon X, czas rozmów się skończył, czas na trochę akcji. Jono kończy rozmowę, rozwścieczony Logan wyładowuje frustrację ma stoliku. Za zniszczony mebel płaci Shawowi kartą kredytową... Scotta Summersa.


Grand Central Stadion, kilka godzin później. Dworzec został zdemolowany, leżący pośród ruin Maverick mówi Zero, że to wszystko jego wina. To wszystko przez Agenta, były członek Underground chciał powstrzymać Marrow i tylko dlatego zgodził się na jej propozycję. Zdenerwowany Zero zrywa Maverickowi maskę i staje jak wryty. Twarz, którą zastaje pod nią zdaje się być niemiłym zaskoczeniem.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.