Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #27

Weapon X vol. 2 #27

Weapon X vol. 2 #27

"Man and Monster" - part 2

Postacie
Cytat

Scalphuhnter: "You're Victor Creed... known as Sabretooth in certain circles most try to avoid. And you're the only man I know who'd come to Vietnam for vacation."

Streszczenie

Wietnam, rok 1968. W miejscowym barze Sabretooth gra z Wietnamczykiem w rosyjską ruletkę. Creed pociąga za spust, iglica trafia w pustą komorę. Victor chce podwoić stawkę - "strzeli" jeszcze trzy razy, jeśli przeżyje to Lien, jego przeciwnik, będzie miał 50% szans, że nie trafi na nabój. Wietnamczyk zgadza się na takie warunki i Creed trzykrotnie pociąga za spust. Pistolet trafia w ręce Liena, iglica trafia w komorę i młody chłopak kończy "grę". Sabretooth zadowolony z kolejnej wygranej mówi, że następna kolejka jest na jego koszt. Przy jego stoliku pojawia się nieznajomy odziany w zapięty płaszcz. Powiedziano mu, że Creed nigdy nie przegrywa w tej grze. Pewnie służy mu ta przewaga, że kula w głowie nie sprawi mu zbyt wiele problemu. Creed nie zna swego nowego towarzysza, lecz on wręcz przeciwnie - zna go doskonale. Victor Creed znany jako Sabretooth, jedyny człowiek który przyjechałby do Wietnamu na urlop. Vic mówi nieznajomemu, żeby się streszczał, bo jego poziom tolerancji na wścibskich ludzi jest bardzo niski. Mężczyzna przechodzi do rzeczy, jest w sprawie jednego z zadań, którego niedawno podjął się Creed. Kobieta, która zleciła mu ostatnie zadanie nie jest już w stanie wywiązać się z należności finansowych. Żeby nie być gołosłownym nieznajomy pokazuje głowę owej zlececniodawczyni w torbie, którą przyniósł ze sobą. Szef nieznajomego jednak jest gotów zrekompensować Creedowi fatygę, o ile dojdą do porozumienia. Walizka pełna banknotów mówi sama za siebie. Sabretooth przypomina sobie, że wspomniana wcześniej kobieta nazywała szefa nieznajomego "Białym Diabłem". Mówiła o żołnierzach znikających w buszu, wieśniakach uprowadzanych z domów, pogłoskach o ludziach-potworach biegających po dżungli. Skoro rozmowa zeszła na "potwory" to nieznajomy wspomina o malejącej liczbie wietnamskich prostytutek, dziewczynach potwornie zmasakrowanych. Ale o tym Victor raczej nic nie wie. Nieznajomy kładzie na stole pistolet półautomatyczny i pyta Creeda, czy doszli do porozumienia, czy też ma mu pokazać swoją przewagę w tej "grze". Dwaj mężczyźni przez chwilę mierzą się wzrokiem. W końcu Sabretooth wybucha śmiechem i przyjmując pieniądze mówi, że się zrozumieli. Zapytany i imię nieznajomy mówi, że nazywa się Scalphunter. Creed dostaje wizytówkę, gdyby nagle poczuł potrzebę wykonania jakiegoś zadania. Kartka jest pusta. Scalphunter odchodząc mówi, że kiedy będzie potrzebny to się z nim skontaktują.


Dziś. Hans stoi na dachu budynku nad powalonym Sabretoothem. Blondyn odchodzi, lecz słysząc ruch odwraca się. Creed błyskawicznie zbliża się i rozdziera mu szponami brzuch. Jedno pchnięcie wystarczy, aby Hans w trybie przyspieszonym znalazł się na ziemi. Creed nie ma jednak czasu nacieszyć się swym zwycięstwem, gdyż z dachu strąca go... miniaturowa wersja osiłka, którego właśnie pokonał. Creed pociąga go za sobą i wbija pazury w ścianę, żeby zatrzymać podróż w dół. Nie może jednak przepytać chłopaka, gdyż na ziemię strąca do czerwona wiązka energii. Na oszołomionego Sabretootha na dole czeka dziewięciu super-żołnierzy podobnych do Hansa, mężczyźni, kobiety nawet dzieci.


Creed odzyskuje przytomność w biurowcu Megacorp. Grand i Tooms informują go, że Essex ponownie zapadł się pod ziemię. Właściciel Megacorp nie jest zadowolony z dotychczasowych osiągnięć Sabretootha. Creed odpowiada, że obiecał Essexa i go dostarczy. Przed wyjściem Victor otrzymuje od Toomsa kopertę, nie wiadomo kto ją zostawił. Creed opuszcza budynek, na jego schodach otwiera kopertę i znajduje pustą kartkę. W strugach deszczu Sabretooth wychodzi na ulicę krzycząc do Scalphuntera, że dostał jego wiadomość. John prosi go, żeby był ciszej i zaprasza go do wnętrza samochodu. Nadszedł czas, aby doszli go porozumienia.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.